Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

anvelope maxxis trepador


behashbeu

Postări Recomandate

Re: anvelope maxxis trepador

 

Din pacate nu s-au vazut. Nu m-am putut gandi ca pot primi de la o firma serioasa,cu recomandari bune,cauciucuri defecte.Cand a venit curierul eram cu casa intoarsa pe dos,reparam centrala Termica ce tocmai mi-a murit . M-a sunat curierul ca e la poarta,mi-a pus cauciucurile in curte,i-am dat banii si a plecat. Abia dupa 2 ore,mort de nervi ca trebuia sa imi iau o centrala noua(cea veche era cazuta la datorie dupa 17 ani),cand am apucat sa ma uit la ele,incantat peste masura ca mi-au ajuns gumele,am dat de al doilea necaz(care se vede in poze). Sa mor,nu alta. Nici nu mai stiu ce sa fac,ce marca sa imi iau si de unde. Alta data o sa casc mult mai bine ochii,caci,totusi,sunt niste bani pentru care am muncit mai mult de 1 luna !

 

Imi place acest profil,imi plac aceste gume,dar calitatea mi-a lasat un gust amar...Nu poti lasa sa iasa asemenea cauciucuri spre vanzare dintr-o fabrica !

 

Ce puteti sa imi recomandati,asemanator ? Marca,model. MULTUMESC.

 

Eu iti recomand sa vezi ce iti poate oferii Bogdan...eventual sa cumperi un Kumko KL71 sau Cooper STT si sa dai sau sa primesti diferenta.

De ce nu il rogi sa verifice si restul anvelopelor Maxxis Trepador pe dimensiunea ta? Poate sunt altele din alt lot care sunt bune.

Personal am fost si sunt extrem de multumit de cele 4 anvelope cumparate de la el si la fel si cei care ii stiu ca au lucrat cu el. :wink:

Respecte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: anvelope maxxis trepador

 

Eu iti recomand sa vezi ce iti poate oferii Bogdan...eventual sa cumperi un Kumko KL71 sau Cooper STT si sa dai sau sa primesti diferenta.

De ce nu il rogi sa verifice si restul anvelopelor Maxxis Trepador pe dimensiunea ta? Poate sunt altele din alt lot care sunt bune.

Personal am fost si sunt extrem de multumit de cele 4 anvelope cumparate de la el si la fel si cei care ii stiu ca au lucrat cu el. :wink:

Respecte!

 

Daca vrea sa pastreze dimensiunea standard a anvelopelor, Maxxis Trepador sunt cam singura solutie, 205/70/15 e o dimensiune atipica, oferta e aproape inexistenta pentru Mud Terrain.

Vali S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope maxxis trepador

 

Eu iti recomand sa vezi ce iti poate oferii Bogdan...eventual sa cumperi un Kumko KL71 sau Cooper STT si sa dai sau sa primesti diferenta.

De ce nu il rogi sa verifice si restul anvelopelor Maxxis Trepador pe dimensiunea ta? Poate sunt altele din alt lot care sunt bune.

Personal am fost si sunt extrem de multumit de cele 4 anvelope cumparate de la el si la fel si cei care ii stiu ca au lucrat cu el. :wink:

Respecte!

 

Mai are inca un set si le-a verificat si alea si au aceeasi problema. Mi-a spus ca a intrebat si la firma de unde le ia el si toate sunt asa. L-am rugat sa imi aduca unele bune si mi-a spus ca nu are de unde,ca toate sunt asa. Mi-a spus ca cica nu are de unde sa mai aduca acest model pana in primavara. Dar e interesant ca le are inca puse de vanzare pe OLX aceasta dimensiune !

 

A spus ca alte MT-uri nu imi poate aduce aceasta dimensiune,doar AT-uri. Mai erau Kumho alea KL71 195/80/15,la 330 lei/bucata le are,dar nu le am nici trecute in talon si imi e si frica sa nu imi atinga pe undeva... Probabil ca o sa le trimit inapoi(acum e plecat in concediu 1 saptamana) si o sa imi comand in alta parte,desi la el am gasit cel mai bun pret(dar astea de le-am luat,cu parere de rau,nu merita mai mult de un sfer din pretul pe care l-am platit pentru ele!) . Si in weekend chiar am vrut sa mai bag o Strategica si nu ma mai incumet cu gumele de strada...desi am fost acum 2 saptamani dar cu ceva emotii in cateva locuri,ca mi-a alunecat cate o roata in ogase mari,dar am iesit cu pietre sub roti si lemne :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 9 luni mai târziu...

Re: anvelope maxxis trepador

 

daca ajuta pe cineva am avut eu pe un daihatsu rocky maxxis trepador 8060 timp de 3 ani,in jur de 20 000 de km,cred ca 80% asfalt,nu fac zgomot pe asfalt iar cind intram pe teren parca se inviora masina,trageau de rupeau si pe noroi si pe zapada,am vindut masina si cei care au cumparat-o erau f incintati ca are cauciucuri noi,asa de bine aratau,acum am un patrol scurt si i-am pus cooper st maxx dar nu imi plac deloc si le voi schimba cu bighorn tot de la maxxis pt ca nu gasesc trepador pe marimea care imi trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: anvelope maxxis trepador

 

Ma bag si eu in discutia asta doar ca sa confirm cele scrise de Xbecux. Eu am doar cca 700 km cu Trepador tot pe Rocky dar combinatia este una fericita pentru masina, mai ales ca au intrat 30x9.5x15 fara nici un deranj.

Pe asfalt nu te sperie cu zgomotul (eu compar cu un set de Cooper Discoverer AT) dar nici nu alearga cine stie ce; in schimb in teren se schimba socoteala, ramane sa le vad si mai incolo la zapada.

Am gasit un set si cu sigla M&S, asa ca intentionez sa le tin permanent pe masina, deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Re: anvelope maxxis trepador

 

Salut,

 

Si eu ma gandesc sa cumpar TREPADOR RADIAL M8060, cam singura optiune offroad pentru Jimny nemodificat (205/70/R15c).

Am vazut ca sunt pe site-urile din RO sunt vandute ca anvelope de vara.

Din ce am mai citit anvelopele genul asta nu se mai marcheaza cu M+S dupa 2014.

In afara de faptul ca legal nu pot circula cu ele iarna, practic le pot folosi offroad pe zapada la temperaturi mici, -10grade?

Sau pot sa se deterioreze, sa apara crapaturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope maxxis trepador

 

Nu se deterioreaza.

Pe sosea - nu ai aderanta, nu ai frane, si nici foarte multa directie, cu grija se poate merge.

In teren - Pe zapada afanata sunt bune

In rest - Daca ai nevoie mai mult de atat - Pe sosea - cele mai bune sunt anvelopele de iarna

In teren - ai nevoie de lanturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare