Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Autovapant pentru pod pedalier in interior


perca_felician

Postări Recomandate

Re: Autovapant pentru pod pedalier in interior

 

Daca e expus direct la actiuni mecanice ( adica fara mocheta/pasla/altele asemenea ) una din primele optiuni e Raptor ( U-Pol , Bed-Liner , etc , oricare e mai accesibila sau/si convenabila .

Unde nu-l freaca bocancu' direct , se poate si insonor pulverizabil , in special daca suprafata e neregulata sau/si cu multe accesorii constructive fixate pe ea . Eu folosesc insonorul de la Sinto , cel putin doua straturi ( daca urmaresti o depunere mai mare se poate mari numarul de straturi , fara probleme daca se lasa timp intre aplicari ) se dau doua straturi cu o vopsea compatibila ( pentru inchiderea porilor inevitabili din straturile de insonor cauciucat ) . Eu folosesc in mod curent doua straturi dar nu demult am incarcat un pod pedalier cu 4 pe interior si 2 pe partea la habitaclul motor ( ca solutie alternativa la silentcoat care nu putea fi lipit decat in petice mici , potential inutile , neputand fi altfel fiind mici ) .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare