Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Anvelope iarna Jeep Compass


Vizitator cj_jeep

Postări Recomandate

Vizitator cj_jeep

Salut,

 

Vrea sa va cer un sfat. Masina mea are anvelope de vara, 215/55/R18. Intrucat nu gasesc nicaieri anvelope de iarna cu aceleasi dimensiuni, va intreb: aveti idee ce anvelope de iarna ar trebui sa pun - adica ce dimensiuni sa aiba - astfel incat sa nu fie nevoie sa schimb jantele ? Sau stiti cumva unde sa caut anvelope de iarna cu dimensiunile de mai sus ? Am cautat pe net si n-am gasit, dar poate habar n-am eu sa caut.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator cj_jeep

Re: Anvelope iarna Jeep Compass

 

Dimensiunile de mai sus sunt pentru Jeep Compass cu janta 7,5 x 17

 

Am jante 7 x 18, cum bine a observat si Dan Cilan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator cj_jeep

Re: Anvelope iarna Jeep Compass

 

Ai niste jante cam sport...

Incearca aici : http://www.anvelope.ro/anvelope_select_ ... er_page=20

La pozitia 2 acele gume de 235/60 s-ar putea sa se potriveasca.Intreaba la o vulcanizare !

 

Am fost la o vulcanizare, s-au uitat aia un pic crucis la mine si mi-au spus cu o onestitate rara ca habar n-au. Am sa merg la dealer maine, cand o fi deschis.

 

Oricum, va multumesc pentru sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope iarna Jeep Compass

 

Eu am pe Compass din fabrica Continental 215 x 60 R17 si am gasit si montat anvelope de iarna Nokian WRG 2 cu dimensiunea 235 x 55 R17. Degeaba intrebi la dealerii Jeep, pentru ca o sa iti recomande numai dimensiunea din talon (care nu intotdeauna se gaseste si la dealerii de anvelope de iarna).

Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator cj_jeep

Re: Anvelope iarna Jeep Compass

 

Intr-adevar, nu vrea sa-mi schimb jantele, pentru ca imi plac mult. Am Mopar negre, sunt faine. As vrea doar cauciucuri pe masura lor.

 

Oricum, va multumesc tuturor pentru sugestii, am sa va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare