Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !


NIK4X4

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: poze cu masinile noastre.

 

Multumesc. Miezul e metalic, peste e plastic dur. Initial am crezut ca e full plastic dur, dar cand l-am ridicat prima oara m-am convins usor.

Spuneti-mi Ionut sau Ioan, dupa cum preferati. :)

 

Nu mai adauga nimeni poze cu jucariile lui? :2dr

Editat de apostolioanradu
Opel Frontera Sport 2.0i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

Super fain BandiT, iar cu mt-uri arata chiar pus pe treaba. Rav-ul lui stelea, in a doua poza, e de tinut wallpaper. Apropo, cu a fost fixata antena de la statie pe capota, la rav? Stelea, cand dai drumul la proiectoare seara cred ca se face zi, nu? :))

Opel Frontera Sport 2.0i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

pozele le-am pus pentru contrast cu ale lui BandiT

Antena e fixata clasic (gaura in capota + masa suplimentara); SWR-ul e aproape 0.

Hella Jumbo nu se fac de ras, dar le trebuie suport solid.

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

Cine ma cunoaste stie ca tot ce s-a facut la masina asta este facut de mine, ma cam saturasem si de mecanici si de tot,de fiecare data cind ajungea la mecanic trebuia sa mai verific eu ce si cum, sunt mai cusurgiu.

Si sa fiu sincer aveam si timp la dispozitie, scule si multumita creatorului si indeminare (lasind modestia doparte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

Da are bodylift de 3 cm ca nu am vrut sa stau sa modific conducte si instalatie de racire sau alte probleme ce apar la o ridicare mai mare de 3 cm, mai important este chitul de inaltare de 5cm de la OME, adica amortizoare si arcuri speciale de off road. cauciucurile sunt 265/75/16 intra si 285/75/16 dar nu mi-a placut cum se comporta.

Exact cum am mai spus este o masina buna de off road in limita bunului simt, orice modificare exagerata poate dauna grav sanatatii.

Pentru mine este si masina de strada,de munca, de familie, de cocediu, de mers pe munte la rupt. Asa ca am modificat dupa parerea mea in limita care mi-a permis-o fabricantul sa nu dau in alte belele.

Asa ca masinuta are 250000 km si merge impecabil face cam 40-50 mii km pe an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

@stefan.d

de ce nu ai lasat gumele de 285 pe ea? eu am 31x10,5 R15 resapate de off road si merg cu ele de vreun an si ceva si nu are nici un drac.

acum as vrea ceva mai mari oare ar merge 33x12,5 R15 pe frontera sport de 2.5 TDS?

AB16NIK...AB23NIK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

[ATTACH=CONFIG]96428[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]96427[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]96426[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]96425[/ATTACH]

Stefan D. si Opel Frontera 2.2 tip motor X22XE.

 

...cam rar te arati pe aici Stefan D.! ai facut o pauza?:h5

ceva poze si cu a mea...01122009961.jpg.2f3de061106ef005ffba133af17b8688.jpg Imag014.jpg.c3c713ef8500d5b832a4abdf91a29bf4.jpg IMGA0610.JPG.e7800d4638c3a1af3b9d46148dcfa123.JPG IMGA0625.JPG.b14b52b9aed2ac437560619dc5d1b536.JPG

 

sa nu ziceti ceva de nr meu de inmatriculare:grin: cred ca eu am fost primul, nu gigi.

Editat de kriu

frontera A 2.0 sport - de off road :tr_____________:jp1

frontera B 2.2 16v sport - de plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: poze cu masinile noastre.

 

Superba jucarie ai acolo, Kriu ! Cum merge pe GPL? ma gandeam sa ii pun si eu la a mea GPL multipunct ca sunt insetate rau. Se pierde putere?

 

multumesc! este o jucarie simpla!:grin:

nu mai sta pe ganduri! pune-i gpl!

daca este reglata bine nu este pierdere mare de putere...

eu am instalatie clasica, si am consum de 9,5-10,5 in afara, iar in oras nu stiu, caci nu prea o folosesc.

parca este prea mare diferenta de pret intre o instalatie clasica si una secventiala, cu toate caci si performantele sunt mai mari...

frontera A 2.0 sport - de off road :tr_____________:jp1

frontera B 2.2 16v sport - de plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare