Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate


Max

Postări Recomandate

Re: LISTA NEAGRA A Locurilor Care Trebuie Evitate!

 

semnalez negativ si motelul din gilau de peste baraj.

azi toamna am ocupat o masa mare, vreo 12 persoane, dupa o tura de bantuit 2 zile prin padis si zona. am comandat lucruri basic: ciorbe de burta, mititei, cafele, apa. ciorba rece, mititeii arsi si sleiti, cartofii prajiti asemenea, cafeaua (expresso) rece si ea. chelnerita tinerica si buna, da nu de chelnerita. sictirita, parca era in acea perioada a lunii. poate era. dar nu ma intereseaza. eu personal si cu prietenii mei l-am banat pe viitor pe motel. asta e adoua experienta de gen cu ei. a treia nu va mai fi. deloc

 

Subscriu.

Pacat de locatie si priveliste. Servirea de doi lei, mancarea, la fel.

“E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati” - Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: Lista neagra a locatiilor care trebuiesc evitate

 

nu va recomand CASA NOASTRA ARIESENI, de afara arata super inauntru toti peretii rigips,camere foarte mici servire sub orice critica

 

si a doua din zona pensiunea IULIANA, in meniu un pret pe nota altul raspuns =am uitat sa schimbam preturile= :ha::ha:

Editat de Astral
Mitsubishi Pajero 3500 v6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LISTA NEAGRA A Locurilor Care Trebuie Evitate!

 

Marele pacat in toate povestile astea, este ca "meritul" pt toate relele nu revine fondatorului/administratorului afacerii, ci amputitilor de angajati care, asa inteleg sa-si faca treaba daca sefu si-a permis sa nu stea in ceafa lor, fie si numai pt o ora.

Poate ca stiti ca si administratorii unei afaceri au dreptu la o viata personala si, chiar si ei au probleme de sanatate/familie etc.

NIMENI, nu poate sa-si supravegheze angajatii 24/24, 7/7, 365 zile/an.

Inca mai avem de tras dupa relele morale lasate de comunism, conform carora, angajatul roman este apreciat de catre colegi atunci cand fura sau atunci cand saboteaza firma la care lucreaza (de, asa era pe vremea lu NeaNicu, si se pare ca nu se spala in 1-2 generatii)

Asa ca, dragilor, in loc sa procedati ca si citostaticele, (care omoara celulele bolnave impreuna cu cele sanatoase...nu fac diferenta) incercati sa infierati adevaratul vinovat.... eventual denuntand-ul conducerii firmei

...In felul asta, poate cu anii, v-om reduce efectele cancerului moral care macina coloana vertebrala a societatii romanesti.

 

O sa inchei cu un citat a lu taica Djuvara, care spunea:

"Brucan a gresit(n.p. cand spunea ca ne trebuiesc 20 ani sa scapam de zestrea morala a comunismului) ...de fapt, au trecut primii 20.... mai sunt 80......." :old

 

In principiu angajatii sunt mai buni sau mai rai in functie de ce sefi au .

Si pe vremea " tovarasului " umbla mitul lipsei de informatii , " vai , Ceausescu nu stie , daca ar sti sigur ar da de pamint cu ei ( lenesii, coruptii etc) " , dar astazi stim ca cea mai informata persoana din Romania a fost Ceausescu .

Asa ca in general exista o intelegere tacita si o acceptare patron - angajat .

Cine nu stie, si nu stie ca nu stie, e adormit, trezeste-l.

Cine nu stie, si stie ca nu stie, e invatacel, ajuta-l.

Cine stie, si stie ca stie, e invatat, insoteste-l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lista neagra a locatiilor care trebuiesc evitate

 

eu unul nu sunt de parere ca numai angajatii sunt de vina un manager ,patron,administrator sau ce o fii trebuie sa stie cum sa pregateasca un angajat sa motiveze angajatii etc. dar e foarte mult de vorbit pe acest subiect. multumesc

Mitsubishi Pajero 3500 v6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lista neagra a locatiilor care trebuiesc evitate

 

Acum am vazut topicul....

 

Nu va recomand TERASA TARANEASCA de pe faleza MAMAIA.

Sunt 2 locatii...una exact linga telegondola iar cealalta la 100 de metri de fintinile lui MAZARE.Anul trecut s-a intimplat cam asa:

 

Mi-au servit o ciorba de burta execrabila(cei care ma cunosc stiu ca nu sunt un tip fitos sau mofturos) si nu am luat decit o lingura.Cu toate ca a fost o consumatie de de appx 300ron,nu au avut bunul simt sa intrebe de ce nu am servit ciorba...dar in nota de plata a fost taxata si cu tot ce ii trebuie ciorbei.

Nici sotiei nu prea i-a placut ce a comandat dar .....asta a fost.

 

De fapt NU VA RECOMAND nici o terasa din MAMAIA.

 

Mincare refolosita,Conditii igienice precare,Servire dezinteresata.

Eu m-am jurat ca nu mai calc in MAMAIA cu toate ca am 10-15 km pina acolo.

 

Va recomand in schimb restaurantele din BG (marea majoritate).Peste tot am fost multumit.

Editat de Astral
Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate

 

Buna ziua,

Poiana Marului cred ca in intregime, am fost in acest ultim weekend pe acolo si am avut in intentie sa mancam. La nici o pensiune nu a fost posibil, ba nu au bucatarie, ba sa venim peste o ora si jumatate si alte asemenea motive. Ce e interesant e faptul ca la solicitarile noastre raspunsurile au sosit cu dusmanie, cu ura.Daca nu ai cazare acolo nu te poti atinge de nimic. O locatie de vis, intre 2 munti si un lac splendid dar ce pacat ca e locuit.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate

 

Poaiana marului mda un loc unde chiar vream sa ajung..

 

Sa zic si eu:

 

Poiana stanii regale, Sinaia, nene un loc care se vrea regal mai sus de Sinaia in drum spre cota.Venit de la Piatra Arsa pe jos lesinat de foame am zis sa mananc la ei pentru ca mai mancasem si a fost ok.Soare afara cald lume multa terasa plina toti imbracati de oras doar eu cu nevasta de munte (poate asta a fost motivul vezi mai jos).Luam 2 meniuri ne hotaram repede asteptam 10 minute sa se ia comanda ni se ia comanda repede 2 ciorbe si 2 felul doi, de baut , desert, cafea.Si stau si stau si trecu vreo 30 minute si ospatarul ne tot aburea ca ciorbele vin in 2 secunde.Intr-un final vine cosul cu paine.Paine mirosea a vechi iar o bucata era muscata de altcineva :)) ciorba probabil era pe foc.Nevasta '' ce facem unde mancam ca nu mai pot de foame?''Eu ''nu stiu dar eu nu vreau sa mai stam coboram in Sinaia''M-am dus la bucatarie scandal i-am zis ospatarului si bucatarului sa manance ei si cu fratii lor painea aia ca stati asa ca acum vin ciorbele ce e berea gratis sanatate la revedere.Deci unii sunt cu capul terasa plina si ei nu stiu sa faca bani.

Editat de Astral

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate

 

E un local undeva la iesire din padurea Bogatii, BV ...steaua nordului sau asa ceva ...

 

Eu am o regula ...intru in local ...ma duc sa ma pis ...Baia curata, ingrijita ...in general = mancare buna si service corect. Dar nu si aici ...

 

Intru eu hamesit de pe drum si cer un ciolan cu fasole si o salata de varza. Vine o fatuca imi ia comanda ...si imi aduce un ciolan ...cu par pe el, foamea in glanda cat China ...decortichez o parte din sorici ... Ma uit la fatuca, ma uit la ciolan ..dau sa il tai ...suprizza ... trecand de amanuntul ca daca voiai sa-ti tai venele cu cutitul ala sigur intrai instant in faliment ... dupa o perioada de frictiune cutit-ciolan-cutit-ciolan (ma simteam exact ca indienii care freaca pietrele sa aprinda focul) ...cutitul prin smulgere reuseste sa se opreasca intr-un mic banc de gheata ...Buuun ... o chem pe fatuca, o invit sa serveasca dansa din ciolan ... ca eu nu pot, in ciuda tuturor strigatelor disperate din burta ale lui Fredy care ar fi ciugulit si el ceva ... iar dansa imi raspunde ca ea nu mananca porc ... De fasole nu m-am atins ptr ca prin deductie am gandit ca daca-i asa bun ciolanu ...sigur fasolea o sa-mi produca minim 8-10 iesiri la boscheti pana la Brasov, deci mai bine lipsa ...Bunnn ... Imping farfuria, inghit in sec, piticii din burta inca urla dar asta e, cer nota, platesc si ...Elvis left the building. I-am lasat banii la leu ...si peste am pus exact douazeci de bani ... si mi-am expus parerea cu voce tare "mancarea de doi lei merita macar o spaga de douazeci de bani"

 

Deci dragi prieteni ...evitati cu incredere locatia ...

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate

 

cer nota, platesc si ...Elvis left the building. I-am lasat banii la leu ...si peste am pus exact douazeci de bani ... si mi-am expus parerea cu voce tare "mancarea de doi lei merita macar o spaga de douazeci de bani"

 

Cum adica bre sa mai si platesti??? Cobaii sunt platiti, nu platesc. Dupa ce ca ei fac experimente chimice pe tine, sa le mai dai si bani?

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare