Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Subaru Forester


gorishor

Postări Recomandate

Re: Subaru Forester

 

Imi caut si eu un forester modelul fara rame la geamuri. Din cate vad pe acest thread n-ar fi diferente mari intre modelul 2.0xt si 2.5xt decat la impozit.

 

Cand merg sa-l cumpar la ce ar trebui sa fiu atent in mod normal sau special?

 

Stima!

Vitara 1.6i 8v '94

Ex. Feroza 1.6i '92

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Subaru Forester

 

Am condus Forester din 2006. Masina e incredibila avand in vedere ca am exploatato mai sportiv, raspunde promt la orice turatie, ii plac turatii de peste 2000 rot.

Motorul e fantastic, nici nu se aude. Interiorul sobru si rezistent, km bord peste 200k si nici o uzura la interior, pielea de pe volan inca nu are lustru sau ciupituri, cusaturile scaunelor impecabile, elementele de plastic inca nu scartie. Nici la Audi nu am vazut interior mai rezistent

Din cate mi-a spus proprietarul bucsile sunt originale, zgomote de rulare nu are.

Repet, motorul de 2.0 benzinar mananca nori daca il tii in ture.

Masina da clasa la multe europene de cat ei, ma refer la Volvo Audi

Iti da impresia de lucru ff bine facut, masina e bine legata,

Cam ciudata lungimea mare, greu de parcat . Nici usile fara rame la geamuri nu prea ma incanta.

Forester e ca un lup in blana de oaie, aparent un break de familie insa f fiabil si capabil

Ma refer la penultimul model, cel din 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Subaru Forester

 

Salut! Am si eu o intrebare, ca desi o am de un an aproape, un forester SG din 2007 2.0x, inca nu stiu cum sa imi dau seama daca amortizoarele spate sunt dinalea self leveling sau nu. Mie imi pare ca este putin lasata de spate, daca mai pun si 3 oameni acolo cu bagaje, pare ca merg cu salupa...(exagerez putin) dar am vazut alte foresturi pe drum mult mai inalte de spate :(

Cum pot sa imi dau seama? exista vreun site cum are BMW (realoem) unde imi bag serie sasiu si vad dotarile. Ca eu is cam praf la mecanica...si chiar daca ma uit la el tot nu as sti de care e :)

 

In rest...e bestiala masina pentru nevoile mele.

 

update: am aflat :) sunt cu self leveling amortizoarele :))

Editat de luciand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Subaru Forester

 

La un amic tot cu Forester din 2004 am pus pe spate 2 arcuri de Peugeot 406 daca nu ma insel care au trebuit ajustate cu flexul putin si acum sta perfect.Inainte cu 3 in spate era pe tampoane.Arcurile le-am gasit in dezmembrari ,cu unul original dat jos si cateva masuratori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Subaru Forester

 

Eu am un foreste S turbo din 1999

motor benzina 2000cmc, 170 hp

automata

 

masina are bucsEle ...toate originale

masina are 264.ooo km

 

pot spune ca masinile bune si fiabile s-au facut pana in anii 2000-2002

 

exceptie face noul Patrol model 2014, care este racheta.

Editat de Astral
O bucsa - doua bucsE !

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Subaru Forester

 

sportul meu favorit, dezgropatul de threaduri vechi :D

 

sunt de ceva timp posesorul unui Forester 2.5 aspirat din 2007, modelul de referinta pentru Forester. Am preferat aspirat in loc de turbo din motive de fiabilitate si de reductor. masina asta e senzationala. pe sosea rupe, in curbe sta ca un coupe, iar pe teren la vanatoare (light offroad) e senzatie. am reusit sa merg cu 90 la ora pe aratura discuita cu viraje violente si in afara de un inceput de derapaj nu am reusit sa scot altceva din ea. consolele o penalizeaza dar pentru vanatoare si vacante cu familia pe drumuri forestiere, nu imi puteam dori mai mult. in privinta consumului, nu intelegeam de ce subiectul asta era tabu printre posesorii de Forester. Acum inteleg, deci nu ma intrebati! :D

Subaru Forester, Daihatsu Feroza.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Subaru Forester

 

Va salut,

 

Sunt nou pe forum si urmaresc sa aflu cat mai multe despre subaru forester din 2010 cu motor de 2.0 diesel.

Vreau sa achizitionez unul si nu stiu la ce sa ma asteptlegat de :

 

-probleme la motorul asta (la cel de 2,5 diesel, stiu ca ar fi probleme cu carniturile de la capacele tachetilor)

- consum

- costuri intretinere

 

Va rog deci, daca puteti sa imi spuneti din experientele voastre (cei care aveti motorul de 2.0 diesel) cu ceprobleme v-ti confruntat,

ce sa verific (eventual chestii specifice varianteirespective de masina) daca vreau sa cumpar masina cu motorul asta, ce consum aveti in mod normal?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare