Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Logan versus ARB


Miron

Postări Recomandate

Inca odata mi s-a dovedit ca ARB-ul isi merita pe deplin banii! Motor dislocat, parbriz spart, tavan indoit, usa care nu se mai deschide, airbaguri sarite, ... iar la mine bineinteles, bara zgariata. Loganul a intrat cu vreo 40 Km/h in mine. Daca aveam bara de fabrica din plastic, probabil altfel ar fi stat scorul. Incredibil sum sunt facute barile astea!

Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer mi-a parut rau de batrinelul cu fabia care nu s-a asigurat si s-a lovit cu nissanu, dar de astia care lovesc din spate pentru ca ai doare in cot ca pe jos e sticla si ei conduc marea scula de logan cu ABS... chiar nu imi pare rau. Eu am masina in service cu dauna de 7k euro pt ca un distrus cu dacia mi-a dat-o din spate fara macar sa puna frina, eu fiind oprit de 2 minute la stop. Masina fiind un Fiat panda, stricaciunea a fost destul de mare, mai ales ca m-a proiectat in cel din fata. Asta ca sa nu mai vorbim ca era sa imi sparga capul tetiera, am vazut stele verzi. Nu se merita sa iei masina de oras, ca poti plati cu viata.

On topic: Pacat de bunatatea de bara ARB care va trebui probabil vopsita si indreptata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 2 luni m-a agatat de spate un autobuz, si am scapat doar cu un mic damage la bara, dar am primit una noua de la asigurari. Nu are o luna de cand am inlocuit-o pe cea veche. Acum voi mai primi inca una noua.
Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miron, parerea mea... :roll: ...:

-pe acea bara ARB, pe mijloc, in partea de jos ai o gaura patrata,...incearca s-o folosesti si iti vei face viata mai usoara... 8) :grin:

-eu am sub bara mea Scorpion Extrem HD, un suport de tractare si protectie cu exact aceeasi gaura / sistem de cuplare

-sunt o gramada de optiuni pentru acea cupla :

1.brat + carlig de tractare

2.capac WARN

3.brat cu ochet - sistem off road WARN

4.brat cu suport troliu spate

5.diverse altele

 

Eu iti recomand pentru strada bratul metalic care intra in acea cupla impreuna cu sistemul de tractare Dixon Bate - folosit de armata, unul din cele mai bune din lume... :grin:

Daca dai o gaura suplimentara in bratul de cuplare, micsorezi unghiul de degajare si poti pastra sistemul si in mersul off road; daca nu, oricum vei avea un carlig SOLID, mult scos in afara, cu un grad Mare de Siguranta Pasiva care va descuraja tentativele celor dornici de glume proaste.

 

Pentru off road poti folosi sistemul compatibil WARN, cel cu ochet.

 

Eu nu am avut probleme in ultimii 4 ani; o singura data mi-a intrat un taximetrist in spate cu un Logan si s-a facut muci :far spart, capota indoita, radiator spart etc.Am fost la politie, eu am plecat in secunda 2 deoarece nu aveam Absolut nici o problema ( aveam si protectie de cauciuc la carlig... :grin: ), iar taximetristul care a fost de vina a stat 3 ore la politie si s-a ales cu o mare paguba... :cry:

 

Bafta !... :grin: :h5 :c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bara ARB are cupla originala de care zici tu (a venit in cutie cu bara), dar nu o pun pt ca iese mult in afara (cam 25 cm) si ma incurca f. tare la parcari in locuri stramte. Am umblat o perioada cu ea, dar am dat-o jos. Oricum bara e criminal de rezistenta, are o structura interna grozava! Din fier adevarat.
Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum bara e criminal de rezistenta, are o structura interna grozava! Din fier adevarat.

 

Da' zicea un destept pe altundeva ca is proaste si se deformeaza la trolieri :shock: :hm Probabil ca daca se faceau la americani, erau bune :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Logan versus ARB
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare