Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

FIAT PANDA 4*4-primul model


Vizitator lones

Postări Recomandate

Vizitator lones
Salut!!!! am vazut cateva filmulete pe you tube cu aceasta masina si m-a impresionat. sunt curios ce sistem de tractiune AWD are? modelul nou are vascocuplu,dar cel vechi...? astept informatii de la voi.multam!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

In Andorra e plin de Panda vechi, dar si de modelul nou. La cat de abrupte si inguste sunt strazile, un Panda e ideal acolo

1998 ARO 243 3.2 UTB

2004 Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16 v

1984 Mercedes-Benz w 123 300D Kombi

1994 Yamaha Virago XV 535

1999 Yamaha XT 600

1960 IZH Festival

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lones

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

stiu,e mecanica STEYR PUCH,dar nu stiu cum se realizeaza tractiunea.are cutie de transfer? banuiesc ca trebuie sa fie ceva mai simplu,nu cred ca are prea mult loc pe dedesupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

Din cate stiu eu, da. Este 4x4 nepermanent, fara reductor, insa viteza I este foarte demultiplicata (un fel de "greu"). Cica se pleca cu a doua de pe loc.

“E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati” - Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

Nu stiu daca iti va fi de folos ce iti voi spune eu.

Taicamiu are Fiat DOBLO 1,3 MULTIJET si e foarte foarte multumit de el nici nu sa asteptat la o asemena masina de tras trage ca nebuna o incarca cu cate 700 -800 kg si nu se simte vb serios a schimbat pana de doua ori amortizoarele in 70.000 km in rest nimic nimic.

Un prieten de-al lui are acelasi model de masina an fabricati mai vechi motor 1,9 D simplu si aceasta masina uimeste nu a facut nici odata probleme sau alte lucruri de genu asta si are 210.000 km si merge impecabil.

Grea româna bat-o vina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

De hotarat nu m-am hotart dar am timp(Mai am de asteptat un pik pana dau de permis si pe urma imi achizitionez una dintre aceste masini una mai buna nici bugetul nu imi permite.Cred ca imi iau un ARO 324 sau 11.9.Taicamiu a avut si inca are si aro si papuc dar nu sunt 4x4 deci nu imi pot face nici o ideie despre cat de mult rezista tractiunea 4x4 la papuc.

Grea româna bat-o vina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lones

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

nici eu nu sunt hotarat dar mai asept pana la primavara sa vad ce gasesc,sa arate si bine si sa se incadreze in buget.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

Salut!!!! am vazut cateva filmulete pe you tube cu aceasta masina si m-a impresionat. sunt curios ce sistem de tractiune AWD are? modelul nou are vascocuplu,dar cel vechi...? astept informatii de la voi.multam!

 

eu am un panda 34 ,cu motor de 850 cc din 87,cu care imi fac de cap pe camp,la pescuit,masina merge bine pe drumuri neasfaltate,fara noroi,pe sosea te clacsoneaza toti sa te dai la o parte,si vor sa te depaseasca,are volum util de 1 metru cub ,duce si ceva greutate pentru ca are foi de arc pe spate.

in braila este una 4x4 la o fundatie italiana ,o conduc 2 maicute,e foarte inalta,si toata iarna a facut de ras cateva masini scumpe in oras!

imi cumpar 4x4:cl

dacia 1300 gordini replica

fiat panda 34-de vanzare

renault 5 1,7 turbo-de vanzare

golf 3 1,9 tdi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

De curând am achiziționat și eu un panda 4x4 de prin 90, cu motor de 1000 cmc cu injecție .....Dacă poate cineva sa-mi spună mai multe despre tractiune și despre performante (care le are bineînteles) ?

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSd8e7i-eY1kiG0VgN8aX1CwFinkF_DrXMdOsuc6eVx0ipZZ2iP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: FIAT PANDA 4*4-primul model

 

Cine are cunoștințe de piese sh pentru panda 4x4 de prin anii 87- 94 ?

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSd8e7i-eY1kiG0VgN8aX1CwFinkF_DrXMdOsuc6eVx0ipZZ2iP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare