GTC Auto Shop
Pagina 1 din 6 123456 UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 56
    adigalloper
    Guest

Implicit Prezentare posesori Galloper

Adi - Onesti
    Detin de o luna si un pic un Hyundai Galloper, an 2000, motor 2.5 TDi, varianta de 73 Kw intercooler. L-am bagat un pic la offroad, nu extrem, ca e varianta cu 7 locuri. Ce sa zic sunt foarte multumit de ea pana acum, e primul 4x4 pe care-l am si conduc. La mai mare o sa zica unii nu? I-am schimbat uleiul si filtrele ( Castrol 10w40 ), urmeaza sa-i schimb si pe la grupuri ( Vitalies pentru informatii ) si curelele. Am si manualele de service si intretinere in format pdf , daca vrea cineva dati un privat si se rezolva.

Sa multumesc si moderatorului Max pentru crearea unui topic exclusiv Hyundai !!!

Numai bine !

Implicit Re: Prezentare posesori Galloper

COSTEL-IASI Posed un HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI ,cam de 3 luni, dar nu am avut pana acum curajul sa-mi fac cont pe acest forum. De citit citesc cam de mult ce se scrie pe aici dar nu prea am gasit timp sa si butonez. POZE:
    "UNA DIN BUCURIILE PRIETENIEI ESTE DE A AVEA CUI SA-I INCREDINTEZI UN SECRET"
    HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

Data Inscriere
    Sep 2009
    Varsta
    43
    Masina
    '03ml350

salut si bine v-am gasit.

urmaresc de mult forumul dar ptr ca nu prea am timp liber, am postat abia acum.

masina mea e un hgalloper 2.5 tdi, lung, 2000.
    in feb. face doi ani de cand am cumparat-o si nici o problema cu ea.
    are 8000km in piatra si noroi.

am ptr cei interesati un manual de service (vezi foto) pe care am reusit sa-l copiez.
    sunt vreo 3kg de hartie pe care le pot imprumuta ptr copiere.

ps: imi spune cineva unde e "prezentarea membrilor"?
    am innebunit cautand-o.

Florin, posesor Galloper II, 2.5 cmc, 73 kw, an 2000, incepind cu 19.01.2009. Nu l-am dus la extrem dar am traversat Paringul pe valea Oltetului, M-tii Siriu si o parte din Vrancei. Se comporta excelent, iar pina in prezent am schimbat citeva piese pt. ca proprietarul anterior a fost cam neglijent... (fulie, alternator, semicaseta si levier de directie si alte citeva). Anul asta vreau sa-l duc in Apuseni si Bucovina.
    Hyundai Galloper 2.5 TDI

fridolin68 - bine ai venit printre Galloperisti, se pare ca ne inmultim cea ce nu poate decat sa ma bucure. Chiar azi am fost pe la Blondu si era o expozitie de gallopere acolo

Nu sunt trist - doar treaz...
    "Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Data Inscriere
    Aug 2009
    Varsta
    43

gigi - calarasi mandru posesor de tractoras din 2009 tdi multumiri lui vitalies pentru rabdare si nerabdator pentru o intalnire intre posesorii de gallopere

Data Inscriere
    Mar 2009
    Varsta
    44
    Masina
    galloper ...ferotza...patroly61 :)

ca tot venii vorba de adunari prezentari..........cobrra alias Robert 36 ani ploiesti galloper innovation 2001 2,5 tdi si ceva poze cu ,,acaretul,,

Data Inscriere
    Jun 2010
    Varsta
    39
    Masina
    Mitsubishi Pajero MK2

Salutare all.
    Sunt fericitul posesor al unui Galloper din 2001 2.5 diesel,varianta cu 7 locuri. Proaspat incaltat cu cauciucuri BF Goodrich 31x10.5xR15 All Terain.Masina arata bine, e luata de la un prieten care a folosit-o la pescuit. Mai e cate ceva de lucru la ea dar cu timpul se rezolva. As dori sa va rog daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi unde as putea gasi diverse piese.In curand o sa pun si cateva poze cu ea.
    Last edited by Tomitza; 3rd June 2010 at 12:56.

Data Inscriere
    Jul 2010
    Varsta
    45

Buna ziua tuturor,

Sunt, de curand, posesorul unui galloper exceed, 2,5 td, sasiu lung, fabricat in 1999. Masina s-a comportat bine in cele cateva iesiri la vanatoare, mai ales ca soferul era lipsit de orice experienta in off road.

Va multumesc pentru lucrurile pe care le-am invatat deja de pe acest site si sper sa pot apela la bunavointa si experienta voastra si in continuare. Va urez un weekend placut si vrednic de povestit saptamana urmatoare.

Salut si bine v-am gasit!

Numele meu este Alex ,iar masina este un Hyundai Galloper Exceed 2.5tdi ,sasiu lung 7 locuri , fabricat in 08.1998 .
    De curand sunt posesorul acestei masini , urmaresc de ceva vreme acest site si va multumesc pentru indicatiile si sfaturile pe care le-am citit si documentat sper sa pot apela la bunavointa si experienta voastra in continuare!

Pagina 1 din 6 123456 UltimaUltima

Discutii Similare

1. Posesori Aro si IMS
    By kosfunny in forum Discutii Generale
    Raspunsuri: 208
    :: 10th December 2017, 06:21
  2. Raspunsuri: 28
    :: 23rd October 2016, 20:49
  3. Posesori Vitara
    By Teodor4x4 in forum Vitara, X90
    Raspunsuri: 61
    :: 5th January 2016, 11:36
  4. Mai exista posesori de IFA (W50 SAU L60) ?
    By albinaru in forum Camioane
    Raspunsuri: 15
    :: 19th December 2014, 22:58
  5. Hyundai Galloper - Prezentare
    By gotca in forum Hyundai
    Raspunsuri: 2
    :: 21st March 2010, 23:05