Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Insa Turbo Simex pe jimny ???


vitaraionut

Postări Recomandate

Salutare,am o intrebare la cei care au pe Jimny Insa turbo special track 195/80/15 ,cum se comporta pe asfalt si daca nu sunt prea grele deoarece au 17,5kg ,Menționez ca eu pe Jimny am avut Insa turbo Dakar si am fost extrem de mulțumit umblând cu ele foarte mult pe asfalt peste 5000 de km si au ramas impecabile dar au doar 13 kg bucata si in teren parca se simțea ca sunt destul de grele,eu acum as vrea sa pun Simex dar sa le folosesc si pe asfalt pentru ca pana sa ajung in teren fac vre 100 km,astept părerile voastre,va multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Insa Turbo Simex pe jimny ???

 

Multa lume foloseste profilul acesta. Am vazut si pe ARO10, Fiat Panda etc... Pune linistit ca nu pateste masina nimic. Le vei simti putin la demaraj dar nu e cazul sa iti faci probleme. Este un profil dedicat 80% terenului, nu prea poti sa ai pretentii de la el pe asfalt. Se toceste rapid, nu are aderenta la franare pe asfalt, sunt zgomotoase etc... Eu le-am avut pe Suzuki SJ410, cu motor de 970cmc, tu cu Jimny te joci cu masura asta ! :h5

Editat de Cristian1

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare