Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pozitionare sigurante si relee Pajero MK2 - 2,8Tdi


Sorin_HOT

Postări Recomandate

Stie cineva la Pajero 2 2800 Turbo Intercooler pozitionarea sigurantelor si releelor in cele 2 tablouri (langa baterie stanga si sub bord stanga) cum este facuta?

 

 

In mod miraculos nu-mi mai functioneaza stergatoarele, motorasul este ok, cu + pe direct functioneaza.

 

 

Multumiri anticipate.

Editat de Tavi D.
modificare titlu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Re: Help, Pozitionare sigurante si relee Pajero 2

 

o schema ptr un 3.0 v6 (12v) ?

... nu merg farurile (faza scurta + lunga)

sugurantele sunt ok iar bordu face figuri ... se aprinde greu sau foarte greu.

au murit subit :hl

:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 3 ani mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Re: Pozitionare sigurante si relee Pajero MK2 - 2,8Tdi

 

Salut. In seara asta mi s-a oprit lumina in bord. Am crezut ca e vre-o siguranta asa ca am desfacut capacul din stga de sub bord si le-am verificat pe toate. Toate functioneaza insa mie la bord nu imi mai este iluminat nici un instrument. Functioneaza doar casetofon, se aprind martorii de la ulei, baterie, abs, apa etc atunci cand pui contactul s (dupa care normal ca se stang) si mai merge doar ceasul din bord care indica ora 1:00. In rest nici o luminita in interior nici la busola. Indicatorul de combustibil si cel de temperatura a apei indica corect insa nu sunt iluminate. De fapt ceasurile de bord functioneaza dar fara iluminare. Totodata nu mai functioneaza luminile de pozitie spate, frana si marsalier. Functioneaza in schimb pozitiile fata, lumini drum si semnalizari fatavsi spate. Stiti cumva de unde ar trebuibsa o apuc?😌👀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Pozitionare sigurante si relee Pajero MK2 - 2,8Tdi

 

adisan77ro vezi ca ai un releu in cutia cu siguranțe din compartimentul motor care îți controlează lumina in bord. Cel mai probabil s-a ars. Ar trebui sa auzi in click atunci cand aprinzi pozițiile, clickul fiind de la acest releu de îți spun.

 

lascarrica poți sa imi recomanzi si mie electricianul acela priceput?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Pozitionare sigurante si relee Pajero MK2 - 2,8Tdi

 

O problema similara...nu mai am faz scurta si lunga....am schimbat toate releele din masina....blocul de lumini...nu merge si pace, plus nu mai am lumina in bord si in consola, instrumentele merg ok..dar in bezna

Orice ajutor e binevenit.

Azi am observat ca am un scrurt la siguranta 5..daca o scot si o pun la loc face un scurt vizibil, nu se arde

Iar din panoul de relee ..cel de ceata face scurt...legat se diguranta nr 5...sunt in ceata rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
Salut, de ceva vreme mă chinui să dau de cap la o problemă, anume nu am fază scurtă si fază lungă la un Pajero SWB din 93 hidramat, in rest funcționează bordul, pozițiile, etc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare