Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

>> Probleme tehnice forum


vstef_is

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 966
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: >> Probleme tehnice forum

 

De 2 zile cand vreau sa intru pe acest site imi apare un site in rosu si scrie ca e ceva in neregula cu acesta.Pot intra doar daca dau click unde scrie unsafe si asa intra doar pe site.Intrand pe site,sus inainte de url,apare semnul exclamarii si cuvantul dangerous.

E doar la mine asa sau si la voi?

Ma gandeam ca e de la mentenanta anuntata pe duminica ce-a trecut (ieri)

Daca e doar la mine atunci voi atasa si poze sa se vada exact.

Sper sa se rezolve totusi.

 

PS.Acum primesc notificari pe mail,semn ca s-a reparat ceva :grin:

multumim

Urasc gropile ca mi se varsa berea. :be
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

E o problema mai veche, care s-a preluat si pe noul server, dar am solicitat re-analiza din partea Google.

 

Sper sa o rezolvam in cateva zile maxim.

 

Io zic sa-ti duci cortul la verificat, sa fie etans si "pulletproof", ca altfel oarece "argumente" foarte vechi s-ar putea sa intre pe ici pe colea prin crapaturile esentiale :h5:grin:. Termen: maxim 2 saptamani:ha::ha:.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

:old :grin: Cortul e nou, dar recunosc ca argumentele sunt vechi.

 

P.S. Ar trebui cred sa nu mai apara warning din partea Chrome / Google - puteti confirma?

Editat de vstef_is
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Am un mare bai: nu-mi mai funcționează opțiunea avansată de încărcare a pozelor. Cu ceva timp în urmă problema o aveam doar în Firefox și apelam la Edge (IE) dar acum niciuna dintre variante nu-mi mai permite altceva decât opțiunea simplă (browse și adăugare una câte una) dar și aia cu probleme, nu pot urca odată mai mult de 4 fișiere. Rog asistență (eventual resetare opțiuni utilizator?).

Eu am făcut tot ce ține de mine/limitările de setări.

Mulțumesc.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Incerc sa fac upload la o poza de pe un dispozitiv IOS si nu reusesc nici cand intru la administrare atasamente - eroare, nici cand incerc sa fac in mod clasic din pagina - dupa ce selectez poza cu pricina nu se mai intampla nimic.

Multumesc!

"A bon entendeur, salut!"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
noua platforma mi se pare GROAZNICA, grafica e obositoare ... In loc ca lucrurile sa se simplifice si sa vina in ajutorul utilizatorului , dimpotriva... parca se lupta sa te faca sa nu mai intri pe aici !!!!! Editat de nissan4x4
  • Like 1

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"O data cu actualizarea Forumului unele lucruri cu care eram obisnuiti sunt diferite sau lipsesc momentan, insa in urmatoarea saptamana vom lucra la acest aspect, astfel incat experienta sa fie cat mai facila."

 

Scrie asta in anuntul de mai sus. Iar veniti unii cu "aprecieri" jignitoare inainte de a avea rabdare si a astepta rezultatul final? Credeti ca toate astea se fac asa usor?

Foarte incurajator din partea voastra, ce sa zic...

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry men , nu asta a fost ideea de a jigni (doamne fereste) sau descuraja! Observ ca discutiile auto se deplaseaza catre platforme gen FB din cauza utilizarii simple , de pe telefon . Ceea ce acum un an , doi ...parea imposibil , acum exista! Adica grupuri de cate 16.000 membri ce interactioneaza la greu. Pt ca este mai usor asa ... !!!! Speram intr-o revigorare a activitatii pe forum, dar "directiile" in opinia mea ar fi fost cumva altele, ca sa zic asa ...uite lipsurile forumului vechi asa cum le-am "simtit" eu !

1. mergea aiurea pe telefon . Majoritatea userilor butoneaza numai la telefon, din ce in ce mai putina lume foloseste laptopul .

2 .metoda greoaie de incarcare a fotografiilor, de multe ori m-am lasat pagubas decat sa ma chinui sa tot uploadez la poze. Despre clipuri nu mai vorbesc.

3. prea multe subforumuri

4. lipsa unui chat genera postari aiurea si incarcarea platformei cu prostii (sau nu) ce mai tot fusesera scrise si discutate anterior, ex ..."platforma libera maine" , ex "unde pun apa la motor?" ...etc

 

In rest mi se parea ok, parerea mea !

 

Zic sa aveti spor ca sa iasa treaba buna , pt toti utilizatorii including me !

Editat de nissan4x4

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema pe care am observat-o azi ,precum si acum 2 zile ar fi acest mesaj pe care il primesc atunci cand incerc sa accesez anumite sectiuni ale forumului

2e60edb021e48c4d34736b8eeaefd969.thumb.png.49f98ede62435092a3c21d88e1519a35.png

796b722f43d99a9aa452e4673e2bbb5f.thumb.png.de3c6baba885f8307ad4df39b0749544.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry men , nu asta a fost ideea de a jigni (doamne fereste) sau descuraja! Observ ca discutiile auto se deplaseaza catre platforme gen FB din cauza utilizarii simple , de pe telefon . Ceea ce acum un an , doi ...parea imposibil , acum exista! Adica grupuri de cate 16.000 membri ce interactioneaza la greu. Pt ca este mai usor asa ... !!!! Speram intr-o revigorare a activitatii pe forum, dar "directiile" in opinia mea ar fi fost cumva altele, ca sa zic asa ...uite lipsurile forumului vechi asa cum le-am "simtit" eu !

1. mergea aiurea pe telefon . Majoritatea userilor butoneaza numai la telefon, din ce in ce mai putina lume foloseste laptopul .

2 .metoda greoaie de incarcare a fotografiilor, de multe ori m-am lasat pagubas decat sa ma chinui sa tot uploadez la poze. Despre clipuri nu mai vorbesc.

3. prea multe subforumuri

4. lipsa unui chat genera postari aiurea si incarcarea platformei cu prostii (sau nu) ce mai tot fusesera scrise si discutate anterior, ex ..."platforma libera maine" , ex "unde pun apa la motor?" ...etc

 

In rest mi se parea ok, parerea mea !

 

Zic sa aveti spor ca sa iasa treaba buna , pt toti utilizatorii including me !

 

Da, stim cu totii ce se intampla pe fb, dar niciodata fb nu va putea inlocui un forum pentru ca acolo lucrurile se desfasoara doar pentru momentul actual, iar istoricul nu se poate regasi la fel de usor ca pe un forum !

Oricum, putem compara fb cu un forum doar pana la un punct, fiecare avand avantajele si dezavantajele lui : vrei efemer, stai pe fb, vrei ceva solid, bazat, temeinic, stai pe un forum ! :wink:

Poti gasi rapid o "ceva" interesant, util scris de tine pe fb in urma cu, sa zicem 4-5 ani...?

 

1 - Si asta e unul din motive pentru ca s-a optat pentru noua platforma : utilizarea forumului de pe telefon !

2 - Ai incercat acum sa urci vreo poza pe forum ? Modalitatea este net superioara si absolut facila !

3 - urmeaza sa facem curatenie si acolo, dar, momentan, le lasam asa pana cand butoanele esentiale vor functiona asa cum trebuie;

4 - chat-ul este o modalitate care cumva contravine ideii de forum, adica, discutiile risca sa devina mult prea private in detrimentul interesului majoritatii userilor.

 

Intrebare : va place cum arata forumul ih8mud ? Intr-acolo vrem sa ne indreptam : cu articole, cu....tot ce poate oferi platforma asta ! (xenforo are la baza tot un vbulletin...)

 

Evident, va urma cat de curand si un tutorial cu poze pentru a ne obisnui toti cu noul forum !

Inca putintica rabdare ca doar "inainte de a fi bine, intodeauna e nitel mai rau", nu ? :wink:

 

 

@Alin : S-a consemnat sesizare, incercam sa-i dam de cap ! :h5

 

Pentru toti : postati aici tot ce vi se pare ca nu functioneaza ca sa le putem rezolva !

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a resetat ca important acest subiect

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare