Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

The Right Stuff - LC 100


Miron

Postări Recomandate

Re: The Right Stuff

 

Voiam sa intreb daca e de doua persoane, dar am vazut umbra din stanga (ultima poza) si m-am dumirit...

:grin: :grin: :grin:

Frumos. Felicitari. Sa te folosesti sanatos de el.

73 de adi - yo2bt ...altfel spus - TOATE CELE BUNE :hi

ORCA - Off Road Club Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 93
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: The Right Stuff

 

Cortul costa 3300 de Euro. Eu l-am luat cu 3000 de la targul de offroad (mai bine zis atunci l-am platit ca bineinteles nu-l aveau pe stoc nici in Germania si a trebuit comandat). A ajuns dupa cca o luna. Exista si varianta din fibra de sticla care este identic, are culoare alba, este mai greu cu vreo 11 Kg si costa 1800 Euro. Proiectoarele IPF cu xenon costa 700 Euro / bucata. Sunt accesorii extrem de scumpe, din pacate.

Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

Foarte tare masina...

 

p.s de unde ai luat proiectoarele ?

 

 

bafta

 

 

Eu sunt dealer Taubenreuther pe Arad si Timisoara. Sunt importate direct de la ARB de catre Taubenreuther.

Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

Tin sa precizez ca montarea cortului pe masina s-a facut in Germania, la cel mai inalt standard tehnologic, de catre Patrolator, care a folosit la prinderea lui niste profile speciale de duraluminiu folosite in aviatie si 12 suruburi din titan.:h5

 

 

...ca sa nu se foarfece, forfecheze, forfecareasca, etc. :grin:

 

PATROLATOR

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

Felicitari pentru rabdare si perseverenta! Super masina! :h5

Cortul e instalat permanent? sau are un sistem de montat/demontat rapid. Am vazut ca inainte de el aveai ceva portbagaj ARB, ai renuntat la el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

Sau variante mai ieftine. Tot italiene... http://www.allforcamping.it/index.php?m ... &cPath=145

 

Oare chinezii nu s-au apucat sa faca replici ? Ca in rest la orice produs occidental este si o varianta chinezeasca , cateodata chiar de calitate acceptabila...

Acum ca ai aflat cat costa ....nu te mai intereseaza, te-ai speriat de preturi. Ai trecut la chinezarii. Apropo.....cunosc un furnizor de piese pt ML direct din China .Poate te intereseaza. :ha: :ha: :ha:

Scuze Miroane de offtopic dar nu m-am putut abtine. :hi

Unde esti tu Tepes Doamne...???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

un proiector de 700 euro se sparge la fel ca si unul de 70 lei, asa ca.....sint unele lucruri ce merita , altele nu....

dar un proiector de 70 eur nu lumineaza ca si unul de 700 eur.

Daca esti in varful dealului si ti-a trebuit o juma de zi ca sa ajungi acolo nu ai decat sa mai pierzi tu o juma de zi ca sa cobori la o pensiune si dimineata alta juma de zi ca sa ajungi inapoi in varful dealului si sa-ti continui tura .Romanul are o vorba :"vulpea , cand n-ajunge la struguri zice ca-s acri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

Proiectorul are montat pe el o protectie suplimentara care costa 25 Euro setul si care exact asta face: protejeaza de pietre proiectorul. Asta are proiectorul. Ce am eu este asigurare full casco, si in afara drumurilor publice si cu accesoriile suplimentar montate pe masina incluse. Si asta costa cateva mii pe an, bani de care te mai cazezi de cateva ori la 5 stele. Sunt constient de toate aspectele astea. Problema la 5 stele e ca nu prea te lasa sa faci focul langa masina.

De la un anumit nivel in sus, o mica crestere in performanta este reflectata intr-o mare crestere a pretului, chestie valabila in mai toate domeniile.

Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: The Right Stuff

 

Problema la 5 stele e ca nu prea te lasa sa faci focul langa masina

 

 

Corect. Si nu numai... . Sint indivizi care nu inteleg ca sa fi "camper" sau "globetrotter" e un mod de viata si reduc totul la ecuatia "cu citi bani, cit de bengos sint". La ce sa dai 3000€ pe un cort in care dormi fara sa stie lumea ca face 3000?, cind poti sa dormi la hotel de 5* cu 100€ si sa fii "chetz". In afara de asta, cind te afli in Sahara sau la virful Omu sau pur si simplu in pasul Curmatura Oltetului, iar prima posibilitate de cazare e la 4 ore( in cazul fericit) de mers cu masina si se numeste Statiunea Vidra (vezi foto), abia atunci poti aprecia luxul serviciilor de calitate ale unui cort bun. Dar NUuuu, unii efectiv socotesc timpenie, tot ce nu e in concordanta cu ceea fac ei, sau ce sint ei in stare sa faca. Si ce-i mai rau, le lipseste personalitatea. Nici macar nu fac ce vor ei, ci "ce se face". Ce prostie... Sa compari becul de 700 cu cel de 7, ca cica are acelasi risc de spargere. Pai atunci poti compara si ML-ul cu Trabantul pt. ca exista acelasi risc sa fie surprins de tren pe trecerea de cale ferata... .Nemaivorbind, ca este o dovada de proasta crestere si lipsa de stil sa-i spui unui om care are ceva, ca ce are el e naspa, prea bun sau prea rau. E al lui.

 

PATROLATOR

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: The Right Stuff

 

Miron este unul dintre acei oameni care isi permit si care chiar folosesc cu placere ceea ce cumpara/repara. nu o face doar din dorinta de a epata. din punctul meu de vedere: :rsp

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

Miron este unul dintre acei oameni care isi permit si care chiar folosesc cu placere ceea ce cumpara/repara. nu o face doar din dorinta de a epata. din punctul meu de vedere: :rsp

 

 

 

:h5

Punct de vedere 100% corect.

Echipamentul se foloseste, si anume la limita...si chiar peste... .

Uite diferenta dintre A FACE Off-Road, si a "colectiona" masina de Off-Road.

Asemenea "faze" bineinteles ca nu se intimpla in parcarea subterana, iar adrenalina rezultata a fost de fapt TESTOSTERON pur (in solutie diluata o suporta si CHUCK NORRIS):ha: :ha:

 

PATROLATOR

Editat de Patrolator

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

:grin:

Bun Ghinion; dar fara suparare..., daca ne-am ales hobby-ul asta, tre`sa luam in calcul si "faze" din astea.

Si dupa ce si-a facut de cap si peste cap, ce face Off-Road-erul adevarat...? Pleaca acasa, schimba masina (ia Land-Cruiserul 100) si se intoarce, sa nu care cumva sa piarda ceva.

 

 

PATROLATOR

Editat de Astral

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: The Right Stuff

 

nasol momentul... cum a reusit s-o puna pe spate?

 

Pai in timp ce-mi arata ce sa nu fac in nici un caz in off-road, scutul de imponderabilitate in care se infasurase si care-l ajuta sa sfideze legile fizicii, s-a fisurat, ceea ce a permis infiltrarea nenorocitei de forte de gravitatie, care ne-a dat planurile PESTE CAP. :ang2

 

PATROLATOR

Editat de Patrolator

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare