Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Noul model de Pathfinder 2010 cu 3.0L/V6 diesel!!!


renegade

Postări Recomandate

Re: Noul model de Pathfinder 2010 cu 3.0L/V6 diesel!!!

 

Tocmai asta e, ca Patroalele si Toyotele vechi sunt vesnice pe cand Pathfinder-ul nu...

Eu stiu doua cazuri de Pathfinder la care s-au dus ambreiajele pana in 50000km si pana in 100000km motoarele.

Eu am avut un parc de masini format din cateva zeci de Navara la care s-au intamplat lucruri la care ma gandeam cel mai putin.....

1. ambreiajele incepand cu 8000 km

2. puntea spate - nu se greseaza indeajuns

3. la 100.000 km s-au intins lanturile de distributie

4. in teren ramai fara senzorii de ABS aplasati sub puntea spate si adio 4x4

5. se rup aripile de la bena - tabla nu rezista la vibratii

Si cine stie cate si mai cate de care nu imi mai amintesc acum.

Am fost tare dezamagit de masinile astea si au venit dupa ce am folosit un timp indelungat Hi-lux. La Hi-lux uitam sa le mai facem si reviziile si nu ziceau nimic.....

asa ca Pathfinder si Navcara sunt masini de marketing si sunt bune de mers la piata la marginea orasului.

"Imaginaţia este mai importantă decât cunoaşterea. Cunoaşterea este limitată. Imaginaţia înconjură lumea" – Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noul model de Pathfinder 2010 cu 3.0L/V6 diesel!!!

 

Vezi colega bogdan0418 ca Navara nu este Pathfinder deloc. Cu exceptia asemanarii caroseriei, jumatatea din fata si eventual la bord si motor.

Modelul Navara dupa 2005 este tot pe platforma veche de la D22 doar motorul este altul.

Suspensia de la Navara este pe punte iar la Pathfinder este independenta.

Cate ai avut cu cutie automata de curiozitate? Se spune ca ambreiajul de Pathfinder cedeaza doar la cutiie manuale. Oare de ce? O fi numai masina de vina sau si stilul de condus.

Apoi una este sa ai masina ta si alta sa i-o dai pe mana la un oarecare sofer caruia il doare fix in pix de masina. Asa ca la cate variabile sunt, eu zic ca inca e loc de discutat.

Pentru semnarea petitiei, aici: http://www.rosiamontana.net/
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Noul model de Pathfinder 2010 cu 3.0L/V6 diesel!!!

 

Pathfnider facelift are un alt ambreaj (se pare ca s-ar fi rezolvat problema subdimensionarii) si alte chestiuni semnalate de clienti. Are cineva aici pe forum Path 2.5 facelift manual (190 cp) sa ne spuna si noua daca l- scos putin in noroi si cum se descurca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noul model de Pathfinder 2010 cu 3.0L/V6 diesel!!!

 

Stii cumva unde se gasesc astfel de ambreiaje HD pt Pathfinder R51? Am inteles ca nu exista... daca ai vreo informatie concreta, poate o postezi aici, sunt sigur ca ar fi multi interesati.

Si eu am auzit de posibilitatea craparii ambreiajului la R51, la 40, 60 sau 80k km. Cred ca depinde foarte mult de stilul de condus al soferului, de utilizarea majoritara (in oras sau in afara) si multe altele. La Badsi mi-au spus ca au avut Pathfindere inmatriculate pe firma (de care s-a tras din greu) la care nu a picat ambreiajul pana la 200.000 km.

Ramane de vazut. Eu am deocamdata 47.000 km cu al meu :grin:

 

I-am comandat eu din Anglia unul pentru un coleg. Pathfinder de 2005 cu cutie manuala. Merge brici! Pretul: 4500 RON cu volanta dual-mass inclus!

Bafta

Pentru semnarea petitiei, aici: http://www.rosiamontana.net/
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: Noul model de Pathfinder 2010 cu 3.0L/V6 diesel!!!

 

Buna seara.

Mai exista cineva care sa aibe sa sa fi avut acest tip de Path.

Caut ceva asemanator NISSAN PATHFINDER 3.0, V6, DIESEL, 4×4, EXECUTIVE, 2012.

Ceva pareri........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare