Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

dacia duster 4x4


gonzo

Postări Recomandate

Re: dacia duster 4x4

 

Absolut de acord cu tine .

Si eu am zis ca este o masina rezonabila ( a se citi cinstita ) daca o folosesti pentru ce a fost proiectata. Aici suntem 100 % de acord. Daca mi-ai spune ca vrei sa o modifici si sa o bagi in "off-road Extrem " , nu as mai fi de acord. As zice ca pentru asa ceva , masina este o petarda.

Legat de partea cu industria , suntem pe aceeasi lungime de unda in absolut toate cele mentionate.

Nu imi dau seama de unde reiese din posturile mele anterioare ca as avea o alta parere. Poate ma ajuti .

Nu-s vehement. Incerc sa explic si sa argumentez ceea ce am postat si cred ca s-a inteles gresit . :wink:

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: dacia duster 4x4

 

Eu acord un mare + pentru Duster la capitolul fiabilitate si am argumente pt asta. Pravalia unde lucrez foloseste aproape 100 de Dustere incepand cu primul model si pana la cele produse saptamana trecuta. Avem Dustere cu peste 150000 km la bord care nu au necesitat nici un fel de reparatii in afara reviziilor si a consumabilelor de-a lungul a trei ani de utilizare atat on cat si offroad. Masinile au fost echipate cu trolii, scuturi, minimul necesar pt deplasari pe coclauri si nu stiu sa fi avut nevoie de ajutor sa iasa de pe unde au intrat, e adevarat ca nu s-a facut offroad extrem cu ele pt ca nu sunt proiectate pt asa ceva.

Cine are multi bani de bagat intr-o masina nu se va apleca spre Duster dar pt cei cu bugetul limitat si care au nevoie de un 4x4 fiabil asta e solutia iar cifrele de vanzari o dovedesc pe deplin.

"Good goods are never cheap / Cheap goods are never good"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dacia duster 4x4

 

Daca mi-ai spune ca vrei sa o modifici si sa o bagi in "off-road Extrem " , nu as mai fi de acord. As zice ca pentru asa ceva , masina este o petarda.

 

vezi tu, Oresti era de parere ca fiecare are extremul lui. pentru unii, alea sint plimbari de duminica, pentru altii, extrem.

 

[video=youtube;Qk8L-OX6yLQ]https://www.youtube.com/watch?v=Qk8L-OX6yLQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=JXg8WGwbvbc

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: dacia duster 4x4

 

n as dori sa spun ca dusterul este un pantofar la munte dar un adadisar s ar potrivi mai bine.

Merge bine pe linga o stana de oi, o pensiune mai ratacita dar pentru impatimitii de hard rock 4x4 nu cred ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dacia duster 4x4

 

posibil , daca te uiti la cum sunt construite tin sa dau dreptate, totusi vorbim aci de doua chestii cu super renume in domeniul offroadului, adica Vitara si Disco au fost ceva pe vremea cand au fost, orice comparatie cu o dacie, fie ea veche sau nou este de evitat.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dacia duster 4x4

 

haloooooo :) si La multi ani :)

vorbim de Vitara modelul nou? sau de o Vitara noua dar generatie veche?

intreb pt ca sunt doua chestii :) total diferite, asta noua cel putin e cu autoportanta si o transmisie care la o prima impresie pare usor mai firava decat dusterul,plus ca pe spate are un fel de punte "fixa"ca nu ii pot spune rigida ca nu e ca la patrol sau la Lada, da nici independenta nu e ca la Duster.

in rest sa vina banii ,pardon euro-iii ca Duster imi cumpar da mai astept sa se adune pe cont :):):) numa sa ii fac in diuda cotarlei asteia :) se stie el cine :) benzinar imi cumpar :):):) sa nu trebuiasca sa dau la pompa:):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dacia duster 4x4

 

Da' ce crezi tu ca la benzinar nu poti sa dai la pompa...? Crezi ca aia nu face pana ;)

Si de ofticat... nam cim sa ma oftic pe tine... mai ales cand o trebui sa-ti pun sufa-n nas sa te urc la deal... :)

La multi ani si tie, dragul meu prieten!

Dacia DUSTER 4x4 1,5 Dci 110 CP\
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare