GTC Auto Shop
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Afisez rezultatele 31 la 35 din 35

Discutie: DAIHATSU FEROZA

Data Inscriere
    Nov 2010
    Varsta
    33

Implicit Re: DAIHATSU FEROZA

Citat Postat original de Ignis Vizualizare Mesaj
    Dezavantaj? Eu vreau sa trec la un 3.2 :) Am mai iesit asa cu ea pe aici pe langa Bucuresti.
    Pai nu e dezavantaj impozit de 2400 de lei fata de 100 de lei?:)) Ar mai fi si consumul.
    Dar depinde cum o folosesti. Daca mergi rar cu ea, nu se simte consumul la un motor de 3 litri. Daca mergi mai mult, e alta poveste.

Data Inscriere
    Apr 2010
    Varsta
    37
    Masina
    Ignis 4x4, Daihatsu Rocky 88

Dieselul meu actual garantat consuma mai putin ca orice benzinar de 1.6(Daihatsu) sau cel putin la fel. Nu are rost sa zic ca daca bagi piciorul in ea rupe aderenta cu rotile spate :)

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    Ignis 4x4

Data Inscriere
    Nov 2010
    Varsta
    33

Dieselul meu actual garantat consuma mai putin ca orice benzinar de 1.6(Daihatsu) sau cel putin la fel. Nu are rost sa zic ca daca bagi piciorul in ea rupe aderenta cu rotile spate :)
    Man tu nu mergi aproape deloc cu el, de unde stii tu cat consuma exact?:))) Eu zic ca in Bucuresti nu scade de 13 14. Oricum, al tau e 2.5 vm parca din cate retin. 2.8 de daihatsu nu stiu cum e in comparatie cu ce ai tu. Sunt laudate prin Anglia, ca pe acolo sunt foarte populare fourtrakurile.
    Cat despre bagat piciorul in ea, eu pot sa pun pariu cu tine pe o lada de bere ca nu faci la sprint 1.6 benzinar. Te bagi?:))

Data Inscriere
    Apr 2010
    Varsta
    37
    Masina
    Ignis 4x4, Daihatsu Rocky 88

Nu merg zilnic ca la ce trafic e imi e mila de masina sa o frec in trafic. Merg in aproape fiecare weekend si iarna.
    Sprint pe 400m sau cat? Sau o facem in rampa pe un traseu montan :)

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    Ignis 4x4

Data Inscriere
    Nov 2010
    Varsta
    33

Nu merg zilnic ca la ce trafic e imi e mila de masina sa o frec in trafic. Merg in aproape fiecare weekend si iarna.
    Sprint pe 400m sau cat? Sau o facem in rampa pe un traseu montan :)
    Pai in rampa ce rost are, e diesel..cuplu dublu .. :))

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234

Discutii Similare

1. manual daihatsu feroza 96
    By fabian_muthi in forum Daihatsu
    Raspunsuri: 6
    :: 27th January 2013, 04:17