GTC Auto Shop
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Afisez rezultatele 21 la 28 din 28

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    48
    Masina
    Jeep Grand Cherokee Wj mare si negru 4000 benzina

Implicit Re: Cum influenteaza greutatea masinii comportamentul in off-road ?

nu a aruncat nimeni cu noroi...

de cand activez pe forumurile de offroad nu am aruncat cu noroi in nimeni...nu e stilul meu.....o sa ajung si in cutii de cele reci...asa ca nu ma deranjeaza

@Irod...intrebarea era despre masini egale ...si pur teoretica....ca si raspunsul meu

ca sa nu mai supar pe nimeni...ma rezum la a citi si a intreba unde am nelamuriri

raspunsuri nu mai dau
    Jeep Grand Cherokee WJ negru....in ograda
    Jeep Wrangler 4.0 manual
    ...in asteptare
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Citat Postat original de Marius C alias Turagmes Vizualizare Mesaj

de cand activez pe forumurile de offroad nu am aruncat cu noroi in nimeni...nu e stilul meu.....o sa ajung si in cutii de cele reci...asa ca nu ma deranjeaza

@Irod...intrebarea era despre masini egale ...si pur teoretica....ca si raspunsul meu

ca sa nu mai supar pe nimeni...ma rezum la a citi si a intreba unde am nelamuriri

raspunsuri nu mai dau
    Stiu dar Patroalele erau incaltate cu aceleasi gume in plus SWB-ul era cu zd30 , ar fi trebuit sa fie avantajat in detrimentul lui rd28t.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    37
    Masina
    Daihatsu Feroza

Forumul asta ar trebui sa ramana pentru Patroale si Toyote :))
    Last edited by Astral; 8th April 2017 at 11:37. Motiv: AR TREBUI......NU SE SCRIE NICIODATA CU DOI I !
    Skoda Octavia facelift 1.6 MPI 2010.The Green Shark
    Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Data Inscriere
    Dec 2014
    Varsta
    47
    Masina
    Defender

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Sau Nissan Patrol SWB

Patrol SWB zd30 vs LWB rd28t ambele pe simex de 32

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...oaie-si-zapada

De la minutul 3:40 incolo . Peste malul acela doar LWB-ul a putut trece fara troliu. Restul au avut nevoie de troliu.

In contextul dat de titlu, cred ca mai relevanta e bucata de 1:50 la 2:50 :)))))

Data Inscriere
    Jul 2009
    Varsta
    47
    Masina
    DISCOVERY ,DEFENDER

Dupa parerea mea o masina grea e dezavantajata fata de una usoara echivalenta...daca mai e si lunga cu atat mai mult...e de prefarat doar la urcari foarte abrupte unde cea scurta ridica botul daca-i dai ca surdul in tobe.
    Comparatia este cat de cat corecta doar daca iei in calcul si pe cel care mana caii masinii,pe langa multe alte variabile aleatorii.
    Discovery
    Defender

Data Inscriere
    Jun 2016
    Varsta
    49
    Masina
    Vitara x 90

Citat Postat original de Marius C alias Turagmes Vizualizare Mesaj

raspunsuri nu mai dau
    Sunt constient că sunt in urma voastră, deci e normal sa primesc chiftele de noroi (pārjoale cum se spune la noi, sper sa nu isc un conflict intre regiuni, cu toate că există, cred) dar nu ne supărăm.Nu intri in pădure daca īți e frica de lup! Totul e să īnvățăm din experiența voastră.
    Last edited by Ovidius4444; 9th April 2017 at 02:33.
    Viata se compune din clipele pe care le tii minte nu din cele care au trecut.
    generationx90.com

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    41
    Masina
    Opel Frontera X22XE/1996

Citat Postat original de Ovidius4444 Vizualizare Mesaj
    (...)Nu intri in pădure daca īți e frica de lup! .
    Nu de lup trebuie sa te temi in padure, ci de Scufita Rosie
    4x4MANIA is where we are !!!

Data Inscriere
    Jun 2016
    Varsta
    49
    Masina
    Vitara x 90

Citat Postat original de stelea Vizualizare Mesaj
    Nu de lup trebuie sa te temi in padure, ci de Scufita Rosie
    Scuze, am cam uitat povestea.Sa presupunem un lup cu ... mare și Scufița rosie cu... mica in off-road prin pădure,se īnțeleg de minune, oare de ce noi nu?
    Singurul care poate face diferența e vānătorul !
    Viata se compune din clipele pe care le tii minte nu din cele care au trecut.
    generationx90.com

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!