Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

J 80 versus J 100


mufasa

Postări Recomandate

Re: J 80 versus J 100

 

Nu sunt de acord. Samuraiul nu este pentru SARACI.

 

Trebuie sa iti permiti sa ai un Samurai.

Dar acesta este lucrul pe care-l afla pe pielea lor cei care stiu ei mai bine.

 

Nici intr-un caz nu am vrut sa spun asta !

Dar atata a pedalat cu Toyota de 4.2 ca apoi sa strambe din nas, incat efectiv i-am recomandat niste masini cu motoare mici si pentru care taxele sunt mici, deci nu are nicio legatura recomandarea mea cu costurile de intretinere, imbunatatire etc ale acelor masini !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: J 80 versus J 100

 

@Astral esti constient ca raspunsul tau cu "a pedalat" (atat ca formulare cat si ca adresalitate) este peiorativ, ceea ce nu-i frumos.

Cu atat mai mult cu cat este neadevarat. Ia uite ce am scris la incheierea topicului in care ceream sfaturi de achizitie :

"Au ramas 2 finaliste :

1. J80 4,2l diesel incepand cu 1995, musai autoutilitara (nu sunt interesat de varianta BG). Avand insa in vedere conditiile multiple restrictive (vechime mare vs o stare buna, statutul de autoutilitara cat si pretul supraevaluat datorita raritatii unor masini bine intretinute) sansele sunt minime sa gasesc acest model, asa ca probabilitatea cea mai mare este pentru un

2. Y61 LWB 3,0l diesel incepand cu 2004."

 

Exact asta caut, nu m-am sucit in nici un fel.

Singura variabila a fost J10, cu care intr-adevar sunt nehotarat. Ce m-am hotarat este ca daca va fi, trebuie sa aiba suspensie mecanica si asa modelul este prea electronizat.

 

Si inca ceva, nu pricep cu ce am nemultumit unii membri ? Faptul ca am reactionat la celebrul botez traditional (aratarea muschilor de catre "batranii" forumului fata de boboci, lucru pe care personal nu-l inteleg neam, dar deh, exista incepand de la scoala primara si pana la puscarie) ? Faptul ca nu m-am repezit pe niste masini care stau de ceva vreme la vanzare ? Sau ca indraznesc sa am opinii personale, atat cat ma pricep ? Poate ca sunt prea insistent cu unele aspecte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

Nu si-a aratat nimeni muschii la tine. Ai primit multe sfaturi si acum tind sa cred ca nu le meritai. Era suficient sa spui ... multumesc. Nu doresc sa fac alte comentarii asta ca sa nu iti mai apara vreo vanataie doua! Sa ai spor, capul sus, lasa batranii in pace si nu mai face pe victima.

Insinuezi ca ti-au fost bagate pe gat niste masini? Care? De catre cine?

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

De data asta ma abtin eu de la orice comentariu, pe de o parte ca sa nu cad si in pacatul "pedalatului", dar si pentru ca mi se pare o contradictie in termeni sintagma : pret supraevaluat datorita raritatii.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

uite aici. este a unui coleg de-al nostru si prieten al meu . cunosc masina si recomand.

https://www.olx.ro/oferta/nissan-patrol-y61-2006-autoutilitara-taxa-zero-ID7FJNq.html

Multumesc !

M-am intalnit cu Adi, am vazut masina si am discutat, dar nu am ajuns la un factor comun. Mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

Nu si-a aratat nimeni muschii la tine. Ai primit multe sfaturi si acum tind sa cred ca nu le meritai. Era suficient sa spui ... multumesc. Nu doresc sa fac alte comentarii asta ca sa nu iti mai apara vreo vanataie doua! Sa ai spor, capul sus, lasa batranii in pace si nu mai face pe victima.

Insinuezi ca ti-au fost bagate pe gat niste masini? Care? De catre cine?

La Multi Ani Y !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

In orice masina sh fara garantie de producator vei baga bani...Ia-ti ce-ti place si vei avea lubrifinu' bonus...cu cat o dai mai mult dupa cires cu atat va fi usturimea mai mare...Fortuna fie cu tine...calul lui Fat-Frumos nu exista!:ha:

Discovery 4 2010

Discovery 2 2000

Defender 90 1997

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

Fara sa ofensez pe cineva...acest topic este despre Toyota....si chiar daca conduc o alta marca....citesc toate topicurile, despre toate masinile pentru a imi imbogati cunostintele. Este neplacut sa stau sa citesc tot si sa selectez doar datele tehnice, parerile pertinente...care tin de titlul topicului. Multumesc pentru intelegere...

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: J 80 versus J 100

 

se alege praful si de topicul acesta , oamenii intreaba de masini si colegul lucisam o da inainte cu Samuraiul :ha: . Ca daca era strict la obiect topicul asta chiar merita sa faca un moderator curatenie.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare