GTC Auto Shop
Pagina 146 din 248 PrimulPrimul ... 4696136139140141142143144145146147148149150151152153156196246 ... UltimaUltima
Afisez rezultatele 1,451 la 1,460 din 2477

Data Inscriere
    Jul 2008
    Varsta
    44
    Masina
    Suzuki Samurai-Veverita DALE,Pajero SPORT-Chip,Mercedes ML 320

Implicit Re: Off-road in Dobrogea!

S-a zgiriat rau samuraiul lui Gabi?
    Glv-ul n-a rezistat si a bagat-o la noroi...

Vad ca ati cautat o balta....nu v-a ajuns patania mea
    Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.

Un citat dintr-un PM:

Postat original de DigitalChris
    Am scris repede ceva in minibloguletu' meu pana nu uit de tot si mi-am permis sa pun un link cu pozele tale ,daca nu e voie il scot imediat.Totodata te rog sa trmiti linkul si celor care se ragasesc in poze, cu mare parere de rau eu nu am reusit sa memeroz legaturile user-om...

Multumesc si un w/e placut
    http://photoversus.blogspot.com/2010/05/4x4.html

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Off-road:
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    ,
    ,
    ,
    On-road: Renault Laguna 02,
    ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Astazi la ora 16 ne intalnim la ferma de scoici de la Dalboka:

Ruta pentru GPS:
    http://www.bikemap.net/route/502644

Off-road:
    ,
    ,
    ,

Citat Postat original de Forte Vizualizare Mesaj
    Un citat dintr-un PM:
    mda,de acum incolo voi posta aici tot ce am

Data Inscriere
    Oct 2009
    Varsta
    50

Citat Postat original de asfalttango Vizualizare Mesaj
    S-a zgiriat rau samuraiul lui Gabi?
    Glv-ul n-a rezistat si a bagat-o la noroi...

Vad ca ati cautat o balta....nu v-a ajuns patania mea
    Samuraiul s-a zgiriat putin pe usa , dar trece cu timpul. Cu baltile de cind cu patania ta exista o mare retinere .
    Gabi,
    Suzuki Samurai 1994
    Ford Mondeo

Citat Postat original de Forte Vizualizare Mesaj
    Daca este vreme frumoasa ... eu vin cu toata gasca/familia cu 2 masini ... las o masina cu fetele pe plaja si cu englezoaica merg la joaca!
    Scopul iesirii de luni ... este un pic ilegal ... vreau sa facem plaja de la Vadu la Periboina! Testul nisipului ... este cel mai greu test si este posibil doar aici! Plus ca avem si cateva balti interesante! Garantez distractie!
    La intoarcere oprim la Pescaria Vadu ... doar cine are chef!

Traseul pentru 24.05.2010 http://www.bikemap.net/route/499074
    Ne vedem la ora 10 la OMV Boema!
    Este foarte frumos afara, asa ca nu uitati ... copii si mai ales nevasta ... crema de soare, multe lichide ... cearsaful ...
    Programul este urmatorul: Cta, Corbu, Vadu ... popas plaja, punem tabara de baza si apoi plecam pe plaja pana la Periboina, ne intoarcem pe drum ... si executam cateva scufundari in baltile din zona ... strangem tabara si mergem la Pescarie unde mancam peste ...

Lista ... este f.f.lunga ...

Off-road:
    ,
    ,
    ,

Data Inscriere
    Oct 2009
    Varsta
    41

In sfarsit am reusit si eu sa ajung cu picioarele pe pamant (chiar daca azi am fost de munca , atat de mult am dormit ca nici macar nu stiu ce am muncit).Incet , incet imi revin din oboseala care s-a acumulat in acest weekend , in care am intrat din plin de vineri seara.Dupa o saptamana in care am stat ca pe ace(prietenii stiu de ce) am ajuns vineri pe la 6 PM in Cotu Vaii.Si in timp ce nevasta-mea descarca bagajele din masina ce credeti ca faceam eu? Normal eram calare pe Mitsu si dai foiala.Prima impresie a fost bunicica.Acu ca s-a terminat foiala , dai udeala, si uite-asa pe la 11:30 cand a ajuns si Andrei (andrei.mihailov) si copilotu Cristi , subsemnatul and Company eram .Asta pana pe la ora doua , cand afara ploua cu galeata si in gtlejurile noastre cu paharul.Dupa cateva ore de somn , pe la sapte diminea ma chinuiam sa-l pun pe Mitsu cu roatele in sus sa vad daca are rugina .N-am reusit doar datorita copilotului care m-a ajutat sa-l aduc la orizontala din pozitia ,,gata sa se rastoarne.Dupa cateva indicatii gen ,, roata din spate e juma de metru in aer ,, si ,,ia de volan invers'' , cateva manevre stanga-dreapta , inainte-inapoi l-am redresat si m-am dus cuminte in curte , nu de alta da nu voiam sa prezint prietenilor ,in loc de un Mitsu frumos si Fioros , o adunatura de table sifonate.iesirea propriu zisa de sambata o stiti cu totii din colajul de poze postat de Forte asa ca eu continui cu aventura de sambata seara.Cum ma-am hotarat sa plec la Vadu , nici eu nu stiu .Cert este ca m-am trezit galopand spre plaja in compania unui Patrol.Pe drum (asta ca sa fie meniul complet) imi fierbe motorul .Am dat tarcoale pe langa motor , ca aia are , ca aia n-are, l-am completat cu apa si directia Vadu.Acolo ...... surpriza. Ne astepta o ceata groasa si un drum care nu fusese in uz de asta toamna.Noi trebuia sa facem la un moment dat stanga, dar plaja era inainte asa ca.... Lucru cert este ca la un moment dat ne-am trezit in mijlocul unei balti , in care concerta un batalion de broaste cu vizibilitatea sub trei-patru metri, fara nici o speranta de a iesi la vre-un liman.....Noroc cu ,,binecunoscutele mele cizme de cauciuc''(vorba lu Forte) si cu lanterna .Asa am putut sa verific cat de cat terenul si sa ne aventuram ,,step by step'' spre plaja .Patrolul imi asigura spatele , cele doua lumini care se distingeau prin ceata in retrovizoare, imi tot spuneau mergi inainte noi suntem aici (numai sa nu faci ca Asfalttango la Conacu ca nici sapte patroale nu te mai scoate) Nu mai zic de concertul pe care l-am avut in masina (nevasta-mea) ca ea vrea acasa , ca se da jos din masina (s-a razgandit cand a deschis usa si a vazut apa pana la praguri) ca sunt nebun si nu mai sunt oameni ca mine s.a.m.d. Cand pierdusem orice speranta de a gasi un loc uscat pentru a campa , plaja a aparut brusc sub rotile de la Pajero . Ce a urmat va imaginati.Tantari , bere , valuri , cer senin si puzderie de stele si somn de voie.Dimineata , i-am dat desteparea lu Andrei si Cristi cum stiu eu mai bine si asta insemnand motor turat si in 4x4 forjat.A urmat un peste cu mujdei , plimbat pe plaja , alt fiert de motor si drum de voie la Cotu. Deja imi fac planuri pentru alte nopti(sper un pic mai calduroase si fara tantari) dormite pe plaja de la Vadu. .

Astazi a fost o zi "cu de toate"!

Am inceput timid: Samurai, 2 Pajero, L200, Patrol, Vitara, 2 Jimny, dar si un motor, ba chiar o Octavia si un Mondeo ...
    Gasca s-a rupt in 2: 1 la Pescarie la Vadu (fetele) si a 2-a plaja Corbu ... primul noroi ... l-a infrant pe al meu Jimny ... apoi nisip, obligatoriu 4x4 si recomandat reductor ... apoi nenumarate urcari si coborari ... A urcat Jimny atat de frumos, incat sus i-am zis ca "nu este cazul sa mai creasca, sa se faca Toyota ... ca-l iubesc asa mic cum este!" Apoi rally-raid peste camp si mlastina dintre Corbu si Vadu ... chiar ne-am simtit bine! Poze garla ... si ceva filme ...
    Ajunsi la Vadu ... am trecut direct la punctul culminant ... traversarea baltilor spre plaja, stiam de la GLV ca el a trecut si-l aveam si pe Andrei cu Patrolul cu noi! Ne-am jucat in apa ... si toti am trecut cu bine prin apa, cat roata! De 2 ori am avut apa si pe capota, dar o sa vedeti filmele! Asa ca pana am ajuns la Pescarie consumasem tot ce era extrem in zona! Acum a venit randul senzationalului ... sa alergi cu 80kmh pe o plaja pustie ... cu geamurile deschise ... cu o mare ca o balta, fara pic de valuri ... cu pasari, cu briza ... nebunie ... in 20 de minute am ajuns la primul canal si am facut cale intoarsa pe drum ... Timp de mai bine de o ora ne-am chinuit sa ne intoarcem ... dar am ajuns la Pescarie!
    Borsul de peste, adica de calcan si hamsia, icrele ... ne-au facut sa ne declaram completi multumiti de o zi "cu de toate!"

Off-road:
    ,
    ,
    ,

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    49

Deci sa scriu repede pana nu-l iau pe Jack in mana(sau pahar, na).

Deci multumiri celor care m-au ajutata azi din plin.
    Multe multumiri,Marius, Dan, Gabi, Patrol alb.
    Laure se pare ca ai ramas singurul cu sufa(in dotare)!!!

Final : caut de urgenta un mecanic bun de Pajero.

Restul il las pe Marius sa povesteasca.
    Am zis!
    Mitshubishi Pajero 3000V6 Canvas Top
    Off-Road PRO Pack

Data Inscriere
    Oct 2009
    Varsta
    41

Citat Postat original de MMC Vizualizare Mesaj

Final : caut de urgenta un mecanic bun de Pajero.
    !

Cand gasesti sa-mi spui si mie.

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 3
    :: 3rd May 2013, 01:14
  2. Raspunsuri: 0
    :: 13th February 2011, 12:05