Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Land Rover serie 2 merge inaltat?


bujuxp

Postări Recomandate

Re: Land Rover serie 2 merge inaltat?

 

Salutare baieti am si eu un Land rover serie 2 . Problema este ca as vrea sa-l inalt si problema 2 vireaza prea putin. Ce sa-i fac?

 

Pai ce, n-are marsharier ?!?!?:wink:

Sanatate si virtute, s-avem bani, s-avem ce....bea !! :2dr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Land Rover serie 2 merge inaltat?

 

Salut, pe serii practic absolut orice modificare este posibila!Depinde cat demult esti dispus sa surubaiesti!

Pentru un timp si eu m-am gandit la posibilitatea de inaltare a masinii,m-am documentat pe net si am gasit la un moment dat( nu mai stiu unde ) un proiect al unui englez,care inaltase o serie III,fixand arcurile pe punti deasupra,cu ceva adaptari la cardane ,la U-urile de prindere(exista chit) cred si la furtunele instalatiei de frana..Daca dai un search pe net ai sa ramai uimit de cate modificari pot suferii masinile astea si cate chituri sunt disponibile.Practic cred ca poti castiga cativa centimetri majorand distanta dintre caroserie si sasiu,cu distantiere in Aluminiu.

Cu directia ,si eu am serie III de 4 ani si personal nu am avut probleme in trafic din cauza unghiului de bracare.

Ce model ai scurt sau lung? O poza!?!

 

Cu respect!:lr

Editat de oldlander
In afaceri, nu primesti ceea ce meriti, ci ceea ce negociezi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare