Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota FJ40 ....... An 1977


matake70

Postări Recomandate

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

Pai si cu motorul?Nu postam si noi poze?

Ce acte are in prezent?

 

Vezi mai sus.....am completat.

 

Are acte de Anglia, pe numele lui Matake, cu toate taxele si impozitele achitate la zi.

Nu poate fi inmatriculata ca vehicul istoric pentru ca productia acestui model a incetat de-abia in 1981, deci n-au trecut 30 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

 

Nu poate fi inmatriculata ca vehicul istoric pentru ca productia acestui model a incetat de-abia in 1981, deci n-au trecut 30 ani.

 

Iar te corectez :))) Matache zicea ca in 84 s-a terminat productia deci mai trebuie asteptat 3 ani.

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

Bravo Bre!Frumoasa jucaria.....:ap

Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.:grin::grin::grin:

2xToyota lj73,bmw320,honda fireblade,honda quad 140cp home made,barca quicksilver 410sl ,husqwarna 450.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

Bravo Bre!Frumoasa jucaria.....:ap

Multumesc de aprecieri Drakus !!!!:tk din intimplare pe la 73-ul ala lovit suportul de baterie din dreapta il mai ai ????? daca da da-mi pm.m-ar interesa daca e de vanzare ???!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

Am citit acum tot topicul, felicitari reconditionatorului, totusi as fi vrut sa vad si un filmulet cu masina, sa ascult cum toarce motorul, cum merge pe strada :)

 

Am inteles ca masina va fi pusa la vanzare. S-a vandut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

Pai nu am montat instalatia de caldura pe care o am binenteles (achizitionata ulterior completa si pe original !!)pt.ca masina a fost importata de Englez(fostul proprietar) din Sultanat of OMAN si acolo iarna sint 35 de grade cu plus si d-aia masina nu a avut instalatie de caldura :no,iar eu la iarna nu am de gand sa ies cu masina asta(daca o mai fi la mine in ograda)

Ca atare d-aia nare:wink: (am zis sa o las asa cum e ea)

 

 

Nu este din piele,si este cusuta identic dupa cea originala care a fost pe masina

Ca pret nu mai stiu ca au trecut aproape doi ani de cand sint gata scaunele ,dar nu au costat f.mult

 

felicitari pentru munca depusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

Am citit acum tot topicul, felicitari reconditionatorului, totusi as fi vrut sa vad si un filmulet cu masina, sa ascult cum toarce motorul, cum merge pe strada :)

 

Am inteles ca masina va fi pusa la vanzare. S-a vandut?

Nu, nu s-a vandut este inca la mine in ograda !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 6 luni mai târziu...

Re: Toyota FJ40 ....... An 1977

 

SOLD !

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?65824-Vand-Toyota-LandCruiser-FJ-40&p=818077#post818077

 

Felicitari noului proprietar !

Am inteles de la Matake ca masina a ajuns la cineva de pe forum si pe care il asteptam sa ne spuna primele pareri despre "bijuterie".

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare