Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pareri achizitie Disco 2


Yonutz

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

primul link e ciudat ca scrie Euro 4 ceea ce nu s-a fabricat, sunt doar Eu 2 si 3. celelalte arata OK dar ultimul la kilometrii aia mi se pare cam scump cu toate ca pare ingrijita bine, ala din 2000 e sigur Eu2 dar cel din 2001(depinde cand) poate fi Eu3 si alea au motorul putin mai puternic

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Am sunat azi la primul si la al treilea, caci al doilea nu mai este activ

 

Primul a spus ca este Euro 4 ca asa i-a scris RAR-ul pe carte. A zis si el ca pare incredibil dar ar fi verificat.

A luat-o de o luna de la cel care a adus-o din Germania, care la randul sau o luase pentru el, dar a vandut-o dupa o luna.

Pare un om serios, spune ca a bagat vreo 1500 euro in consumabile si acum o vinde.

Chiar mi-a zis ca avut 3 amigos si a schimbat un senzor la Land Atelier, si e rezolvata.

 

Al treilea a spus ca este al tatalui, care are un service auto din 1991, si teoretic are istoricul masinii la service-ul personal.

Amandoi au spus ca nu au nicio problema sa o duc la un tester.

 

Partea proasta este ca nu am nicio cunostinta cu atelier ca sa ma ajute la verificare, speram sa gasesc un coleg sa imi recomande un atelier care macar sa o ridice pe rampa si sa faca un mimin de verificari.

Eu daca nu am avut Disco, poate sa fie in conditie excelenta, dar sa nu mearga asa lin sau mai puturoasa ca masina de servici veche de 2 ani si ii zic pas aiurea :)

Stiu doar sa vad ca se apind toti indicatorii la contact, sa vad sa nu bolboroseasca lichidul de racire si sa mai vad ceva de tinichigerie.

 

Daca mai aveti si alte sugetii, ar fi binevenit, altfel imi fac experienta din cat mai multe test drive-uri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Primul a spus ca este Euro 4 ca asa i-a scris RAR-ul pe carte.

Asta-i tare:uameni

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Am vazut ca s-a discutat de masina inculpatului...adica eu...Florin nu te pot sfatui decat sa mergi cu mai multe masini inainte sa te hotarasti...sa incerci si manuala si automata. D2...nu este o masina de sprint, sa o compari cu masina de servici...este o masina care te duce in siguranta oriunde iti propui...dar este adevarat ca are nevoie de o intretinere corecta...nu merge cu "las-o ca merge si asa". Pentru a verifica o masina pe care o cumperi...eu iti recomand un service in care ai tu incredere nu pe care ti-l propune vanzatorul...daca poti convinge unul din colegi cu tester sa te ajute pe partea de diagnoza...e perfect....Bafta la achizitie

Editat de Astral

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Multumesc pentru sfaturi Tommy, Ferry, Astral, sunt foarte utile. O sa incep niste testari zilele urmatoare, cu toate ca vor fi intreruperi de sarbatori

Sper sa va dau vestea cea mare, cel putin pentru mine, cand ma improprietaresc :)

 

Nu va ascund faptul ca fac revelionul prin Germania, poate probez cateva, in functie de timp si sobrietate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

 

Aici arată clar diferența in realitate pentru cei interesați ,între LR td5 și altele in special Jeep

🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Vreun posesor de Disco2 prin Ploiesti ? As vrea sa vad pe "viu" un asemenea acaret....Multumesc !!:grin:

 

Urca-te in masina mica maine dimineata....vino la intalnirea anuala...si poti testa si vedea mai multe tipuri de 4X4

Editat de Astral

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Am pierdut startul....:sr....acum am vazut ....

 

Sa vedem cum ma incadrez eu cu timpul...vineri sau sambata poate ajung eu prin ploiesti...lasa un nr de tel

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Bb 1...din pacate nu am mai ajuns prin Ploiesti...am plecat vineri foarte tarziu din Bucuresti

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Da !!!imi doresc unul nou...😂😂😂

Serios vorbind ...nu am drum in urmatoarea perioada pe la Ploiesti...dar daca ajungi in Bucuresti...mergem cu ea in probe cu cea mai mare placere

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Pai Tommy...lucrez in Bucuresti, Piata Sudului. Ca si masini, care ti-ar surade din cele 4 ?

 

Eu serviciul il am tot in sect. 4...de la piata sudului in 10 min esti la mine. Vineri vin cu masina...daca vrei treci sa o probezi...daca nu ...in orice alta zi.

0723.842.660

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Ca si masini, care ti-ar surade din cele 4 ?

Din poze prima si a doua imi plac..a doua pare sa aiba si blocant

...a treia si a patra ...asa si asa....

Masinile trebuiesc vazute si testate....din poze toate arata bine....si sunt perfecte...

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Bb1 daca lucrezi in Bucuresti... am si eu un exemplar viu daca te intereseaza sa-l vezi...

 

Pai daca nu decedeaza intre timp, voi fi profund recunoscator !!!!:banana Un telefon ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Un mic istoric...interesant.

autoblog.md/foto-tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-land-rover-discovery-inainte-de-aparitia-noii-generatii/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Interesant si plin de inadvertente...cel putin pana la D3 de unde incapand nu ma mai prea pricep.

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pareri achizitie Disco 2

 

Un mic istoric...interesant.

autoblog.md/foto-tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-land-rover-discovery-inainte-de-aparitia-noii-generatii/

 

Un articol scris "pe genunchi" de un blogger care n-are nici o tangenta cu industria auto! Nu si-a verificat ce a scris nici macar pe Wiki!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare