Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Incercam Sambata o iesire scurta pe langa Deva?


cretu

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vi cu noi data viitoare o sa o vezi:2dr

 

http://img80.imageshack.us/img80/7377/img0224pv.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img96.imageshack.us/img96/5351/img0226nd.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img243.imageshack.us/img243/3650/img0232b.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Editat de Astral

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si, cum facem? Am doua idei:

 

- de la Gherghes sa coboram la Caoi, sau, ca si acu 2 saptamani, dar cu urcare pe valea buna.

sau

- Boholt - Toplita -coborare la Paulis Lunca - asfalt pana la Barbura si de acolo putem incerca o urcare pana la fosta mina de aur daca nu o alunecat de tot drumu pe vreo doua portiuni incat sa nu se poata trece decat cu pasu

 

pentru doritorii di deva:

 

- duminica dimineata incercam o mica iesire prin zona. Intalnirea e la ora 10.00 la intersectia str. M. Eminescu cu Vulcan. Ne hotaram la fata locului pe unde mergem. Preferabil pe cat mai putine drumuri publice si cat mai mult prin paduri si noroaie (daca mai sunt pe frigu asta). Pt moment, suntem doua masini.

 

pAcat ca nu reusim sa iesim mai ulti. Am fost doar eu cu Pinti, doua masini, dar, o zi excelenta. Soare, cald, o iesire reusita. Poze, doar cu padurea. Prea fumoasa sa nu fie privita.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Incercam Sambata o iesire scurta pe langa Deva?

 

Pentru DUminica, incercam o iesire? s-o anuntat ssi Adi Petre de la Lupeni ca ar venii inn zona si poate ne plimbam putin. Poate incercam trecerile alea de la Cherhes inspre Popesti sau Valea Nandrului.

 

Maine eu voi incerca sa ajunng pana la Batrana dar ocolind drumurile asfaltate. Vreau sa plec din Deva-Cozia - si apoi, pe unde o fi cale de treccere inspre Batrana. Teoretic, trebuie sa ies in valea Nandrului - Cutin - Poienita Tomii - Feregi - coborare in drumul pentru Vadu Dobrii si apoi ata glont catre Batrana. Returu, tot cam asa, dar nu m-am hotarat pe unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Incercam Sambata o iesire scurta pe langa Deva?

 

Ieri, am facut o iesire (placere si munca) de 115 km. Frumos. O sa incerc sa descarc sipozele si sa incerc sa le pun pe forum cu toate ca e tare peste mana cu sistemu actual.

 

Sper ca maine dimineata sa ne vedem sa iesim. Eu pierd antigel la greu, dar, sper sa mai mearga dupa ce o suferit ieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare