GTC Auto Shop
Pagina 4 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimaUltima
Afisez rezultatele 31 la 40 din 64

Discutie: J 80 versus J 100

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    34
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Implicit Re: J 80 versus J 100

Depinde de situatie. Eu folosesc Y61 ca masina de zi cu zi,dar locuiesc intr-un oras minor si serviciul este la 1 minut de mers cu masina si hipermarketul la 3-4 minute. Atentie merg numai cu masina. Daca as face plinul la y61 cred ca mi-ar ajunge la mine prin oras peste o luna de zile.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Depinde de situatie. Eu folosesc Y61 ca masina de zi cu zi,dar locuiesc intr-un oras minor si serviciul este la 1 minut de mers cu masina si hipermarketul la 3-4 minute. Atentie merg numai cu masina. Daca as face plinul la y61 cred ca mi-ar ajunge la mine prin oras peste o luna de zile.
    Si se incalzeste motorul pana la serviciu....?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

&

Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    36
    Masina
    Daihatsu Feroza

Colegu @mufasa uite scrie numele tau pe ea :) (nu fac reclama)

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?91904-Hzj80-1994
    Skoda Octavia facelift 1.6 MPI 2010.The Green Shark
    Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    50
    Masina
    Toyota Land Cruiser VDJ200 V8 TDI, Ford Mustang 2,3 l EcoBoost

Citat Postat original de Caphonne Vizualizare Mesaj
    Colegu @mufasa uite scrie numele tau pe ea :) (nu fac reclama)

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?91904-Hzj80-1994
    Asa e dar cu taxa de 3000 EURO si 1500 EURO/an impozit nu prea-mi vine. Chiar daca pica taxa, ramane impozitul si asa cum am spus in primul post nu agreez varianta BG.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de mufasa Vizualizare Mesaj
    Asa e dar cu taxa de 3000 EURO si 1500 EURO/an impozit nu prea-mi vine. Chiar daca pica taxa, ramane impozitul si asa cum am spus in primul post nu agreez varianta BG.
    Pai, nu te supara, dar cand ai deschis discutia asta tu nu stiai ca masinile astea au motoare de 4.2 si un impozit "corespunzator, aferent, pe barosaneala"....?
    Autoutilitara daca este, ti se pare pretul prea mare, iar altfel nu-ti convine impozitul.....

Sincer, asta e unul din motivele pentru care foarte multi colegi cu foarte multa experienta au renuntat sa mai scrie ceva pe forum : pentru ca efectiv isi racesc gura de pomana !
    Si pentru ca exact acelasi lucru il resimt si eu acum, nu pot decat sa-ti recomand sa te reorientezi rapid catre un Samurai sau Vitara sau Feroza pentru ca asta ti s-ar potrivi cel mai bine.....

&

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    50
    Masina
    Toyota Land Cruiser VDJ200 V8 TDI, Ford Mustang 2,3 l EcoBoost

Ma abtin de la comentarii ...

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    34
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Citat Postat original de Astral Vizualizare Mesaj
    Si se incalzeste motorul pana la serviciu....?
    Nici o data , nici la Panzer IV nici la II .
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Nici o data , nici la Panzer IV nici la II .
    Atunci esti constient ca scurtezi considerabil viata motorului, da....?

&

Data Inscriere
    Jul 2010
    Varsta
    42
    Masina
    Suzuki Samurai

Citat Postat original de Astral Vizualizare Mesaj
    nu pot decat sa-ti recomand sa te reorientezi rapid catre un Samurai sau Vitara sau Feroza pentru ca asta ti s-ar potrivi cel mai bine.....
    Nu sunt de acord. Samuraiul nu este pentru SARACI.

Trebuie sa iti permiti sa ai un Samurai.
    Dar acesta este lucrul pe care-l afla pe pielea lor cei care stiu ei mai bine.
    Suzuki Samurai
    Suzuki Jimny
    Dacia DoubleCab 4x4

forum sponsor
    Data Inscriere
    Apr 2010
    Varsta
    37
    Masina
    Nissan Patrol Y61 3.0Di - NADS

Citat Postat original de minitehnicusro Vizualizare Mesaj
    Nu sunt de acord. Samuraiul nu este pentru SARACI.

Trebuie sa iti permiti sa ai un Samurai.
    Dar acesta este lucrul pe care-l afla pe pielea lor cei care stiu ei mai bine.
    Cred ca colegul @Astral nu s-a referit la "SARACI". Interventia lui viza faptul ca o masina cu motor mare (>2.5 litri) automat vine la pachet cu costurile aferente. Daca e utilitara cu mai mult de 2 locuri (sau chiar si cu 2 locuri), o parte din pretul de vanzare / cumparare este exact lucrul asta : faptul ca-i autoutilitara. Daca e turism, impozitul va fi mare.

Nu se poate compara ca si impozit Vitara, Samurai sau Feroza cu Discovery, Nissan, Toyota, Mitsubishi - daca sunt turisme. Diferenta este mare.

Revenind la colegul @mufasa, nu este strain de piata auto daca ma raportez la ce posteaza pe alte forumuri. E drept, vorbim de alte masini, nu din segmentul pe care il are acum in target. Variante si sugestii i s-au tot dat, acum ca nu se muleaza pe dorintele / portofelul dansului - e alta treaba ce nu are legatura cu noi. Si daca-mi aduc eu bine aminte, acum ceva ani (nu mai retin exact 1-2-3) cocheta cu un Amarok ... ce s-a intamplat cu aceasta alegere ?
    NADS Fitted
    Water/Methanol injection Stage 2 - Installed and Working
    Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!