Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

>> Probleme tehnice forum


vstef_is

Postări Recomandate

Re: >> Probleme tehnice forum

 

"Unii" provideri nu si-au actualizat ora de vara:banana

 

Daca ar fi numai asta!

Si eu am avut senzatia ca sunt in masina timpului. Dupa postul meu #839, am citit postul lui @Plummer #840. Mare mi-a fost mirarea cand, a doua zi, am vazut acel post in pozitia #842, dupa un alt post al meu #840 si #841 al lui @Max. N-am facut caz, considerand ca e un mod de a pune capat discutiei.

Fiind vorba de confidentialitate si de siguranta navigarii, cred ca problemele ridicate trebuie sa-si gaseasca o rezolvarea practica, nu expediate cu explicatii partiale, care nu se sustin.

Editat de ctinu
Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 966
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Am ajuns in Romania pentru cateva zile. Laptop nou, Opera, imi da urmatorul mesaj:

 

malware.thumb.jpg.12284616a0b82c732be0d20cedf0114e.jpg

 

Am schimbat browser-ul cu I Explorer (nu folosesc IE) si nu a mai aparut nici un mesaj. Cred ca Opera are oarece "fetisuri" neimplinite cu forumul asta :as:daisazacaji5::sht:ha1

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Oare de ce imi afiseaza ca si rezultat la cautari urmatorul mesaj: "The following words are either very common, too long, or too short and were not included in your search:"? Indiferent ce caut sau cum caut. Indiferent, ca este cautare simpla sau avansata? Momentan folosesc Firefox, dar la fel imi afiseaza si in Microsoft edge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Oare de ce imi afiseaza ca si rezultat la cautari urmatorul mesaj: "The following words are either very common, too long, or too short and were not included in your search:"? Indiferent ce caut sau cum caut. Indiferent, ca este cautare simpla sau avansata? Momentan folosesc Firefox, dar la fel imi afiseaza si in Microsoft edge.

 

Si la mine face la fel pentru orice termen de cautare. In Chrome, dar nu cred ca e de la browser.

E ceva in neregula cu functia de search a forumului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Oare de ce imi afiseaza ca si rezultat la cautari urmatorul mesaj: "The following words are either very common, too long, or too short and were not included in your search:"? Indiferent ce caut sau cum caut. Indiferent, ca este cautare simpla sau avansata? Momentan folosesc Firefox, dar la fel imi afiseaza si in Microsoft edge.

 

Acum am vazut si eu asta.

 

Voi studia problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Motorul de cautare a fost intotdeauna cam varza, de ceva vreme e handicapat de-a dreptul.:ha::ha:

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Si la mine face la fel pentru orice termen de cautare. In Chrome, dar nu cred ca e de la browser.

E ceva in neregula cu functia de search a forumului?

 

Am observat si eu , nu e de la browser , am incercat cu telefonul cat si cu computerul , acelasi mesaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Asa e si la mine dar nu stiu de unde naiba sa il apuc. Am incercat sa modific niste setari dar nimic. :(

 

Voi discuta cu Vstef sa vada ce poate face el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

.......

Voi discuta cu Vstef sa vada ce poate face el.

 

Maxim, frateeee !!! :ha::ha::ha:

 

PS - Ramane valabila urarea mea catre el, aia cu pana fiecare 500 km....hai, treaca de la mine, la fiecare 300 km ! :banana:ha::grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Fratilor, faceti ceva cu functia de cautare de pe forum, pentru ca am incercat vreo 3 combinatii si nu cauta nimic. Ba ca e prea scurt termenul, ba prea lung, etc. Si nu este prima data cand nu pot gasi nimic pe forum. Functia de cautare trebuie sa fie simpla, intuitiva, si rapida, altfel, daca incerci fara rezultat de vreo 5-6 ori, sau dupa o cautare pe care este posibil sa o nimeresti, si vrei sa faci alta cautare, trebuie sa astepti cateva minute ca sa poti face alta cautare, incepe sa ti se ia.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Fratilor, faceti ceva cu functia de cautare de pe forum, pentru ca am incercat vreo 3 combinatii si nu cauta nimic. Ba ca e prea scurt termenul, ba prea lung, etc. Si nu este prima data cand nu pot gasi nimic pe forum. Functia de cautare trebuie sa fie simpla, intuitiva, si rapida, altfel, daca incerci fara rezultat de vreo 5-6 ori, sau dupa o cautare pe care este posibil sa o nimeresti, si vrei sa faci alta cautare, trebuie sa astepti cateva minute ca sa poti face alta cautare, incepe sa ti se ia.

Multumesc.

 

Da, asa si era functia aia : simpla si eficienta, dar acum ceva s-a defectat.

Din pacate, vstef, IT-ul oficial al forumului, e plecat pe coclauri....Il asteptam sa apara si sa ne ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Da, asa si era functia aia : simpla si eficienta, dar acum ceva s-a defectat.

Din pacate, vstef, IT-ul oficial al forumului, e plecat pe coclauri....Il asteptam sa apara si sa ne ajute.

 

Eu am incercat cu *cuvant* si merge ceva

XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Cei care ati incercat sa urcati poze pe forum primiti acelasi mesaj de eroare ?

 

http://i676.photobucket.com/albums/vv129/Astral1969/TUTORIAL%20FORUM/Untitled.jpg

Am încercat și eu același lucru ca și tine dar, fiindcă pozele conțineau ceva cu kdj, mi-a dat aceeași eroare. Am încercat altele, cu 2lt, și nu a mai fost nicio problemă..... :ha: :h5

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Am încercat și eu același lucru ca și tine dar, fiindcă pozele conțineau ceva cu kdj, mi-a dat aceeași eroare. Am încercat altele, cu 2lt, și nu a mai fost nicio problemă..... :ha: :h5

 

Banal....ma costa 100 lei si sigur cu kzj o sa mearga unsa ! :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Si eu am incercat azi sa adaug poze, am modificat denumirea, dimensiunea dar tot degeaba, asteptam.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Si eu am incercat azi sa adaug poze, am modificat denumirea, dimensiunea dar tot degeaba, asteptam.

 

Nu mai e mult de asteptat, se intorc baietii din tarile calde, tocmai ce au trecut ''garla'' :ti

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Si eu am incercat azi sa adaug poze, am modificat denumirea, dimensiunea dar tot degeaba, asteptam.

 

Am rezolvat cu atasarea pozelor. Acum functioneaza.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Si eu care credeam ca nu stiu sa folosesc functia search,dar ma bucur ca nu e de la mine.

Alta problema ce as semnala e ca de vreo luna nu mai primesc notificari pe mail daca apare vreun comment nou la subiectele urmarite cum era inainte.Si nu am facut nici un fel de modificari. :cn

S-a mai confruntat careva cu asemenea probleme?

Urasc gropile ca mi se varsa berea. :be
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Si eu am observat treaba asta cu notificarile pe e-mail. Iar la cautare a scris cineva pe aici, merge oarecum daca se scrie subiectul de cautat intre stelute *cautare*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a resetat ca important acest subiect

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare