Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Un altfel de Jeep - JEEP KAISER M716, 1968


Vizitator M715 Kaiser

Postări Recomandate

Vizitator mihai cezar ionascu

Re: Un altfel de Jeep

 

Bravo!!!!! ...... cum laudae!

 

Asta e tot ce ramane important in toata viata asta. Restul sunt povesti...

 

Cezar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Un altfel de Jeep

 

Felicitari , sa va creasca mare frumosa si sanatoasa!!! :1 :1 :1

Pt asa scumpa "Copiloata " mi-am permis si eu un mesaj off topic, si sper sa nu fiu percutat ca nus on topic, dar pt momente de genu ,zic ca se accepta!

On topic - respecte pt Jeep , respecte si pt masinile fiecarui pasionat de off road indif de ce masina are si ce vrea sa faca cu ea!!!

Sa auzim numa de bine

:cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Un altfel de Jeep

 

daca la masina asta iau fost sudate diferentialele si merge atunci intreb si eu asa ca un necunoscator ,la o dacie merge sa ii sudez diferentialul din cutia de viteze si sa merg asa pe drum de pamint?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un altfel de Jeep

 

daca la masina asta iau fost sudate diferentialele si merge atunci intreb si eu asa ca un necunoscator ,la o dacie merge sa ii sudez diferentialul din cutia de viteze si sa merg asa pe drum de pamint?

 

La Dacie e altfel povestea, nici nu cred ca bagi bine in viteza si s-au dus planetarele :sc, Ala e un Jeep proiectat initial pentru armata , deci are planetare si diferentiale HD ...pe cand dacia....rupi planetarele si cand iei curba :ha:

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un altfel de Jeep

 

La Dacie e altfel povestea, nici nu cred ca bagi bine in viteza si s-au dus planetarele :sc, Ala e un Jeep proiectat initial pentru armata , deci are planetare si diferentiale HD ...pe cand dacia....rupi planetarele si cand iei curba :ha:

 

Ai fost tu martor cand s-a intamplat asa ceva ?

Ca sa nu ma zic ca tu compari mere cu pere........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un altfel de Jeep

 

Era o forma de a spune :grin:, cu un prieten am o dacie ,care o mai taraim pe deal, si scoate un sunet ciudat planetara de pe dreapta, si asteptam sa se rupa, chiar ne gandim sa facem rost de alta....asta ce ii pe ea nici burudfele nu le mai are intregi...is niste "aratari" :ha:

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Un altfel de Jeep

 

iarasi aceeasi discutie......

 

pe cine tin curelele se inscrie in concurs ... pe cine nu ... se da cu prietenii ... nimic nu se compara cu o competitie fie ea de weekend sau de 7 zile...

 

Oresti, tu sti ce inseamna o competitie pt ca te dai la moto (sau te dadeai) si sti ce inseamna startul si fiecare depasire ...

 

p.s. extremul din campionat nu inseamna rally raid ...

 

p.p.s. as vrea sa vad o urcare / coborare printr-o ravena cu Oresti, Craiu, Unimog, Robert, Deian si Sorin..... hahaha....

 

ca doar din poze... alea-s pentru sponsori...

 

Asa e Kess. 4 ani mai tarziu, din pura plictiseala am ajuns la concluzia ca este timpul sa intru in campionat. See you all at the start line.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un altfel de Jeep

 

wow.congratulations and let the show begin!!!

 

off-topic:

cu ce te vei da?

lai sudat diferentialul la matiz? :grin:

:ha: la standart as putea veni si cu matizul sudat :ha:

 

nu. O sa apar la ultimile 2 etape anul acesta la standart ca copilot deoarece vreau sa prind experienta in copilotaj - road book, terratrip ,gps etc.

La anul ma voi da la extrem cu masina care o construiesc in acesta iarna specific cerinteleor offroadului de la noi.

 

@dan - se pare ca intre timp mesajul tau a fost sters.

Editat de oresti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un altfel de Jeep

 

Kaiserul a fost recent reconditionat din punct de vedere tehnic si este la vanzare cu 7000e. In clipa de fata se afla pe dana 60 si dana 70 ambele cu detroituri si tot tacamul, motorizarea v8 de 400cp , th350'ul si doublerul. Jante beadlock si tsl'uri pe 38.

Banii se vor duce catre noua motorizare (V8-502-600cp) a buggy'ului de competitii...vand o masina, cumpar un motor :))))

Editat de oresti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare