GTC Auto Shop
Pagina 26 din 26 PrimulPrimul ... 161920212223242526
Afisez rezultatele 251 la 255 din 255

Implicit Re: De care troliu am nevoie ?

EU am luat troliul de la Ionutz de la DOJO, dar gasesti si pe olx.

Data Inscriere
    Dec 2011
    Varsta
    34
    Masina
    Hyundai Galloper 2.5TDI LWB,Suzuki Jimny,Ford Fiesta 1.8TD,Yamaha TT600E

Au un site minunat.Pret nu,detalii nu....
    Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

Partener forum
    Data Inscriere
    Jul 2007
    Varsta
    48
    Masina
    Land Cruiser 100, Land Cruiser 80 si Land Cruiser 73

Citat Postat original de CatalinU Vizualizare Mesaj
    problema e ca ei sunt cei mai scumpi din tara,cel putin la produsele care ma intereseaza pe mine
    Catalin, faci afirmatii pe care le si sustii, sau doar vrei sa pari interesant?

Ai destula informatie pe forum sa te poti lamuri; daca nu reusesti sa intelegi, poti apela la profesionisti, care pot sa-ti explice diferentele intre diferite trolii. Daca te uiti doar la preturi, sunt convins ca alegerea ta va fi eronata.

Tu cred ca vrei un Audi la pret de Skoda, dar si aia sa nu consume mult, caci benzina s-a scumpit... Intr-un final, daca este mai ieftin, poti cumpara si o masina reparata dupa dauna totala. Caci e mai ieftina...
    Daca te deranjeaza afirmatia mea, imi pare rau. Si pe mine m-a deranjat ca arunci vorbe aiurea...

Spui ca ai gasit cel mai ieftin troliu la 1300 ron. Ai dreptate, la GTC este 1322 Ron, deci suntem intradevar mult mai scumpi! La noi site-ul se actualizeaza automat dupa Euro si a aparut diferenta de 22 ron...

Daca iti pun cateva intrebari, poti raspunde?
    Troliul pe care-l compari, adica Lift winch 6000lbs, este acelasi pe toate site-urile? Daca te uiti cu atentie o sa vezi ca nu.
    Unele trolii nici macar nu au denumirea trecuta pe troliu sau pe cutie. Altele au stickere facute si lipite in Romania. Cum le deosebesti?
    Troliile au certificare europeana, care garanteaza o calitate?
    Daca un troliu are 1.7 CP si altul 4.5CP, merita 22 ron diferenta?
    Daca se strica in garantie, oare ai sanse sa rezolvi problema?

Iti urez succes sa-ti gasesti cel mai ieftin troliu si sa nu-ti iei teapa. Cum circa 25% dintre cei care vind trolii online sunt seriosi, cred ca ai mari sanse sa reusesti.

La final. pentru cei care au Jimny sau masini de talie mica / medie si vor un troliu bun, va recomand Tyrex 8000 Compact, cu motor de 5 CP, sarcina maxima 3630 kg, greutate 26 kg sau 21 kg cu cablu sintetic si dimensiuni reduse. Este produs in China de italienii de la Raptor 4x4 si are certificare europeana dupa serial number. Are si telecomanda wireless. Pret 320 euro / 1485 ron cu cablu otel sau 435 euro, 200 ron cu cablu sintetic SK75. Garantie 24 luni.

Cei care cunosc GTC Auto, stiu ca avem preturi corecte. Nu facem dumping, nu schimbam etichete, nu mintim ca sa vindem.
    Din pacate, oferta de accesorii 4x4 se mareste continuu, dar apar din ce in ce mai multi vanzatori fara pricepere si fara morala.
    Nu dau nume, caci nu este frumos, asa-i?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    : service 4x4 / accesorii off-road

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    : magazin online de accesorii 4x4

/
    /

/ 0723.541.851

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Citat Postat original de cristianserban86 Vizualizare Mesaj
    Salutare,

As avea si eu o intrebare, pentru ca in bugetul alocat am facut un shortlist intre cele doua trolii de mai jos:

Troliu Tyrex 12000P - de la GTC
    Primetech 13000 lbs - de la Max (sa se noteze ca am mai cumparat 2 trolii pana acum de la Max pe care le-am facut cadou).

Care ar fi mai potrivit pentru un Patrol Y61 SWB?

Mersi de raspuns,

Numai bine,

Cristi
    Nu pot sa iti spun nimic de troliul de la GTC. Nu am vazut , nu am avut. Insa am troliu de la Max pe Y61 LWB de 2 ani si nu m-a lasat la greu. Max are si el acelasi troliu pe HDJ80. Si tot asa . Deci Primetech este o oPtiune de luat in calcul. Sincer, am iesit cu el si cu masina suspendata in noroi pana peste punti. Si nu am pus scripete ... .
    Last edited by Astral; 6th September 2017 at 22:34.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Data Inscriere
    Nov 2007
    Varsta
    41
    Masina
    Nissan Patrol Y60.

Nu stiu in ce masura ce e ieftin e si de proasta calitate ...asa cum nici ce e scump nu e intocmai si bun.

In afara de produsul respectiv este important daca ...
    ...primesti suficiente informatii fie prin descrierea produsului sau prin furnizarea acestor informatii de catre vanzator,
    ...produsul respectiv beneficiaza de garantie/postgarantie si in ce conditii,
    ...exista pe piata componente de troliu care s-ar putea strica/deteriora
    ...vanzatorul are un feedback general bun din partea cumparatorilor!

Daca privesti dincolo de principiul "am eu deci e bun si ptr tine" ...si te ghidezi dupa cele de mai sus o sa alegi exact troliul potrivit.

Si eu sunt vanzator de accesorii si piese 4x4 dar intotdeauna dau posibilitatea clientului de a alege singur ceea ce ii trebuie, DACA ii trebuie.

Nu sunt fanul low cost pe principiul ca troliul nu este un accesoriu "consumabil". In alta ordine de idei e tare complicat (practic imposibil) sa pui semnul de egalitate intre un troliu de 300 de euro si unul de 800 euro...de exemplu. Teoretic fac amanadoua acelasi lucru, practic ...diferenta o vei plati mai tarziu sub o forma sau alta.

M-am tras cu LingDing-ul, cu T-Maxul, cu Superwinch-ul, asa cum m-am tras cu Warn-ul din mizerie. De toate 4 am fost multumit. Ptr ca in afara de ciorba am fost atent ca langa farfurie sa fie si lingura potrivita (accesoriile de recuperare care cred ca eu sunt foarte importante).

Cand esti nevoit sa atarni o viata sau mai multe de un cablu sau sufa ... incepi sa fi putin mai atent la detalii ...si pretul de achizitie nu mai reprezinta asa un subiect asa important de discutie.

La final trebuie sa stii ca 99.99% dintre troliile existente pe piata romaneasca sunt executate de baietii mancatori de orez cu de toate. Asa cum trebuie sa stii ca GTC e unul dintre partenerii seriosi si de luat in calcul.
    Last edited by Yonutz; 6th September 2017 at 23:34.
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Discutii Similare

1. Donatie pentru cei care au nevoie de aur
    By Max in forum Ecologie
    Raspunsuri: 1
    :: 20th August 2012, 23:25