GTC Auto Shop
Pagina 27 din 27 PrimulPrimul ... 172021222324252627
Afisez rezultatele 261 la 263 din 263

Data Inscriere
    Mar 2009
    Varsta
    53
    Masina
    grand vitara '07 -j20A si golf lV tdi 4x4

Implicit Re: Vactan sau Kelfos - Inhibitori de Rugina

Citat Postat original de Caphonne Vizualizare Mesaj
    Am folosit Nigrin Rost-Stop si Kelfos ambele sunt bune pentru rugina de suprafata cum spune si colegul, nu le-as recomanda pentru rugina in profunzime aparuta pe piesele din tabla subtire exemplu colturile pragurilor, pasaje de aripi etc.Ambele produse le-am aplicat pe o janta ruginita curatata mecanic inainte si lasata asa sa rugineasca, aplicarea cu Nigrin a rezistat cateva luni dupa care rugina a reaparut, Kelfosul este inca in teste dar l-am aplicat pe un scut vechi si arata bine, am racait suprafata si sub tratament pare sa fie metal curat.Daca partile metalice se curata bine inainte, apoi se aplica solutia dupa care grund si vopsea sigur iese treaba buna.
    Mai am Nigrin aplicat pe marginile jantelor de la turism dupa care depozitate in magazie, s-a format o pelicula sticloasa dar nu a mai aparut rugina.Solutiile sunt bune si pentru obiecte metalice mari, porti, remorci, stalpi metalici, cazane etc.
    Kelfos am luat de pe net cu 60 lei 500 ml.
    Suprafata de aplicare in cazul flaconului mic de Nigrin este foarte mare, pentru mici reparatii este de ajuns sa luati un singur flacon.
    Pai mai bun este kelfos ?
    Posibil sa fie aceasi formula chimica si la nigrin?
    Mai ! dar nu va convine chiar nimic?!

Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    50
    Masina
    Discovery 2 Td5 '00 manual, Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4x4 '03

Ceva diferenta trebuie sa fie pt ca Nigrin are capacitate de acoperire de 20mp/l iar Kelfos 10mp/l , convertizoarele de tipul asta cam toate sunt bazate pe acid tanic difera aditivarile si concentratia.
    NU RASPUND LA PROBLEME TEHNICE PE PM, ORICE PROBLEMA TEHNICA E DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Eu am folosit Nigrin la un turism și pare a fi bun.Nu stiu cāt timp trb lăsat la macerat!As vrea sa dau un grund după.Voi ce ma sfătuiți!

Discutii Similare

1. Recomandari inhibitori rugina
    By bogdan.sb in forum Caroserie
    Raspunsuri: 38
    :: 6th September 2013, 21:54
  2. rugina:((
    By sorin vitara in forum Vitara, X90
    Raspunsuri: 13
    :: 14th April 2013, 10:49
  3. Kelfos in butelia de aer comprimat ?
    By cos in forum Modificari
    Raspunsuri: 1