Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

restaurari


Vizitator Interceptor

Postări Recomandate

Vizitator Interceptor

aici am si eu putin loc de desfasurare fara sa fiu intrebat ce caut intr e masini MARI:pp

eu cu asta ma ocup in afara serv restaurez masinile cazanele mele si repar masinile prietenilor.........

acuma in perioada asta totul este cam mort:P doar serviciul si putin pe frig la masina la reparat sau gadilat cate ceva

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Interceptor

Re: restaurari

 

interiorul este de la cea mov.restaurat aproape complect.

am cam obosit.........o sa le prezint si pe celelalte 2 in curand daca nu mi stergeti userul:P

pe cea mov am luat deja aproape restaurata motor facut nou tinichigerie facuta ........eu am avut de rezolvat probleme electrice de interior si de alta bazaconii lipsa..........am facut mocheta dupa cea veche si am dus o la bucur obor sa i faca marginile am prins pe e bay dupa cateva luni interiorul maro .....am dus bordul si a fost imbracat in piele ..............si multe multe bazaconii...........cel mai mult am muncit la cea rosie ..........a durat cam 14 luni restaurarea..........asta fara interior.........si de atunci tot schimb.in curand vor fi aproape toate noi.....prob e ca nu ma mai ajung cu banii dar eu o tin langa cu masina si insist sa le fac...........de daca nu am altceva de facut...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Interceptor

Re: restaurari

 

capriul se poate face,....nu asta e problema .problema e la bani...cat esti dispus sa investesti si ce anume doresti de la el.....eu am vrut maxim de la masinile mele soo bag bani in continuare de 3 4 ani........dar din salariu ......daca aveam mai multi bani era gata de mult .deocmadata le fac asa incet pe rand

la primavara te hotarasti si vedem ce iese cu capriul

mersi mult pt aprecieri ........mai am inca 2 masini in lucru o sa pun si cu ele poze....... problema este ca cei de la retromobil nu vor sa mi dea certificate de masini de epoca.....soo platesc 30 de mil pe an impozit la ele.asta doar ca m am certat cu el pe drept......si s a ofuscat:(( ce sa fac asa e in romania..tre sa pupi un fund ca sa castigi ceva...numai ca nu i genul meu .......asa ca ma tine minte :( si nu vrea sa mi faca certificatele si nu stiu unde in alta parte pot face rost de certificat ul acela.pt scutire de impozit......in fine stie cineva ceva ,ma poate ajuta cu ceva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: restaurari

 

Frumoase...vin in vizita cu prima ocazie la verificat :ha:

Cind ai zis Duminica ca-ti plac BMW-urile nu ma gindeam cit de mult.... :ha: :ha:

Foarte frumos.....nu te opri.....am ceva schimb de experienta de impartasit cu tine.......

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Interceptor

Re: restaurari

 

in mare ma ocup de orice.........dar pasiunea si sufletul este in aceste masini.bmw.

rzw te astept..............acuma sunt cam trist si suparat..............de situatia sentimentala este gri..........dar ce sa i faci asta e.............si va voi povesti aventurile masinilor mai pe larg si procesele

de transformare:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: restaurari

 

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Dar daca tot esti pasionat de restaurari si mai nou poate si de off road poate incerci un IMS sau mai era cineva aici care vroia sa vanda un Austin gypsy din 67 viewtopic.php?f=4&t=4056

si vii cu masina ta la intalniri.

Bafta si ma bucur ca te-am cunoscut.

"Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: restaurari

 

Curaj ,omul este suparat ca i-au saltat baietii in plina criza un BMW seria 5 din fata blocului in Ajun de Craciun......pacat,au inceput din nou furtisagurile in Bucuresti.......ceva vesti de la politie?

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Interceptor

Re: restaurari

 

nu mai poate politia de masina mea. eu inca consider politia romana sau cea mai mare parte din ea incompetenta si corupta...si departe rau de nevoile cetateanului si pe langa asta inca in alte multe domenii incompetenta si coruptie la maxim..........asta e trebuia sa mi se intample si mie ..........ce sa zic daca aveam pile sau vre o masina de 50 000 si dadeal la politisti vre o 5 000 a 2a zi o gaseam :P sa fie primita:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Interceptor

Re: restaurari

 

sincer nu prea mai fac fata din salariu .......si din altceva nu prea mai am venituri......mie imi place demult chestii cu off road am facut ceva drumuri acum cativa ani 5 6 ani.....dar nu pot sa impac si capra si oaia.dar mi ar place..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: restaurari

 

Domnule! Jos palaria!

 

Frumoase masini, cred ca am sa vin si eu cu RZV sa le vad in de aproape.

Trebuie studiat fiecare detaliu.

Masinile nu cred ca pot fi evaluate, atata munca, rabdare si pasiune bagate in ele. Ca sa nu mai vorbim de bani.

 

Avand in vedere ca undeva fiecare dintre noi ar vrea sa poata face asa ceva, cred ca merita un topic special de restaurari, mai ales ca si printre pasionatii de 4x4 sunt cativa care o fac s-au au facut-o.

Fliper -KDJ 90 cu peste 200 de caluti:old
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 5 ani mai târziu...

Re: restaurari

 

Super misto masinile... Si eu as face asa ceva dar nu dispun de bani pentru investii in aparura si piese... :( Am gasit cateva 4x4 pe net la vanzare care ar merita reconditionate si puse in circulatie. Respect celor care fac asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare