Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Led bar-uri de pe Aliexpress


Nmoxx

Postări Recomandate

Salutare,

 

Vreau de ceva vreme sa-mi dotez masina cu proiectoare led bar si singurul loc unde am gasit preturi acceptabile este aliexpress. Acolo sunt multi vanzatori, unii care ofera transport gratuit, unii comercianti au foarte multe review-uri pozitive, in special din tarile slavone. Totusi ezit sa comand, desi ofertele sunt foarte tentante fata de ce se gaseste la noi pe piata (imi iau toate led-urile la pretul unuia singur de la noi).

 

Voi ati comandat de pe aliexpress? Aveti vreun vanzator "verificat" - care v-a trimis exact ce vindea pe site? Ca nu as vrea sa dau 200 usd pe nimic!

 

Multumesc,

 

Lucian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

De 200usd cumperi din Romania, cei drept tot chinezisme.

 

Nu cred ca am fost foarte clar in exprimare: cu 200 usd imi cumpar unul mare pentru fata si cate doua mai mici pe fiecare latura...

 

De fapt intrebam cum sa evit "chinezismele". Majoritatea lucrurilor de pe planeta asta se fac in China, sau in tarile cu mana de lucru ieftina, nu asta este problema. Si Iphone se face tot in China!

 

Ma intesereaza cum sa aleg un vanzator/producator chinez care face lucruri de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

salut, obiecte voluminoase nu poti lua de pe ali fara a plati TVA + alte taxe pe la DHL sau nervi si drumuri la posta, eu iau multe de la chinezi dar doar obiecte mici.

Mai cauta in tara ca vei gasi cam la aceleasi preturi, nu cred ca ai cautat destul, bafta la cumparaturi !

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Si eu am luat de pe amazon.co.uk, fara vama, tva , pret bun transportul cat produsul, cu toate astea am iesit mai ieftin decât dacă luam din România.

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

daca nu vrei chinezarii...deschide buzunarul...ca altfel nu merge....Rigid Industries din state sau mai au australienii ceva asemanator....ffff bune..dar ff scumpe

 

personal folosesc de cativa ani o chinezarie care isi face treaba bine

 

PS....a nu se crede ca o pot compara cu un LED barr de la australieni :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Incearca si pe ebay, eu de pe ebay am cumparat proiectoare si alte lucruri marunte. Ca sunt chinezarii? Da,dar sunt acceptabile calitativ si tot acele chinezarii cumperi aici in tara la un pret de 5-6x mai mare la unele magazine online sau de “profil”

Nu pot sa-ti recomand un vanzator,nu am ezitat mult cand am vrut sa cumpar ceva,ma orientam dupa cel mai bun pret si cat mai multe calificative bune ptr vanzator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Incearca si pe ebay, eu de pe ebay am cumparat proiectoare si alte lucruri marunte. Ca sunt chinezarii? Da,dar sunt acceptabile calitativ si tot acele chinezarii cumperi aici in tara la un pret de 5-6x mai mare la unele magazine online sau de “profil”

Nu pot sa-ti recomand un vanzator,nu am ezitat mult cand am vrut sa cumpar ceva,ma orientam dupa cel mai bun pret si cat mai multe calificative bune ptr vanzator.

 

Vrea sa precizez ca proiectorul din dreapta in poza din avatar nu a ingalbenit pentru ca este chinezarie :) :br

A ingalbenit din cauza ca este un pic crapat si am intrat in apa cu ea:ha:

Apropo de calitate,nu am vazut ce lumina da unul “de calitate” (adica scump) deci nu stiu cu ce sa le compar pe ale mele dar cu alea trei proiectoare care sa vad in poza din avatar vad noaptea suficient de bine,chiar am renuntat la ideea de a mai cumpara un ledbar fiind inutila pentru mine...

Daca vrei sa-l pui de “fita” sa arate bine masina e alta treaba:wink:

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Parerea me este ca sunt bani aruncati, pui led bar doar pentru look, nu_l vei folosi, cel puțin eu nu l-am folosit niciodata.

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Sincer va spun eu am mers destul prin padure cu acele proiectoare care se vad pe masina(vezi poza avatar) si vizibilitatea a fost foarte buna.

Nu contest,un led bar in plus poate ofera vizibilitate si mai buna dar nu este o necesitate dupa parerea mea.

Scuze daca sunt off topic, pana la urma intrebarea a fost daca se merita cumparate de pe aliexpres... parerea mea este ca da,sau de pe ebay,wish etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Sincer va spun eu am mers destul prin padure cu acele proiectoare care se vad pe masina(vezi poza avatar) si vizibilitatea a fost foarte buna.

Nu contest,un led bar in plus poate ofera vizibilitate si mai buna dar nu este o necesitate dupa parerea mea.

Scuze daca sunt off topic, pana la urma intrebarea a fost daca se merita cumparate de pe aliexpres... parerea mea este ca da,sau de pe ebay,wish etc.

 

am impresia ca ai incurcat avatarele...

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

eBay, livrare din Germania, fără nicio taxă, nici măcar de transport. Ledbar și nenumărate proiectoare mici luate de mine, unui singur proiector (din 3 ledbar-uri și 8 proiectoare instalate) i s-a ars un led.

Folosite nu prea mult, poate maxim 10 ore de fiecare.

Puțină diferență de temperatură de culoare la un proiector de 7 inchi dar este pe spate, nu-i bai.

Construcție de calitate peste medie, corpuri de aluminiu și ecran protector din lexan sau policarbonat. Ledbar-ul de 50 a văzut ceva, cam multe, crengi peste zmetie, încă e în parametri.

Spot-ul nu este spot dar flood-ul e ce trebuie. Oricum nu ai posibilitatea să le folosești independent, se aprinde tot ledbar-ul.

Prețuri mai mici decât rezonabile.

Nu mai știu furnizorul dar o căutare pe ebay cu filtru de

disponibilitate în Europa te scoate din încurcătură.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

AliExpress se lasă mai întotdeauna cu taxe iar prețul total nu poate să fie mai jos decât cele cu livrare din Europa, pentru care chinezii au mandoleurile lor și vând la preturi imbatabile produsele similare calitativ.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Parerea me este ca sunt bani aruncati, pui led bar doar pentru look, nu_l vei folosi, cel puțin eu nu l-am folosit niciodata.

 

Buna dimineata,

 

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Intr-adevar pot fi bani aruncati pentru alea pe laterale si eventual din spate, insa bara din fata e bine sa o ai, parerea mea (sa poti vedea daca la o distanta mai mare de bataia farurilor nu te asteapta ceva "neasteptat" sa fi nevoit sa mergi cu spatele - si atunci e buna bara din spate :wink: ) Am vazut cateva masini cu proiectoare pe toate partile si arata asa bine! :grin:

 

Legat de achizitie, am vazut ca si pe ali si pe ebay exista vanzatori cu depozite/livrare din EU (Germania in special) si la majoritatea la livrarile din EU platesti si un transport modic, gen 5-15 eur, curier DHL

Voi cauta sa iau asa, sa evit eventualele situatii neplacute, gen vama, posta romana, etc. si voi reveni cu un update dupa ce le voi achizitiona.

 

:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

am impresia ca ai incurcat avatarele...

 

Fii mai explicit te rog :)

Ce ai incurcat? Sau la voi nu se vede acelasi avatar ca la mine?

(Ca sa-mi indrept greseala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Buna dimineata,

 

(sa poti vedea daca la o distanta mai mare de bataia farurilor nu te asteapta ceva "neasteptat"

 

Ledbar-urile din categoria despre care vorbim nu excelează în ceea ce privește distanța ci doar în ceea ce privește intensitatea luminoasă, dispersia (unghiul larg acoperit) și temperatura de culoare, comparativ cu farurile (indiferent de ce bec au, chiar și led).

Pentru distanțe mai mari ar trebui să te orientezi pe altă gamă de dispozitive, mai evoluate și dezvoltate tehnic. Cu consecința materială de rigoare.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Salut. La fel ca si ceilalti care ti-au raspuns am cumparat si eu de la chinezi de pe ebay. La anunturi sunt de prin UK sau Germania insa cand te uiti mai bine vezi ca tot din China vin. Eu am platit undeva in jur de 150e pentru unu lung de 52" inch + unu de 12" inch. Am luat vreo patru seturi pentru mine si inca trei baieti. Eu inca nu l-am pus sus insa ceilalti sunt multumiti de ele. Acuma tu decizi unde te arunci. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Salut,

Tocmai am dat comanda de un led bar de 42 inch, cu tot cu instalatie si ma ajunge la 290 lei cu tot cu transport (alixpress cu livrare din germania prin DHL).

Sa speram ca lumineaza cat de cat

 

 

Asta e produsul: FREE shipping 4x4 combo beam 24000lms 42 inch 240w 4x4 car driving lights wiring kit 12v offroad led light bar work light

Editat de marian.ilciuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Hai sa va spun ceva in legaturile cu lingdingurile ...specificatiile sunt trecute de cele mai multe ori la misto.

 

Incercati produsele RIGID INDUSTRIES si o sa intelegeti ce si cum...Cum se pune ...dai un ban stai in fata. Pardon ...vezi in fata. Mai bune pui unul mai mic dar bun decat sa pui ditai puleasca ...degeaba.

 

Ca idee ...un ledbar RIGID de 15.000 lumeni face lumina cam de 10 ori cat un lingding de 30.000 lumeni... :grin:

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Salut,

Tocmai am dat comanda de un led bar de 42 inch, cu tot cu instalatie si ma ajunge la 290 lei cu tot cu transport (alixpress cu livrare din germania prin DHL).

Sa speram ca lumineaza cat de cat

 

 

Asta e produsul: FREE shipping 4x4 combo beam 24000lms 42 inch 240w 4x4 car driving lights wiring kit 12v offroad led light bar work light

 

 

 

Nu folosi instalatia chinezeasca, o sa ia foc mai devreme sau mai tarziu, foloseste fire cu sectiunea corespunzatoare consumului.

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Nu sunt mare fan ledbar, asta e luat de test si pentru ca nu gasec la pret rezonabil ce vreau: proiectoare in care sa pot baga xenon sau led de putere. Ce am gasit ori nu intra becul in ele, ori sunt scumpe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

 

Nu sunt mare fan ledbar, asta e luat de test si pentru ca nu gasec la pret rezonabil ce vreau: proiectoare in care sa pot baga xenon sau led de putere. Ce am gasit ori nu intra becul in ele, ori sunt scumpe

 

 

Eu abia aștept să-ți vina comanda. Să fie ok. Nu am mai luat pana la urmă ledbar, au apărut alte cheltuieli. În schimb mi-am luat doua becuri h4 cu led care pana acum sunt super. Aruncă lumina cam aiura din cauza oglinzii de la far, dar am în plan sa pun lupe și sper sa se rezolve. Până una alta le-am coborât jos de tot și nimeni de pe contrasens nu a comentat încă. Am dat 70 lei pe ele și 14 lei tva la vamă. Transportul gratis o lună jumatate.

 

Intr-adevăr nici eu nu as folosi instalația lor, e simplu de făcut și mai ai și avantajul ca iți poți lua switch-uri care să se integreze în sloturile liber din bord. Eu găsisem atunci când am căutat.

 

Te rog sa ne anunți aici după ce le primești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare