Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

toyota cu 3 diferentiale blocabile ? J12


drag

Postări Recomandate

Sunt novice in domeniu, dar intamplator am gasit o toyota din 93 de vanzare si zice ca are 3 diferentiale blocabile. Stiti ceva despre asta? e ca la mercedes g, fata spate si median? are cineva asa ceva si poate sa o recomande?

Va multumesc, Dragos

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

probabil ca este un Hdj 80....o masina f buna daca a fost intretinuta la viatza ei! da mai multe detalii pt a primi raspunsuri cat mai competente

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

Intradevar, e posibil sa fie Toyota Landcruiser HDJ80. Unele din ele au trei diferentiale blocabile central/fata/spate.

 

Mai da detalii despre masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

 

Masina e din 1990, este cu volanul pe dreapta (nu e neaparat un imediment) si are intradevar 3 diferentiale blocabile.

 

Pretul este totusi destul de mare desi ar km putini si masina ara chiar foarte bine.

Recomand cu toata caldura acest model dar precis gasesti masini asemanatoare, chiar mai noi ca an de fabricatie dar la un pret mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

De exemplu asta:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270495747317&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Toyota Hilux Surf 3.0 TD SSR-X Limited 1994

Audi A6 Avant Quattro 2.5TDI 2003

Volkswagen Polo 1.4 TDI 2003

De mic mi-a plăcut volanu / Şi nu am iubit ghiozdanu, / Copiii-nvăţau engleză / Şi eu să bag în viteză

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

Am postat-o pt a mi s-a prut interesanta, nu stiam ca si toyota lc are 3 diff.

Visul meu este un G, dar pana una alta, ma uit si oftez. Land cruiserul e pe locul 2 in preferinte.

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

Mama de cand caut si io asa ceva;daca ti o permiti nu mai sta pe ganduri... Daca tai un pic din spate si o ridici+niste 35'' uri iti zice G-ul 'nene'....este simbolul fiabilitatii modelul asta.Serios daca ti-o permiti nu mai sta pe ganduri.:br

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

Se taie tot ce depaseste puntea/rotile din spate pentru a se mari la maxim unghiul de degajare ... ajuta la trecerea prin ravene, vaduri, etc. sa nu ramana curul masinii suspendat sau agatat ...

Toyota Hilux Surf 3.0 TD SSR-X Limited 1994

Audi A6 Avant Quattro 2.5TDI 2003

Volkswagen Polo 1.4 TDI 2003

De mic mi-a plăcut volanu / Şi nu am iubit ghiozdanu, / Copiii-nvăţau engleză / Şi eu să bag în viteză

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile

 

mie imi trebuie in special la vanatoare, ma bag eu ca nebunul prin tot felul de jungle romanesti, paduri taiate si necuratate, copaci taiati lasati in mijlocul drumului, hogase facute de copaci trasi cu caii, da mi-ar fi mila sa tai spatele masinii, mai bine ma trolez.

mai bine taci si lasi impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: toyota cu 3 diferentiale blocabile ? J12

 

bună seara

 

mică întrebare,

vehiculului este de încredere, în orice domeniu (de raiduri 10-15000 km)?

Nu electronice prea mult?

Vă mulțumim pentru opinia dumneavoastră de cunoscatori

A +

 

Daca te referi la LC 80 , este de incredere. Al meu la viata lui a facut 2 mari excursii, prima in Sahara si a doua in Islanda,dupa care s-a 'cumintit', a mers doar la ski in Austria cand venea sezonul :br.

Este ceeace mi-a spus Axel , primul proprietar neamt si ii dau crezare.

Daca gasesti un LC 80 // voiture de première main et bien entretenu// nu mai sta pe ganduri, ia-o !:old

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare