Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Nissan Adventure Days 2017 Campulung 23-25 iunie 2017


Yonutz

Postări Recomandate

Ca si asa timpul e scurt, de vazut ne-am cam vazut pe sarite, ma tot oftic ca anii ce au trecut nu am mai avut ocazia sa ma mai inham la ..."gramada organizata".

 

Au existat niste evenimente foarte misto in trecut, chiar daca a cam lipsit partea de offroad, fiind insa pe socializare si schimb de cunostinte cam ce trebuie.

 

Ptr cei ce nu stiu ...

2014: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?83931-Nissan-Adventure-Days-second-edition-(iunie-2014)

2013: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?78462-Nissan-Adventure-Days-28-30-iunie-2013

 

Anul asta, mi-am propus cu ajutorul vostru sa facem posibil acest eveniment. Este in primul rand un eveniment de marca dar in acelasi timp unul fara restrictii (poate participa oricine doreste nu e necesar sa aiba Nissan)

 

Orice idee este binevenita, am propus acum la inceput de an si in functie de dorintele voastre vom continua traditia sau acest topic va ramane la stadiul de discutie.

 

Timp am asa cum avem toti, putin ...Doar ca la fiecare eveniment de genul am avut ocazia sa intalnesc oameni noi si sa-i revad cu placere pe cei vechi. Si asta reprezinta un stimul sa-mi latesc putin timpul disponibil. Cu siguranta daca acest eveniment se va realiza se vor trezi si cativa dinozauri... care au cam trasul chiulul in ultimul timp.

 

Nu vreau sa fie niciunul acuzat din grupul nostru ca suntem elitisti sau nu stiu ce naiba secta ptr ca ne-am invatat asa, sa avem grija unii de altii si sa minimizam pe cat posibil riscurile. De aceea intalnirile noastre "de gasca" se fac doar cu circuit inchis si doar in privat. M-as bucura sa ne putem impartasi live atat cunostintele cat si experienta, asa cum o poate explica fiecare si asa cum o poate intelege fiecare.

 

M-as baga la organizare, desi stiu cat de mare e caciula si astept pe oricine doreste sa se implice fie ca organizator fie ca participant.

Am in cap un scenariu, o poveste frumoasa, dar mai astept cateva saptamani sa-mi pun in ordine gandurile si de ce nu sa completam cu idei de la voi.

 

Ca perioada propusa: sfarsit de iunie (chiar iulie)

Ca zona geografica, undeva in centrul tarii dar locatia s-ar putea schimba in functie de posibilitatile de organizare si participanti.

Durata evenimentului: weekend (vineri-duminica)

 

 

Hai sa vedem ce iese...

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

In principiu eu as veni (as face si un ceaun mare(30l) de tocanita de mistret).

Nissan Patrol y60 LWB,Mercedes C combi

Honda Dominator nx 650 , 1993

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Pana una alta sunt singur in barca de organizatori ... eu stiu ce pot dar parca barca ar merge mai bine cu mai multe motoare...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Pana una alta sunt singur in barca de organizatori ... eu stiu ce pot dar parca barca ar merge mai bine cu mai multe motoare...

 

Te plangi ca o baba sau ti-au murit laudatorii ?? :ha:

Taci si da-i la vasle ! :banana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Te plangi ca o baba sau ti-au murit laudatorii ?? :ha:

Taci si da-i la vasle ! :banana

 

Se alinta! :grin:

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Te plangi ca o baba sau ti-au murit laudatorii ?? :ha:

Taci si da-i la vasle ! :banana

 

Auzi ma da tu nu mai scoti si tu motanul ala la aer? Ca s-a stafidit de tot ... ia zi ...noroaie, zapada, Glenlivet, intuneric, forfecuta, frig, roata plimbatoare ...iti spun ceva??? :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Eu n-am posibilitatea si timpul necesar din Bucuresti sa organizez trasee la sute de km distanta din mai multe motive. Ma pot insa ocupa de partea legata de logistica.

 

Am initiat discutia ptr ca sunt mai multi care ar vrea sa se intample inclusiv subsemnatul. In conditiile in care "facem" si nu "fac" ...ma bag. Altfel ramane doar un topic pe forum si atat.

 

Mariuse stii foarte bine ce impune un asemenea tip de eveniment ... Cu dormitul, mancatul si spalatul n-am stres...pot oriunde ...nu sunt pretentios. Doar ca e o intalnire de marca care vizeaza in primul rand conexiunea intre oamenii care impart aceeasi pasiune si in al doilea rand vom vedea pe unde sa ne umble rotile...

 

Asa ca nu va asteptati ...sa fac, ca nu voi face ...Daca facem ...ma bag.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

stiu Ioane..de asta te-am intrebat de locatie...daca se va face in zona Bv....mai stiu si eu o poteca doua nici prea prea nici foarte foarte...numai buna de batut .....:grin:

 

plus cazare sau loc de campare...in functie de dorinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Brasovul e o varianta interesanta Marius ...dar nu e chiar atat de la ...mijlocul tarii ptr cei care vin din vestul tarii. In functie de participare si organizatori vom vedea in ce directie o ia initiativa.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Daca te pot ajuta cu ceva in frumosul dumitale demers , te rog sa imi spui. Iti stau la dispozitie 24/24h

Am observat discutiile dvs , dincolo de pozitionarea cazarii ar trebui sa tinem cont si de variantele de traseu offroad pe care zona le permite . Sunt din ce in ce mai greu de realizat plimbari in padure ...

Editat de Astral

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Stiu Luigi, padurile sunt din ce in ce mai greu de parcurs, daca vrei sa fii legal. Mai ales daca discutam de cateva zeci de masini.

Aceasta insa nu ar trebui sa fie un impediment ...in a avea in comun cateva zile ...impreuna cu fiarele PE care le iubim atat de mult.

O sa vb cu Marius in zilele urmatoare sa vedem ce si cum se poate organiza... varianta Brasov ar fi destul de convenabila ...poate undeva prin zona ...

 

Am in cap un "free track" ...adica trackuri (mai multe trasee) si fiecare sa se duca pe unde doreste pe acele trackuri ptr a se evita ambuteiajele...

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Salut,

 

Hauleu, ce faceti, ma bagati la cheltuieli!? Trebuie sa imi pun suspensii ca cele de fabrica nu au tinut decat 19 ani! :ha:

 

Centrul tarii? Adica Strategica? :grin:

 

Sorin

aka v1tara aka Sorin

(__\≡≡≡$≡≡≡/__) Vitara 1.6 16v

[__]\≡≡≡\≡Ө≡/≡≡≡/__] Patrol Y61 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

In functie de perioada aleasa ma infig si eu :). Daca pot ajuta cu ceva, cu drag.

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

De o luna e liniste pe topicul asta. Sper sa nu moara initiativa, ca sunt interesat!

Pentru inceput ar trebui stabilita data, pentru ca e perioada de concedii.

In rest, sunt si eu dispus sa dau o mana de ajutor, numai sa se faca.

In asfalt nu te poti oglindi

Nici in baie nu poti pluti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Initiativa cred ca nu moare, asta e clar dar cred ca se va face un NAD anul asta de genul celui din primul an. Sa vedem cum se aliniaza astrele.

 

Imi e dor de un rasarit de soare pe munte ...la inaltime... fara fitze, fara 7 tacamuri la masa ...doar noi, masinile si muntele.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Nissan Adventure Days 2017?

 

Intalnirea se va consuma 23-25.06.2017 in Campulung, AG. La "stana secreta".

 

 

Fiecare trebuie sa isi asigure mancarea si bautura.

Cazare in cort/masina sau sub cerul liber.

 

Ne vom intalni la Kaufland Campulung in data de 23.06.2017 in jurul orei 16.00.

Ptr ca la fiecare asemenea intalnire am facut si niste chestii personalizate, o sa facem si ceva tricouri. Estimez pretul unui tricou (cu tot cu personalizare) undeva la 50-55 lei. Revin in cateva zile cu detalii.

 

Comenzi (marime, bucati) voi lua incepand din 10.06 si terminand cu 17.06.

 

Atentie, nu este o intalnire exclusivista. Oricine poate participa.

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare