Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

manuale de service si nu numai


Vizitator cristian m

Postări Recomandate

Vizitator cristian m

dupa multe sapaturi am gasit un site de pe care se pot descarca manuale de service complete pentru mitsu de la origini (anii 80) si pana astazi.

pentru cei interesati scrieti pe google (mitsubishilinks.com).

 

de asemenea in lista sunt si doua programe pentru cautat coduri de piese, nu le-am verificat dar o voi face in curand - avand in vedere ca este aproape imposibil sa obtii un cod de original de la dealer in cazul incare vrei sa cumperi ceva pe producator.

 

pentru coduri de piesa se mai poate accesa partmaster.com.ua - de retinut ca trebuie intrat de pe google.com si sa aveti bara google pentru traducere.

 

in speranta ca am fost de ajutor va urez spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

http://www.workshopservicemanuals.com/manuals/search/submit,yes/search_filetitle,1/search_filedesc,1/catsearch,array/search_text,mitsubishi/page,2/

 

Inceraca sa il descarci de aici am incercat sa il trimit pe mail si e destul de mare imi blocheaza mail-ul si mie si tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

Salut,

Pe mine m-ar interesa urgent link-ul pentru ultima varianta de Pajero V80 3,2 DI-D 4 cilindrii 3 usi care a inlocuit in 2006 Pajero V60, credeam ca Montero 2006 din lista ar fi ce caut eu dar asta se refera la o varianta in 6 cilindri pe benzina pentru piata americana, un fel de V60 (asta am vazut doar dupa ce m-am chinuit sa-l descarc!).

Ma poate ajuta cineva?

Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

Salut,

Pe mine m-ar interesa urgent link-ul pentru ultima varianta de Pajero V80 3,2 DI-D 4 cilindrii 3 usi care a inlocuit in 2006 Pajero V60, credeam ca Montero 2006 din lista ar fi ce caut eu dar asta se refera la o varianta in 6 cilindri pe benzina pentru piata americana, un fel de V60 (asta am vazut doar dupa ce m-am chinuit sa-l descarc!).

Ma poate ajuta cineva?

 

Salut, ai facut rost de manual ? am si eu unul scurt automat din 2003 , m ar interesa , daca ai ceva da un pm cu un nr de tel sau un link merci .

...magaru' moare de drum lung si prostu' de grija altuia.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

Salut, ai facut rost de manual ? am si eu unul scurt automat din 2003 , m ar interesa , daca ai ceva da un pm cu un nr de tel sau un link merci .

 

N-am facut rost!

Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: manuale de service si nu numai

 

Salut, ai facut rost de manual ? am si eu unul scurt automat din 2003 , m ar interesa , daca ai ceva da un pm cu un nr de tel sau un link merci .

 

Pentru V60 gasesti aici: http://www.mitsubishilinks.com/

Descarca "pajero fsm nm full 2001" (asta il folosesc eu) sau "montero fsm", sau orice altceva crezi ca te intereseaza.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

As vrea si eu un manual pentru Mitsu 2.8td swb automatic fabricat in `96 daca se poate,multumesc!

Cautai un pic pe forum... si dadeai peste asta:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?43942-caut-manual-de-reparatii-pt-mitsubishi-pajero-1997&highlight=manual+pajero

care te ducea la asta:

http://www.mitsubishilinks.com/

Editat de teddybear

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: manuale de service si nu numai

 

 

....Si de fapt era suficient sa citeasca fix doar primul post al acestui topic.......:ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

Are cineva cartea utilizatorului in format electronic (nu manualul) aia care vine cu masina cu "comics"-uri- este vorba de MK2. Sau un link de unde pot lua. Multam

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: manuale de service si nu numai

 

@Biluta - Multumesc frumos - raman dator :h5 vitalies@gmail.com

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: manuale de service si nu numai

 

salutare tuturor, ma intereseaza si pe mine un service manual de Mitsubishi Pajero Pinin din 2001, 1.8 gdi. Multumesc anticipat.

Editat de Tavi D.
Ssangyong Rexton si Nissan patrol y61 scurt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: manuale de service si nu numai

 

Salutari pentru un ucenic intr-ale off road ului va rog daca se poate să mă ajutați cu un link pentru un manual de Pajero MK3 fabricație 2005 ,manualul utilizatorului romana sau engleza.Ce am eu in torpedou e doar cel in Daneza și mai degrabă cer ajutor aici decât să învăț daneză :f2:f2:f2

adresa de mail bogdan1373@yahoo.com

Editat de bogdan1373
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare