GTC Auto Shop
Afisez rezultatele 1 la 4 din 4

Data Inscriere
    May 2017
    Varsta
    34

Implicit Readucere la viata Frontera B Sport 2.2 16v

Va salut offroadisti, sunt proaspat posesor de Frontera B Sport 2.2 16v an 2000. Am cumparat-o defecta in sensul ca da scanteie la bujii, dupa mai multe tentative de a rezolva problema, mi-am dat seama ca blocul motor este spart exact la senzorul cititor arbore cotit, pistonul 1 nu misca. Am achizitionat un alt motor care urmeaza sa-l montez.
    Va rog sa-mi spuneti cum pot schimba mai usor motorul, acasa as dori , detin macara girafa. De pe masina donor s-a demontat cutie de viteze mai intai si dupa aceea a iesit motorul, eu n-ar dori sa demontez neaparat cutia.
    As pune si cateva poze sa o vedeti dar doresc sa le incarc afiseaza mesajul ca nu e formatul corect.
    Sa-mi spuneti ce sa verific la ea inainte sa plec la drum deoarece masina dupa cum arata sta demult si daca are probleme specifice care e bine sa remediez cat ma repede.

Data Inscriere
    Jan 2010
    Varsta
    44
    Masina
    ISUZU 3.0 TDI

Implicit Re: Readucere la viata Frontera B Sport 2.2 16v

Ideal grupul fata jos si te joci...Din ce zici ca nu misca un piston posibil sa fie vibrochenul rupt.
    0722.246.245-YMS/
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    41
    Masina
    Opel Frontera X22XE/1996

In afara de grup fata, mai trebuie scoase toate radiatoarele, sa-ti permita iesirea de pe priza.
    De verificat ... uleiurile ... etrierii sa nu fie blocati ... pompa frana si ambreiaj.
    4x4MANIA is where we are !!!

Data Inscriere
    May 2017
    Varsta
    34

Multumesc de informatii, ieri am reusit sa-i montez motorul. Nu a fost foarte greu pentru ca este spatiu suficient, grupul fata doar l-am lasat putin in jos, nu a trebuit demontat. Voi reveni cu poze.

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!