Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Politia in 4x4


aztec

Postări Recomandate

Re: Politia in 4x4

 

JK-ul Rubicon al politiei are suspensie OME de 4'' si roti de 33''.

Alte dotari:

-portbagaj Rhino-Rack

-bari de leduri si proiectoare de la Rigid Industries

-scuturi dural si capace punte ARB

-trolii Warn Zeon 10 cu plasma fata si spate

-Safari Snorkel

-jante ProComp si anvelope Federal Couragia MT

 

Am testat JK-ul inainte de a se livra la politie si merge intr-un fel, atat pe sosea cat si in off-road.

Nu s-au montat bare metalice fata / spate din motive de omologare si imagine publica.

 

[ATTACH=CONFIG]235830[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235833[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]235831[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235832[/ATTACH]

Nu de testare îmi fac griji, doar vă pricepeţi😉 ......de invăţat să folosească blocantu, troliu, să decupleze bara stabilizatoare etc.... Au învătat!?😏 la sirena si girofar au experienţă😝😝😝

Johnson.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Politia in 4x4

 

Nu de testare îmi fac griji, doar vă pricepeţi ......de invăţat să folosească blocantu, troliu, să decupleze bara stabilizatoare etc.... Au învătat!? la sirena si girofar au experienţă

 

Si evident ca totul e omologat pe ea nu ? Troliu, bullbar, anvelope, suspensii...nu de alta, dar si eu as vrea sa fiu in legalitate cu anvelopele mele :)...sau nu...

  • Like 1

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Politia in 4x4

 

Nu de testare îmi fac griji, doar vă pricepeţi ......de invăţat să folosească blocantu, troliu, să decupleze bara stabilizatoare etc.... Au învătat!? la sirena si girofar au experienţă

 

Am facut si training pentru angajatii de la Politie care vor conduce utilajul. Locul ales a fost la Groapa, in Fundeni - Frunzanesti.

A fost destul de palpitant pentru ei. S-au descurcat bine, pentru incepatori in offroad.

Masina a fost accesorizata dupa nevoi reale si va fi foarte utila, intrucat cei care o vor folosi trebuie sa ajunga in timp cat mai scurt in locuri, de multe ori, foarte greu de accesat.

 

 

498271692_20141219_161924(Large).thumb.jpg.8e51a35683948d05e967c32a877e9cd5.jpg 139503224_20141219_150925(Large).thumb.jpg.4f6fbce527f1434a714f46f12f20f382.jpg 1116253120_20141219_141232(Large).thumb.jpg.b3cda838806d00b30c329d4344806dad.jpg

GTC Auto: service 4x4 / accesorii off-road

GTC auto SHOP: magazin online de accesorii 4x4

 

www.gtcauto.ro / www.shop.gtcauto.ro / www.gtcmotorsport.ro

razvancirap@gtcauto.ro / 0723.541.851

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Politia in 4x4

 

Am facut si training pentru angajatii de la Politie care vor conduce utilajul. Locul ales a fost la Groapa, in Fundeni - Frunzanesti.

A fost destul de palpitant pentru ei. S-au descurcat bine, pentru incepatori in offroad.

Masina a fost accesorizata dupa nevoi reale si va fi foarte utila, intrucat cei care o vor folosi trebuie sa ajunga in timp cat mai scurt in locuri, de multe ori, foarte greu de accesat.

 

 

[ATTACH=CONFIG]235843[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]235841[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]235840[/ATTACH]

 

În cazul astă, felicitări, la cât mai multe!😎

Johnson.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Politia in 4x4

 

Si evident ca totul e omologat pe ea nu ? Troliu, bullbar, anvelope, suspensii...nu de alta, dar si eu as vrea sa fiu in legalitate cu anvelopele mele :)...sau nu...

Subliniez si eu ideea...adica daca la ei da presupun ca ar fi ok si la noi...sunt curios insa cat costa omologarile in ambele cazuri...si daca nu au omologari cum au/or sa aibe ITP?...cel putin in acest caz posesorii de astfel de utilaj au motiv de ''harta'' cu RAR-istii...

Pe de alta parte au nevoie de astfel de scule...nu inteleg insa de ce nu sunt ISU primii utilati...pompierii...SMURD...etc

 

Edit...adica mna, ei au si Dustere...care nu sunt tocmai de neglijat, mai ales cele 4x4....

Editat de gnok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Politia in 4x4

 

...nu inteleg insa de ce nu sunt ISU primii utilati...pompierii...SMURD...etc...

 

unde să fie primii? :grin:

păi dacă mașina aia stă în bucurești, când și unde să ajungă ea în timp util? :no1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Politia in 4x4

 

Subliniez si eu ideea...adica daca la ei da presupun ca ar fi ok si la noi...sunt curios insa cat costa omologarile in ambele cazuri...si daca nu au omologari cum au/or sa aibe ITP?...cel putin in acest caz posesorii de astfel de utilaj au motiv de ''harta'' cu RAR-istii...

Pe de alta parte au nevoie de astfel de scule...nu inteleg insa de ce nu sunt ISU primii utilati...pompierii...SMURD...etc

 

Edit...adica mna, ei au si Dustere...care nu sunt tocmai de neglijat, mai ales cele 4x4....

 

Omologarea se poate face foarte simplu. Omologare individuala, ca vehicul de interventie ( nu sunt sigur ca astia sunt termenii) dar se poate face la RAR. Ce crezi, ambulantele sau masinile de pompieri au RAR-ul facut?

Ca sa nu mai zic ca institutiile astea de Stat, cu oo multe, au posibilitatea sa-si faca statiile lor ITP :wink: Aici intra nu numai Ambulanta, Politia si Jandarmeria, dar si Senatul si Camera Deputatilor. Cum crezi ca treceau "godinurile" alea de la Jandarmerie, ITP-ul intr-un service normal?

Lasand caterinca, omologarile sunt relativ simplu de facut, pe baza unor teste, a unui dosar stufos si a unei "modeste" sume de bani.

Daca cauti un pic pe net, vei gasi un Duster cu roll-cage, cip pe motor, suspensie si troliu, toate omologate. Duster Okura se numeste, iar cel care a facut-o este omul care a conceput suspensia Ironman pt Duster :wink:

Viata e scurta si plina de KKT

Samurai 2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare