GTC Auto Shop
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Afisez rezultatele 31 la 33 din 33

Data Inscriere
    Dec 2013
    Varsta
    38
    Masina
    W 163 , 2.7 CDI Volvo V60 T4

Implicit Re: Intretinere W163 2.7 cdi

Citat Postat original de RZV Vizualizare Mesaj
    @Florin - principial, discutia se incheie aici.Dar faptul ca noi am cazut deacord si tu ai afisat sa spunem un mesaj impaciuitor nu rezolva problema.
    Nu conteaza ca eu sunt vechi, tu esti forum support, sau celalalt coleg este nou si vrea sa aduca multe info.
    Nimeni, niciodata nu poate veni cu asa atitudine...vorbesc singur deci mai bine nu zic nimic... decat daca se plictiseste ,si, sau.. o luam de la capat.
    Eu de exemplu, puteam sa iau offtopicul dv ca pe o inchidere de gura.....sau cu pumnu-n gura.....Te rog, nimeni nu da dreptul sa ironizeze, vechime , nr de posturi.... rahat. vrei sa spui ceva sau nu? ca de inteles ne intelegem noi....

PS. incheie aici domnia ata, eu o sa raspund mereu ultimul.Principial mi te adresezi, raspund... nu pot sa tac dca-mi vorbesti fara sa -mi sun parerea....

ce vreti sa stiti despre masina asta? va spun eu... fara multumiri si aplauze...
    RZV...sincer...tu chiar nu ai treaba?
    Chiar iti place sa te bagi in seama aiurea?
    Faptul ca ti se da dreptul la ultimul cuvant intr-o discutie, ti se pare o victorie? Sau aici pe forum poti sa iti refuzi aceasta frustrare?
    Daca vroiai sa spui ceva, o spuneai pur si simplu, fara sa ma jignesti.
    Te rog frumos, fiindca tot iti place sa raspunzi ultimul, raspunde ce doresti tu, dar pe urma lasa-ne pe noi astia mai incepatori aici sa discutam...tu esti prea evoluat ptr. noi.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Dec 2013
    Varsta
    38
    Masina
    W 163 , 2.7 CDI Volvo V60 T4

Ok...revenind la intretinerea unui ML W163,completez cu urmatoarele: schimb ulei motor 7 litri Mobil 1 Fully Synthetic 5W-50 ,filtru motorina Bosch - 20 ron, filtru ulei Mann - 20 ron, filtru aer Bosh - 50 ron, filtru polen Bosh - 80 ron, filtru cutie Mann - 80 ron,etc....deci intretinerea din acest punct de vedere nu e scumpa.

Astazi am stabilit exact detaliile resoftarii cu test dyno inainte si dupa,dupa ce termin cu aceasta revizie (chiar daca nu necesita).

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    37
    Masina
    Nu am , merg pe jos ...

Dragutule domn,in cazul in care vrei sa vii cu info, posteaza codurile, nu preturile...orientativ, preturile sunt diferite de la furnizor la furnizor, locatie,discounturi....
    Codurile pe original sau echivalete sunt unele singure , muult mai folositoare pt useri.
    Asta informatie pretioasa....
    Toata viata inveti,chiar si de la cine nu te astepti, totul este sa vrei.....putini sunt cei ce nu pot.....

Cat despre partea de offropic - hai sictir ,nu te-a jignit nimeni niciodata , ai fost sfatuit de bine intotdeauna .
    Last edited by RZV; 18th February 2017 at 08:38.
    Dacă de Óntelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
    Dream It, Do It, Live It....

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!