Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Joc etrieri spate Y60


Selejan Raul

Postări Recomandate

Salutare, de ceva vreme incoace am sesizat ceva zgomot enervant la masina cand mergeam pe drumuri mai rele, dupa o verificare, ridicata pe elevator se pare ca etrierii spate au un joc la culisanta, in rest sunt stransi bine, doar acolo. Exista chit de reparatie pentru asta, sau cum sa procedez?

P.S. mentionez ca etrierii au fost curatati, decapati si zincati chimic, apoi vopsiti.

Cu respect, Raul.

TODAY IS A GIFT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Joc etrieri spate Y60

 

Este un mason de cauciuc pe o culisanta care face amortizarea si mentinerea pe pozitie a etrierului , cealalata culisanta face ghidarea fara manson . N-ar trebui sa aiba mare joc , sistemul e foarte simplu .

 

Un kit de reparatie simplu contine toate piesele din cauciuc - inel patrat , burduf de protectie piston , burduf de protectie culisanta , mansonul mai sus amintit , capac de protectie aerisitor . Codul OE pentru kitul simplu fara piston este 4412005 J 25 . Se gaseste si AM fara probleme si mai mult decat rezonabil cu bugetul .

  • Like 1

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Joc etrieri spate Y60

 

Multumesc de explicatie, zilele astea cand am timp desfac sa vad ce e acolo.

Din ce am vazut eu jocul e la culisanta de sus, cea cu surubul infudat in etrier.

Editat de Selejan Raul
  • Like 1
TODAY IS A GIFT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Joc etrieri spate Y60

 

Piesele sunt simple si accesibile daca e cazul de inlocuire , reparatia e simpla si usor de facut .

Daca ai dubii pune o poza si incerc sa explica cat m-oi pricepe , poate ajuta .

  • Like 1

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare