Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie HDJ80


Forte

Postări Recomandate

Re: Sfat achizitie HDJ80

 

Masina OK (ca si tip de masina), km OK (mai are mult pana la milion) ... daca te obisnuiesti cu consumul pe masura motorului si cu impozitul gigantic, e super. Pretul nu-l discut ca nu-i treaba mea ... functie de starea tehnica si de ce are investit in ea.

Toyota Hilux Surf 3.0 TD SSR-X Limited 1994

Audi A6 Avant Quattro 2.5TDI 2003

Volkswagen Polo 1.4 TDI 2003

De mic mi-a plăcut volanu / Şi nu am iubit ghiozdanu, / Copiii-nvăţau engleză / Şi eu să bag în viteză

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Re: Sfaturi cumparare HDJ80!

 

Masina asta este a colegului offroad_g din CJ.......

 

Am gasit topicul intre timp, dar se pare ca nu mai este de vanzare.

 

Un lucru m-a pus totusi pe ganduri :

 

Are diferentaialul central blocabil si doar atat

 

Eu credeam ca are toate 3 blocabile.

 

Masina OK (ca si tip de masina), km OK (mai are mult pana la milion) ... daca te obisnuiesti cu consumul pe masura motorului si cu impozitul gigantic, e super. Pretul nu-l discut ca nu-i treaba mea ... functie de starea tehnica si de ce are investit in ea.

 

Consumul nu prea conteaza in teren, impozitul in schimb da, actualmente platesc pentru o alta masina cu motor de 3500 si imi ajunge, astfel ma gandesc la o varianta pe bulgaria sau ceva asemanator deoarece o voi tine la munte si va fi folosita 90% din timp pentru drumetii prin zona. Nivelul de modificari este suficient pentru mine, nu am experienta necesara pentru extrem insa vreau pe viitor sa am o baza buna de plecare.

 

M-am gandit si la varianta uneia din Germania insa imi este cam greu sa imi dau seama din poze de starea tehnica, oricum dupa cateva cautari am vazut ca oferta (hdj 80) este destul de restransa

- G 300 TD - W460 - '90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie HDJ80

 

Masina a ajuns in Timisoara. Consumul este decent adica 11% in afara si 14% in oras , cred ca e ok pentr 4.2 td. Teren HDJ -ul nu a vazut la mine , dar nu cred ca ar fi depasit 20%....

Land Rover Discovery 2 , 2004automat,TD5 pentru plimbare

BMW 1200 GS LC Adventure pentru ture

Land Rover Defender 110 , 1999, TD5 pentru alte ture

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...

Re: Sfat achizitie HDJ80

 

Buna seara,

 

Am sansa sa cumpar un HDJ80 din 1991. Este motorul cu 12V 1HDT, cutie manuala si are 300k km. Masina este omologata ultilitara si se afla in Spania. Sunt ceva probleme minore pe la vopsea insa pe partea mecanica se prezinta in stare buna pentru anii si km ei. Motorul suna foarte bine, trage bine si nu scoate fum deloc. Vanzatorul cere 6500 euro. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare