Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Xtreme trial baia mare


blavenstein

Postări Recomandate

Xtreme Adventure Club Baia Mare organizeaza

 

OFFROAD XTREME CHALLENGE

 

PROGRAM EVENIMENT

 

25.09.2010 - sambata

 

10.00 - antrenament

10.00 - 10.30 - moto

10.30 - 11:00 - 4x4

11.00 - 11.30 briefing

11.30 start etapa I

 

 

26.09.2010 - duminica

 

10.00 - antrenament

10.00 - 10.30 - moto

10.30 - 11.00 - 4x4

11.00 - 11.30 briefing

11.30 - start etapa II

 

- start CUPA SUZUKI - participa doar masinile suzuki (samurai,vitara,jimny) , se parcurg doua ture , clasamentul se face in functie de timp.

 

FESTIVITATE DE PREMIERE

 

 

Traseul va fi amenajat in apropierea hypermarket-ului REAL, dificultatea traseului medie, obstacole: busteni , anvelope, pietre , jaloane busteni , jaloane anvelope , groapa noroi , incrucisari, contrapanta pamant si busteni , zig zag busteni, etc etc.

 

Taxa de participare este de 50 lei / persoana in care intra mic dejun si pranz pt ambele zile de concurs,premii atractive ,distractie garantata,mult fum, muzica si noroi

Inscrieri se fac telefonic la nr 0722 410153 ,0747 644574 si 0744 621055

sau pe email xtrm_adventure@yahoo.com

Locuri ramase disponibile 10 clasa auto si 15 la clasa moto

Cerinte minime la clasa auto (pt siguranta fiecaruia )

-centuri

-casti de protectie

-anvelope MT

Cerinte minime la clasa moto

-inainte de concurs 50 ml coniac

 

VA ASTEPTAM CU DRAG

Editat de blavenstein

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

Nu de mult timp m-am intors de la locul faptei. Atmosfera a fost deosebita, cu public numeros si multi vechi prieteni cu care am putut da mana. :h5

Am rasuflat usurat la finalul acestei prime zile de concurs, mai ales pentru ca, fiind "la datorie" cu echipajele EMA, nu am avut de dat primul ajutor nici unui concurent. Pot spune ca Max si Abrudila au oferit un spectacol excelent aplaudat la scena deschisa de catre public. Pacat ca in runda 2, problemele tehnice i-au oprit din elan...

Sper ca in seara asta sa pot sa "urc" prima lor evolutie pe servere, iar mai multe fotografii si video le voi "coagula" pe pagina EMA dedicata acestei manifestari pentru care organizatorii merita toate felicitarile ! :br

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

Am schimbat bara de directie cu una HD.

 

Asa cum am spus-o si in topicul despre bara de directie heavy duty...mare prostie.

Azi bara de directie HD a rezistat eroic in schimb axul casetei de directie a cedat

Noroc ca s-a intamplat dupa ce s-a terminat trialul. Intrasem in traseu doar la distractie, la o tura demnstrativa.

 

Concluzia, pe care oricum o stiam deja, las mai bine bara de directie originala. Daca se indoaie sau se rupe, tot mai ieftina decat o caseta de directie.

 

Apropo.... cumpar caseta de directie de HJ60 sau HDJ80. :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

Asa cum am spus-o si in topicul despre bara de directie heavy duty...mare prostie.

Azi bara de directie HD a rezistat eroic in schimb axul casetei de directie a cedat

Noroc ca s-a intamplat dupa ce s-a terminat trialul. Intrasem in traseu doar la distractie, la o tura demnstrativa.

 

Concluzia, pe care oricum o stiam deja, las mai bine bara de directie originala. Daca se indoaie sau se rupe, tot mai ieftina decat o caseta de directie.

 

Apropo.... cumpar caseta de directie de HJ60 sau HDJ80. :grin:

fioroasa bestia pacat ca nu a tinut directia ,dar oricum per total a fost distractie maxima si dinou Seiniul arata ce poate:dr3:dr3:dr3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

fioroasa bestia pacat ca nu a tinut directia ,dar oricum per total a fost distractie maxima si dinou Seiniul arata ce poate:dr3:dr3:dr3

 

Stimabile,

 

In primul rand, de ce ai completat la locatie ARAD cand tu esti din Maramures?

In al doilea rand, citeste Regulamentul acestui forum si fa-ti o prezentare in sectiunea dedicata inainte de a posta altceva.

 

Daca nu doresti ca sa iti stergem contul, rezolva problemele de mai sus.

:rules

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

Am ajuns si eu acasa dupa concurs. Dupa cum unii stiti am fost la Baia Mare sa-l ajut pe Bogo si restul echipei de organizare. Mi-a facut mare placere sa fiu intre voi!

 

Cred ca a iesit bine trialul acesta, multumim tuturor participantilor pentru prezenta. Totodata ii felicit pe aceasta cale si pe castigatori dar si pe clubul organizator Xtreme Adventure Baia Mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

sper din tot sufletul ca v-ati simitit bine,in numele organizatorilor va multumesc pt prezenta (celor care au fost prezenti ) si la anul promitem sa o facem mult mai bine

PS cei care au facut fotografii si filmari,va rog sa le postati,AADDDIIIINNNNAAAA

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

sper din tot sufletul ca v-ati simitit bine,in numele organizatorilor va multumesc pt prezenta (celor care au fost prezenti ) si la anul promitem sa o facem mult mai bine

PS cei care au facut fotografii si filmari,va rog sa le postati,AADDDIIIINNNNAAAA

Sper ca maine sa am timp sa compilez clipurile si sa rasfoiesc cele peste 1200 de poze... :h5

Si pentru ca inca este AZI , inca o data, LA MULTI ANI , micut "brotac de balta" ! :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

Bravo tuturor, din pacat din alta cauza nu am putut fi present, lumea stie cat de mult imi plac triale, dar asta este...

Un clasament ceva?

Land Rover 90- 3.9 V8

L.R.Discovery I V8

Seat Pink Panther II Leon-1.9 TDI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

era sa fiu victima unui complot,genocit organizat inpotriva mea ....dar le-am luat-o inainte

PS 1 tonul la "cantec " cu namoleala a fost dat de @abrudila in prima zi de concurs

PS 2 a fost cea mai frumoasa aniversare a mea de pana acum,am avut parte de tot tacamul

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xtreme trial baia mare

 

ce rau imi pare ca m-am murdarit...:ha::ha::ha:

ce rau imi pare ca am facut si pe altii sa se faca si mai negrii...:ha::ha::ha:

imi vine sa imi bag capul in..... noroi de rusine :ha::ha::ha: sa nu ma recunoasca nimeni

si Patrol, dar inca nu pe deplin functional :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ManuGYL

Re: Xtreme trial baia mare

 

Salut tuturor,sunt pt prima oara pe acest forum...in legatura cu trialu`...doar duminica am ajuns si eu prin zona...am facut cateva poze...pe care le puteti vedea mai jos si care sunt convins ca o sa va placa,avand in vedere ca...la fel ca si mine,sunteti pasionati ai off-roadului.Vizionare placuta:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ManuGYL

Re: Xtreme trial baia mare

 

Scuze...sunt obosit...si nu am mai intrat pe la regulament...o sa il citesc data viitoare...Max,ai rabdare,vin si ele...numai ca in timp ce uploadez mai si lucrez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare