Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

TripMaster


bogdan4x4

Postări Recomandate

Am o mica intrebare......daca pozitionez cablul de la trip pe langa cablul de antena de statie.......se deregleaza tripmasterul atunci cand emite statia?

Intreb asta pt ca pina acum nu am avut tripmaster pe masina........si vreau sa stiu pe unde naiba fac(refac) traseele de cablu(ri)

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TripMaster

 

Am o mica intrebare......daca pozitionez cablul de la trip pe langa cablul de antena de statie.......se deregleaza tripmasterul atunci cand emite statia?

Intreb asta pt ca pina acum nu am avut tripmaster pe masina........si vreau sa stiu pe unde naiba fac(refac) traseele de cablu(ri)

Multumesc

 

Din cate imi dau eu seama, nu ar trebui sa se influenteze una pe alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fender

Re: TripMaster

 

In cel mai rau caz vei fi nevoit sa pui un condensator la masa in locul unde intra firul in tripmaster sau faci cateva bucle pe fir (eventual pe un miez de ferita). Solutii exista asa ca trage firul fara frica pe unde vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TripMaster

 

La Gogo ii influenta statia tripul,catd emitea reseta tripul.

E drept ca era un Brantz nu Terratrip si ca el are altfel de statie,eu as incerca sa nu le pun aproape :grin:

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fender

Re: TripMaster

 

Cel mai probabil din cauza ca intra RF pe alimentarea tripmasterului sau prin alte fire/dispozitive conectate la el, daca nu chiar direct.

Orice fir sau parte metalica (inclusiv carcasa - bine ar fi sa fie integral metalica) a tripmasterului nelegata la masa dpdv RF comportandu-se ca o antena (de receptie) si introducand semnale parazite in aparat.

Pentru cei care se pricep cu adevarat la instalatii de RF e foarte simplu sa rezolve problema. Gasiti pe cineva potrivit si treaba e ca si rezolvata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TripMaster

 

Se intimpla frecvent cind statia e puternica sa deregleze/reseteze Terratrip-ul. Fie le pui pe fiecare cit mai departe posibil unul de altul,(eventual statia pe tavan) fie le bagi pe fiecate (primul Terratripul)intr-o cutie metalica pe care o legi BINE la masa masinii. La fel daca nu vrei sa modifici traseele , le tragi printr-o matisa metalica la care sa ai masa buna.

 

......sau te duci la cineva care face asta.

 

Bucur

 

P.S. Oricum e bine sa ai un instinctor in masina.

To the limits! And beyond.

 

Minuni se intimpla numai celor ce cred in ele!

Cred in minuni. Si nu incetez s-o fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TripMaster

 

frana ca ne prapadim,,,Bucur ,,,nu speria oamenii,,aia-i valabila la senzoru' pe cardan,,ala da erori si falsuri la influente externe,,,dak pui senzoru' pe cablu si sau mai sigur(La Jap) pe mufa de iesire din cutia de viteze nu ai nici o problema de PARAZITII(daca nu credeti intrebati mai bine pe Professore Maurilio Zani,,,el e expert,,,cu E mare)

Pajero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare