GTC Auto Shop
Pagina 83 din 91 PrimulPrimul ... 3373767778798081828384858687888990 ... UltimaUltima
Afisez rezultatele 821 la 830 din 910

Implicit Re: >> Probleme tehnice forum

o scurta intrebare - am cum sa modific timpul in care se face automat logoff ? scriam un post care a fost mai lung si intre timp am fost scos afara...noroc ca am salvat. am observat ca se face foarte repede logoff, si cand citesti un topic, dupa cateva min te da afara...

ms

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de smokefield Vizualizare Mesaj
    o scurta intrebare - am cum sa modific timpul in care se face automat logoff ? scriam un post care a fost mai lung si intre timp am fost scos afara...noroc ca am salvat. am observat ca se face foarte repede logoff, si cand citesti un topic, dupa cateva min te da afara...

ms
    Cred ca da, dar trebuie ca atunci cand te loghezi sa bifezi "Tine-ma minte", dar si n browser sa setezi sa-ti tina minte userul si parola.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    &
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

sunt bifate. problema nu e ca trebuie sa bag parola din nou - asta e salvata in browser si ii dau doar log in. problema e ca termina sesiunea foarte repede dpdm. am folosit si folosesc multe forumuri si aici ma scoate cel mai repede din sesiune...

Fondator
    Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Citat Postat original de smokefield Vizualizare Mesaj
    sunt bifate. problema nu e ca trebuie sa bag parola din nou - asta e salvata in browser si ii dau doar log in. problema e ca termina sesiunea foarte repede dpdm. am folosit si folosesc multe forumuri si aici ma scoate cel mai repede din sesiune...
    Daca optiunea e bifata, nu are de ce sa te delogheze. Ai o problema de browser.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Data Inscriere
    Jul 2010

1. Se pare ca problema de securitate n-a fost rezolvata, sau a reaparut. In afara de Opera de pe care nu mai intru pt ca afiseaza acelasi vechi avertisment si Chrome, cand accesez forum club, ma redirectioneaza, uneori, spre (http://filestore72.info/download.php?) care, daca il folosesc, apare alerta de blocare a unui atac. Se pare ca niste hackeri insistenti se agata cu acest malware, de vBulletin folosit de mai multe forumuri.

Click image for larger version. 

Name:	Bloc atac.JPG 
Views:	9 
Size:	35.1 KB 
ID:	272823

2. Nu stiu de ce contorul forumului ma persecuta (treaba veche) si nu-mi recunoaste numarul postarilor, impiedecandu-ma sa vad unele lucruri - poze, trackuri.

Name:	Contor.JPG 
Views:	13 
Size:	93.1 KB 
ID:	272824

Acelasi anunt apare in toate posturile discutiei, chiar daca nu e nimic de vazut in ele.

3. Cum pot modifica adresa unor atasamente (filme, poze) in postari mai vechi? Initial le-am stocat in DRIVE care s-a umplut intre timp si a trebuit sa sterg din ele si sa le stochez la alte adrese.
    Last edited by ctinu; 28th November 2016 at 16:39.
    Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !

Fondator
    Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Citat Postat original de ctinu Vizualizare Mesaj
    1. Se pare ca problema de securitate n-a fost rezolvata, sau a reaparut. In afara de Opera de pe care nu mai intru pt ca afiseaza acelasi vechi avertisment si Chrome, cand accesez forum club, ma redirectioneaza, uneori, spre (http://filestore72.info/download.php?) care, daca il folosesc, apare alerta de blocare a unui atac. Se pare ca niste hackeri insistenti se agata cu acest malware, de vBulletin folosit de mai multe forumuri.

Name:	Bloc atac.JPG 
Views:	9 
Size:	35.1 KB 
ID:	272823

2. Nu stiu de ce contorul forumului ma persecuta (treaba veche) si nu-mi recunoaste numarul postarilor, impiedecandu-ma sa vad unele lucruri - poze, trackuri.

Name:	Contor.JPG 
Views:	13 
Size:	93.1 KB 
ID:	272824

Acelasi anunt apare in toate posturile discutiei, chiar daca nu e nimic de vazut in ele.

3. Cum pot modifica adresa unor atasamente (filme, poze) in postari mai vechi? Initial le-am stocat in DRIVE care s-a umplut intre timp si a trebuit sa sterg din ele si sa le stochez la alte adrese.

Treaba cu redirectionarea catre site-ul ala ci filestore o am si eu acasa dar am inteles ca e o problema locala.

Cu celelalte inca nu stiu ce sa zic. Vom studia.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

cred ca am rezolvat problema. am curatat tot ce tinea de temporare/parole/etc din browser si se pare ca acu e ok. sa vedem cat il tine :)

ms

Data Inscriere
    Jul 2010

Revin cu o problema de interes mai larg, cred eu: cum se pot inlocui linkurile spre clipuri mai vechi, postate in paginile forumului? Locurile in care au fost stocate s-au umplut si le voi goli. Pentru a ramane postate clipurile, linkurile lor trebuie sa cuprinda noile adrese. In caz contrar postarile raman fara ilustrarile video.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de ctinu Vizualizare Mesaj
    Revin cu o problema de interes mai larg, cred eu: cum se pot inlocui linkurile spre clipuri mai vechi, postate in paginile forumului? Locurile in care au fost stocate s-au umplut si le voi goli. Pentru a ramane postate clipurile, linkurile lor trebuie sa cuprinda noile adrese. In caz contrar postarile raman fara ilustrarile video.
    Link-uri catre video-clipuri puse pe youtube ?
    Ca nu inteleg unde nu mai ai loc....

&

Data Inscriere
    Jul 2010

Citat Postat original de Astral Vizualizare Mesaj
    Link-uri catre video-clipuri puse pe youtube ?
    Ca nu inteleg unde nu mai ai loc....
    Primele clipuri au fost incarcate in drive pe care, fiind plin, il voi goli. Deci, toate linkurile spre el vor fi fara obiect.
    Redarea a doua clipuri postate (in conditii identice cu celelalte) pe YOUTUBE este blocata pe telefon si tableta (pe laptop, nu) din motive carora nu le dau de cap, nici cu ajutor extern. Singura solutie pt a le face vizibile ar fi sa le sterg si sa le reincarc. Asta inseamna schimbarea adresei. Daca ma poate ajuta cineva in privinta asta, i-as fi recunoscator.
    Last edited by ctinu; 19th January 2017 at 13:53.

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 79
    :: 20th January 2016, 09:47
  2. Sfaturi tehnice
    By Andrei Ratiu in forum Lada Niva
    Raspunsuri: 8
    :: 5th April 2008, 19:44
  3. Probleme tehnice oare?
    By thunder rock in forum Mecanica
    Raspunsuri: 22
    :: 4th July 2007, 21:59