Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Aer conditionat pajero mk2


vladq

Postări Recomandate

Buna.Am un prieten care a mers sa vada un pajero in germania pentru mine.Vanzatorul sustine ca masina are aer conditionat.La fata locului prietenul meu a vazut ca in locul in care este desenul cu fulg este o gaura si in interior cu mare greu poti invarti de buton dar pare ca se invarte in gol si nu se aude nici un click,nu are nici un led nimic.Sa fie numa desenu cu fulg si sa nu aiba Ac?Masina are scaune de piele cu incalzire dar nu se incalzesc,sa fie ceva siguranta sau ceva iremediabil?Va rog sa ma ajutati cu niste pareri daca se poate.Multumesc1639409125__57(12).thumb.jpg.31722bae7af93914c915b66a7fd9ffe1.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aer conditionat pajero mk2

 

sa ridice capota

in fata radiatorului de apa trebuie sa mai fie un radiator pt AC

pe motor trebuie sa existe compresorul de actionare

 

Poza trimisa de dumneata nu ajuta ... Stiu jmekeri ce au legat butonul de AC la semnalul de soc ( cand il apesi creste turatia) si in felul asta cumparatorul sa creada ca are AC dar masina nu are si nu a avut niciodata instalatia

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aer conditionat pajero mk2

 

sa ridice capota

in fata radiatorului de apa trebuie sa mai fie un radiator pt AC

pe motor trebuie sa existe compresorul de actionare

 

Poza trimisa de dumneata nu ajuta ... Stiu jmekeri ce au legat butonul de AC la semnalul de soc ( cand il apesi creste turatia) si in felul asta cumparatorul sa creada ca are AC dar masina nu are si nu a avut niciodata instalatia

Al doilea radiator exista dar compresorul nu a reusit sa il depisteze... totusi la alte autoturisme care au ac exista si un led langa buton sau scrie on-off pe acesta doar fulgul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aer conditionat pajero mk2

 

Indiferent ce probleme au scaunele, pe parte de incalzire, se vor rezolva relativ simplu si relativ ieftin, nu m as ingrijora aici.

 

Masina nu are ac, daca are un al doilea radiator este de la altceva, acolo in poza este doar un buton fals unde ar trebui sa fie comanda de la ac.

 

Butonul de la ac arata asa (identic cu cel care regleaza turatia ventilatorului din habitaclu):

 

IMAG4304.thumb.jpg.f2c2ceb4be4a000018f357197190a731.jpg IMAG4306.thumb.jpg.3db114040fe4e7502fbe6a5591f9339f.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare