Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie


NeRv1

Postări Recomandate

Salutare, ieri fiind sarbatoare si noi plictisindu-ne am facut o adunare mai spontana si am plecat spre padure. Eram f hotarat sa-mi murdaresc masina, sa ii fac o initiere cum trebuie..si asa am si facut. Cu ajutorul lui Klez, Madiorsv si unor prieteni veniti cu noi..am reusit aceasta performanta + rupt oglinda pe stanga si bonus portiera infundata + ornamente sarite :banana :banana

Ne-am bagat prin padure dar nu banuiam ca o sa fie chiar asa malos si greut traseul, noroc cu Klez si madiorsv care au in dotare troliu.Eu..inca nu am..astept sa fac niste banuti sa iau unu cum trebuie..eu aveam in dotare numai simexuri. Dupa ce ca am autobuz care oricum nu face fata la extreme mai aveam si 3 pasageri in masina fiecare la usor 100 kile. :bi :jp1

Cu chiu cu vai ma tineam si eu dupa ei..adik vb vine..stateau ei dupa mine ca cred ca s-au saturat de cate ori m-au scos afara din noroi :h5 :tk

Nah..ce sa-i faci..am promis ca fac portiera si oglinda apoi o sa vedem Mitsu meu pe la vanzari..nu e de mine. La inceput nu stiam exact ce si cum..ca-i scurta, ca-i lunga...e jeep hai offroad. Dar am invatat..mai pe branci, dar nah..acuma am sa las Mitsu meu..dar cred ca tot la Mitsu raman..numai ca am sa trec la unul SWB..ma mai gandesc daca benzina sau motorina.

Oricum va postez aici vreo 2 link-uri la vreo cateva filmulete plus foto facute pe parcursul zilei.

Sper sa va placa.

:clb :top

 

 

 

 

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Alte foto..

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Continuare..

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

:hi .....Ne-am distrat 'oleaca'...........namol la greu :h5 :h5 :h5 ....Cu parere de rau n-am reusit sa fac decat 2-3 foto nasoale.....tot timpul am alergat cu sufa de la o masina la alta.....NERVULE te-ai descurcat binisor( mai ales ca ai avut 3 pasageri SANATOSI cu tine...100kg de bucata)....ai inceput sa prinzi curaj

ONE LIFE. LIVE IT ! Pajero V 6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

inca...

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Oleaca de namol am vrut si eu...dar de unde atiata,numai praf in Dobrogea....

Felicitari pentru lupta cu namolul :h5 :1

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

uh...

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Si ultimele...

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Va rugam la rezolutie mai mare...600x800.....e pacat de foto sa nu deslusim detaliile :h5

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Da Madior...curaj este..nu prea m-a ajutat autobuzul, lipsa troliului plus balastul :P

Ehh..si-a facut masinuta treaba dar asta nu e locul ei. Acuma stiu ce am nevoie si o sa ma orientez mai bine la urmatoarea achizitie. Mi-a facut placere si sper sa ne mai bagam si altadata dar cu conditii... :ypu gratar, mici, bere ca era sa mor de foame ieri :ha: O tot trageam cu apa :x

 

Bafta

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Asfalttango ai dreptate numai ca imi face laptopul figuri, e plin de toate prostiile, programul de micosrat nu mai mergea, de incarcat nu incarca ca se deschidea fereastra si incarca cate 2-3 ore pana o inchideam eu. Asa ca a trebuit sa intru pe www.shrinkpictures.com si sa iau poza cu poza si sa micsorez tot ce-am pus aici. Am sa incerc sa pun mai mari data viitoare.

Multumesc de sfat

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Nu-i nimic :h5

 

Dar vroiam sa savurez fiecare fotografie.... :h5

Pajerica a foast cam solicitat(pasagerii nu au vrut sa faca miscare? :ha: :ha: )

Cred ca te pricopsesti si tu cu o VEVERITA(ca mine :ha: )

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

KLEZ si MADIORSV...asta e pt voi baieti..un Bonus :h5 :h5

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

se misca lucrurile si pe la voi...felicitari de iesire

Lucrurile se misca mai de mult :h5 :h5 :h5 ........dar NERV e cel mai povestitor dintre noi.( acu s-a hotarat sa deschida topicu)....se pricepe ... :happy

ONE LIFE. LIVE IT ! Pajero V 6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Ehh... hai ca mi-am tras si eu 2 zgaraituri noi pe portiera din stanga... da ies la urmatorul polish :ha:

 

De acord ca data viitoare sa luam un gratarel cu noi si mai putin "balast" in masini. Vedem poate il lipim si pe nr.150 cu noi. Maine ma bag in motorul lui sa-i trantesc segmenti noi si vedem ce are ambreiajul ca ma enerveaza pe mine... dapai pe el. Apoi la teren il mai tragem si pe el din belti, il mai impingem, ne mai face de rusine masinile noastre, mai face vreo 2-3 poze :grin:

Iesirea a fost super ok, cazanele au mers bine, fara probleme tehnice. Eu cu Nerv ne completam reciproc (eu cu troliu, el cu simecshi). Rusoaica lui Marius (Medior) numai nu ramanea impotmolita cateodata. O freca cate juma de ora in balta cate 2-3 cm in fata si in spate si apoi... iesea fara nici o greata. Nerv cu masina lui de 2 tone plus balast in valoare de inca vreo 500 kg, intra in belti si ramanea parca calca in super-glue. Eu cum prindeam un petec de pamant ud ma duceam unde vroia cardanu` masinii, de obicei unde ii balta mai mare. Aaa... si baietii cu ATV-ul care dupa 500 de metri de mers dupa noi s-au plictisit si au plecat ca eram prea lenti :grin: . A se citi ca noi mergeam cat de cat repejor printre copaci.... doar ca ne infingeam in cate o balta si acolo ramaneam cate juma de ora :grin:

 

 

Vedem ce zice vremea pe Duminica asta si poate tragem si un gratarel in varf de padure (cea din stanga) in poienita (Marius stie unde). Sper sa termin pana sambata seara si cazanelul lui 150 ca sa fim 4 ciuvee impotmolite :x

Poate imi pica din cer saptamana viitoare niste simexuri sa nu mai abuzez troliul la fiecare balta.

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nr. 150

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

frumos, frumos... de acuma mai aveţi un nebun în trupă. Poate facem Duminica asta de-o noroială sau prăfuială aşa ca să râdeţi şi oi puţin de arolică-al meu mai ales că n-am nici gume de teren şi nici troliu şi nici şufă că aia ce mi-a dat-o taică-miu "să fie în maşină pt orice eventualitate" am rupt-o-n pădure noaptea trecută fără nici un fel de problemă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesire la noroieli, Padure Ilisesti, Suceava 09 Iunie

 

Lasa 150...vointa sa fie ca restu se fac.. :h5 Are Klez troliu mai am si eu o sufa -apropo de care Klez radea ca de fapt e cordelina groasa de un deget dar el zicea ca se rupe la prima smucire- ehh...intr-un fel sau altul facem sa fie bine. Nu suntem noi participanti la concurs de extreme...noi o facem ca hoobby, pasiune..etc si ..dupa buget :p Fiecare dupa posibilitati, nu?

 

Bafta cu Aro-lica al tau..ai terminat reparatiile? Poate bagi si tu vreo 2 foto sa-l vedem si noi :h5

Mitsubishi Pajero 2.5 SWB

M 461 - 1977- in constructie...

Mercedes wW126 300 SEL

...alte acareturi 4x2...

ex: Mitsubishi Pajero 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare