Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Puncte de gresare Pajero


Florin332

Postări Recomandate

Re: Puncte de gresare Pajero

 

Foarte multumesc.

Este la fel ca la Pajero 1. Chiar vroiam sa incep sa-l gresez dar nu stiam de unde sa incep...

:g

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Re: Puncte de gresare Pajero

 

Foarte multumesc.

Este la fel ca la Pajero 1. Chiar vroiam sa incep sa-l gresez dar nu stiam de unde sa incep...

 

gresarea o faci tu sau te duci la un atelier? cu ce faci gresarea? care-i numele/codul produselor folosite la gresare? ... asta daca nu cumva e vorba de o vaselina obisnuita (grafitata)

 

merci!

Mitsubishi Pajero Sport:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Puncte de gresare Pajero

 

Sunt vaseline de greturi cu preturi pe masura, si vaseline normale, cu preturi budget. Le prefer pe cele din urma, ca oricum o gresez cam la 2-3 luni. Gresarea o fac eu, la un vecin care are elevator. Se poate face si fara elevator, insa e mai complicat putin.

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Puncte de gresare Pajero

 

Eu o gresez dupa fiecare iesire, adica 1-2 ori pe luna. Niciodata nu am avut probleme, desi sunt piesele originale ale masinii, iar masina vede ape adanci, noroaie, sta in 3 roti si câteodată in doua..

Foloseac vaselina de 2 lei... nu cred ca conteaza marca, cat frecventa operatiunii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 ani mai târziu...

Re: Puncte de gresare Pajero

 

Va salut, stie cineva la Pajero 2 modelul scurt, din 96 motor 2.8 TD cu transmisie automata de ce la cardanul din fata nu am gresor decat jos la crucea cardanica a diferentialului, la cea de sus de la iesirea din cutia de viteze nu are !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare