Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

President HENRY versus President TRUMAN


Silvrache

Postări Recomandate

Folosesc de mai bine de un an pe Samurai o statie President Teddy si sunt multumit de performantele ei. Acum a venit timpul sa achizitionez o statie si pentru Nissan. In principiu, vreau tot President, dar sa fie cu o treapta mai sus. Am de ales intre modelele mentionate in titlu. A avut cineva vreuna dintre ele ? Se pricepe cineva sa faca o comparatie intre cele 2 modele ?

 

Pe de alta parte, sunt dispus si la alte sugestii...

1975 Dacia 1300 1.3 8v / 1988 BMW E30 2.5 12v / 1988 Nissan Patrol Y60 LWB 2.8 12v / 1989 Suzuki Samurai SJ500 1.3 8v / 2001 Smart ForTwo W450 0.6 TURBO 6v.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY vs President TRUMAN

 

Le-am avut pe ambele...de fapt, am avut cam tot de la President ...si antene si statii ... drept urmare am ales la statii K-PO K-500 si ca antene am Wilson 5000 si Sirio Megawatt 4000. Sunt alegerile de suflet si de care am fost cel mai multumit. E drept ca in teren functionez cu o antena Cobra (doar pentru ca medie la dimensiuni) si pe masina de oras merg cu President Virginia (se confunda cu antena radio).

 

PS. Motivele in privinta antenelor sunt comoditatea si pretul acestora... comod pentru ca President Virginia o am in permaenta pe masina, este o prezenta discreta insa ca si performante e modesta, Cobra are baza magnetica si fiindca rezista de 1 an si jumate pe masina inseamna ca e tot la fel de discreta si nu prezinta interes sa dispara.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY vs President TRUMAN

 

Eu la capitolul antene ma joc cu un ML145 Avanti pe Samurai si cu un Sirio Megawatt 4000 pt Nissan.

 

Dar... nu mi ai raspuns... dintre cele 2 modele care crezi ca e mai bun ?

1975 Dacia 1300 1.3 8v / 1988 BMW E30 2.5 12v / 1988 Nissan Patrol Y60 LWB 2.8 12v / 1989 Suzuki Samurai SJ500 1.3 8v / 2001 Smart ForTwo W450 0.6 TURBO 6v.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY vs President TRUMAN

 

Eu la capitolul antene ma joc cu un ML145 Avanti pe Samurai si cu un Sirio Megawatt 4000 pt Nissan.

 

Dar... nu mi ai raspuns... dintre cele 2 modele care crezi ca e mai bun ?

 

Am spus ...K-PO K500 :) Dar daca vrei strict intre cele 2 modele enumerate ... Truman ar fi alegerea mea ... minimalist. Din pct meu de vedere, President (ca si Iphone ca o paralela) sunt over-rated.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Bazzz, bazzz si eu k musca in lapte ! F jmekera statia Prezident cu microfonul wireless ...care e aia?

Eu personal sunt fan ALLAN 42 sau 52 .. F usor de folosit si daca stii sa le combini , adica fol un Allan 52 cu acesoriile lui Allan 42 esti the best:

- pack acumulatori de iti permite sa folosesti statia in conditiile in care nu depinzi de masina ( numai pt allan 42)

- antena mica sau mare ( numai pt allan 42)

- microfon /speaker independent , statia sta la brau si MIC la guler

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

@Nissan4x4...am si acum Alanu....si cred ca-i gasesc si antena + pack-ul daca le caut ... sincer insa ... una din cele mai slabe statii posibile.... la fel cu LaFayette Venus ....

 

Ce am avut (sau inca am) si am fost multumit ....

- Albrecht 6890 - coincidenta au ba, dupa o furtuna pe Rucar Bran statia a murit definitiv ....

- INTEK H520 - excelenta cat a mers... problema iremediabila la mufa de alimentare (antena) ... toate sufera acolo

- TTI TCB-R2000 - in exploatare de 3-4 ani (nu-mi aduc aminte exact cand am cumparat-o).

- K-PO K500 - in exploatare de 4-5 ani (vezi pct anterior).

 

Restul de statiii pe care le-am avut (multe la numar) fie nu m-am inteles cu ele (President Jackson 2 de exemplu) si slujesc alte persoane (@Giorgel este un exemplu) fie au avut probleme de fiabilitate (President Walker). Cele relatate de mien se bazeaza pe experiente proprii si buzunarul propriu si nu pe urechile altora.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

@Nissan4x4...am si acum Alanu....si cred ca-i gasesc si antena + pack-ul daca le caut ... sincer insa ... una din cele mai slabe statii posibile.... la fel cu LaFayette Venus ....

 

Ce am avut (sau inca am) si am fost multumit ....

- Albrecht 6890 - coincidenta au ba, dupa o furtuna pe Rucar Bran statia a murit definitiv ....

- INTEK H520 - excelenta cat a mers... problema iremediabila la mufa de alimentare (antena) ... toate sufera acolo

- TTI TCB-R2000 - in exploatare de 3-4 ani (nu-mi aduc aminte exact cand am cumparat-o).

- K-PO K500 - in exploatare de 4-5 ani (vezi pct anterior).

 

Restul de statiii pe care le-am avut (multe la numar) fie nu m-am inteles cu ele (President Jackson 2 de exemplu) si slujesc alte persoane (@Giorgel este un exemplu) fie au avut probleme de fiabilitate (President Walker). Cele relatate de mien se bazeaza pe experiente proprii si buzunarul propriu si nu pe urechile altora.

 

Am vreo 5 Allan-uri , deci merge si a 6-A daca o gasesti , si e disponibila, ti-o iau e pe bani , pese de Nissan si alte alea. Dar as dori si accesoriile ( pack acumulatori, pack baterii si antena mica) . Io imi fac treaba cu ele asa cum sunt ;)

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Salut. Dintr cele 2, eu zic Truman ASQ. Am pe duba si e perfecta. Pot si eu sa ma laud ca mi-au trecut cateva prin mana si prin masinile mele. Mai am in dulap un president George ( care il si vand) si inca una, nu mai stiu... PNI sau cum. Prima mea statie a fost un TTi, ca avea butoan albastre.... Tot fan President am ramas :grin:

Sezi bland, ca-s din Maramu' !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Salut,

 

Putin off-topic deoarece ambele modele de President din titlu sunt mai mici ca volum. Eu am un President JFK II de 3 ani jumate. Froate multumit! Se desface si se taie un fir inauntru - foarte simplu si astfel trece la o putere de 8W fata de 4W standard.

 

Intre cele doua prezentate, nu ma pot pronunta.

 

Sorin

aka v1tara aka Sorin

(__\≡≡≡$≡≡≡/__) Vitara 1.6 16v

[__]\≡≡≡\≡Ө≡/≡≡≡/__] Patrol Y61 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Am comandat o statie President Truman in cele din urma.

 

Pareri, impresii, dupa ce o voi monta...

1975 Dacia 1300 1.3 8v / 1988 BMW E30 2.5 12v / 1988 Nissan Patrol Y60 LWB 2.8 12v / 1989 Suzuki Samurai SJ500 1.3 8v / 2001 Smart ForTwo W450 0.6 TURBO 6v.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Sa ai bafta la ea. Daca vrei iti dau nr la un baiat din Timisoara care te indruma la niste reglaje mici fara sa pierzi garantia pt a o aduce la capacitatea ei optima

Sezi bland, ca-s din Maramu' !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Am montat statia si am facut un test comparativ. Ambele masini au prinsa antena pe coltul masinii. Ambele masinii folosesc acelasi tip de cablu intre antena si statie.

Se dau:

Suzuki Samurai: President Teddy + ML 145.

Nissan Patrol: President Truman + Sirio Megawatt 4000.

 

Am purtat o conversatie in timp ce eu eram la volanul Samuraiului si ma departam de Patrol.

 

Pe masura ce distanta dintre noi crestea s-a intamplat asa:

- eu abia mai intelegeam ce spune cel din Patrol, din cauza sunetului de fundal deranjant.

- cel din Patrol ma auzea perfect si nu intelegea de ce eu strigam "Repeta, te rog, ca nu inteleg ce spui!"

 

 

Toate astea se intamplau la 4km departe intre masini.

 

Concluziile sa le trageti voi, ca eu nu inteleg nimic.

Cel din Patrol ma auzea clar pentru ca Patrolul are antena lunga si buna sau pentru ca statia de pe Samurai lucreaza foarte bine cu a sa antena?

Eu il auzeam prost pe cel din Patrol pentru ca atata poate sa receptioneze Samuraiul sau pentru ca statia de pe Patrol nu emite prea grozav ?

1975 Dacia 1300 1.3 8v / 1988 BMW E30 2.5 12v / 1988 Nissan Patrol Y60 LWB 2.8 12v / 1989 Suzuki Samurai SJ500 1.3 8v / 2001 Smart ForTwo W450 0.6 TURBO 6v.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

... io zic ca ... antenele fac diferenta ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: President HENRY versus President TRUMAN

 

Am montat statia si am facut un test comparativ. Ambele masini au prinsa antena pe coltul masinii. Ambele masinii folosesc acelasi tip de cablu intre antena si statie.

Se dau:

Suzuki Samurai: President Teddy + ML 145.

Nissan Patrol: President Truman + Sirio Megawatt 4000.

 

Am purtat o conversatie in timp ce eu eram la volanul Samuraiului si ma departam de Patrol.

 

Pe masura ce distanta dintre noi crestea s-a intamplat asa:

- eu abia mai intelegeam ce spune cel din Patrol, din cauza sunetului de fundal deranjant.

- cel din Patrol ma auzea perfect si nu intelegea de ce eu strigam "Repeta, te rog, ca nu inteleg ce spui!"

 

 

Toate astea se intamplau la 4km departe intre masini.

 

Concluziile sa le trageti voi, ca eu nu inteleg nimic.

Cel din Patrol ma auzea clar pentru ca Patrolul are antena lunga si buna sau pentru ca statia de pe Samurai lucreaza foarte bine cu a sa antena?

Eu il auzeam prost pe cel din Patrol pentru ca atata poate sa receptioneze Samuraiul sau pentru ca statia de pe Patrol nu emite prea grozav ?

 

 

Patrolul ...e Patrol !

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare