Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06


Forte

Postări Recomandate

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

In episodul 7 am alimentat ... rece si cald dupa preferinte si ne-am intalnit cu D-rive, un prieten de pe atvforum.ro, pasionat de zona Macin-ului ... el ne-a fost ghid! Desi eram morti de foame si doream sa vedem tabara pusa, D-rive ne-a condus pe Culmea Pricopanului ...

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Si am urcat pana am ajuns la pasarile cerului ...

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

In episodul 8 ... dupa ce am facut popas la bancute si berze ... D-rive care nu stia ce putem, ne-a intrebat daca vrem sa continuam si am raspuns DAAAA!!!

Asa ca a urmat un pic de "polish de padure", o nimica toata comparativ cu cea a urmat in zilele urmatoare si apoi am ajuns in varf, o priveliste pe care nu o pot descrie un cuvinte!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Admiram peisajul, eram in varf, dar D-rive gaseste un loc si mai sus, mic de tot ... cu prapastie spre peisaj si normal ca in episodul 9 am urcat ca sa apar onoarea masinilor 4x4 in fata ATV-ului!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Ca sa cobor ... a trebuit sa intorc masina ... nu prea am avut starea sa ma bucur de peisaj ... era in acelasi timp departe de mine, dar din pacate incepea la un pas de langa mine!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Pana la urma am coborat intreg, viu si nevatamat si chiar imi venea sa sarut pamantul pe care calcam!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Bravo domnilor, sa va fie de bine. Marturisesc ca putin a lipsit sa vin si eu la intalnire vineri cand am incheiat expeditia in Covasna. Eram insa dupa 7 zile de offroad si cu ceva damageuri pe la masina: frana pe 3 roti doar, stropitoare de parbriz care stropea pe picioare, dif spate curgator, etc.

 

Sa auzim de bine si mai departe :h5

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Episodul 10 ... ar fi trebuit sa fie ultimul pentru prima zi, cautam loc de campare, dar efectiv nu am rezistat sa nu urcam si coboram printr-un "tobogan"!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Prima seara a fost una speciala ... am avut de facut fata la o provocare ... sa mancam 10kg de carne doar o mana de oameni ... Gabi a facut un gratar de te lingeai pe degete si noi l-am stins cu bauturi alese! Multumim lui Maiden care desi nu a reusit sa ajunga ne-a trimis prin Dan03 o damigeana cu vin pus la gheata!

 

Am zis mai sus de Dan03, da ... el si Vitara ni s-au alaturat si tot in aceasta seara a venit si Lipoveanu ... cu al sau Patrol, o masina de care efectiv te indragostesti! Discutiile au inceput cu povesti similare de la alte campari si cu dotarile necesare pentru o buna desfasurare si s-au finalizat cu fenomenul off-road din Romania, ati intuit bine, i-am barfit pe absenti! :2dr

 

Il rog pe Suzuker sa puna poze de la gratar ... stiu ca a muncit ceva la ele!

 

P.S. Off-ul a fost la mare cautare, off de tantari!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Toate pozele din prima zi:

 

http://s1027.photobucket.com/albums/y333/OffRoadDobrogea/2010%20MACIN/20100611%20Harsova%20Greci/

 

Am si 21Gb de filme ... o sa incerc sa selectez partile f.f.interesante ... dar eu am ramas blocat cu ochii in ecran, captivat de frumusetea acelor locuri ... incapabil sa ma decid ce merita pus pe youtube ...

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Felicitari! :br:br:br:br:br

Sa va fie intr-un ceas bun.

Foarte frumoase pozele, asteptam si filmuletele :D:top

 

...frumos

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

A fost o iesire foarte reusita, dupa gustul meu. Oameni faini, locuri faine, mincare si bautura :2dr

 

O placere sa cunosc pe unii prima data iar pe unii mai bine si astept cu nerabdare urmatoarea iesire impreuna.

 

Singurul meu of a fost lipsa Off-ului. Alcoolul m-a facut sa nu simt intepaturile nemiloase ale tintarilor dobrogeni, printre cei mai aprigi tintari pe care i-am intilnit vreodata, asa ca am ajuns acasa duminica seara aratind ca si cum aveam o boala a copilariei (rubeola, rujeola, sau ceva de gen) si traiesc sub impresia ca am fost sacrificat pentru bunastarea grupului, ca unde oamenii aveau 2 - 3 intepaturi eu aveam 20 - 30 :grin:

 

Recomandarea mea personala pentru cei care mergeti in Dobrogea, daca aveti de ales intr-o sticla de alcool si o sacosa de Off luati Off-ul, sau, desigur, luati-ma pe mine si alcoolul :2dr

 

Asteptam in continuare poze alese de la participanti si cele 5/1000 poze de la maestrul suzuker :grin:

Oliver

Suzuki Samurai 413 1994 TNT - Priceless

Toyota LandCruiser HDJ 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Adevarata treaba cu Off-ul, se zice ca sunt atrasi de grupa sanguina 01! Si eu sunt victima ... in plus ma umflu destul de urat! Off-ul face minuni, ca si off-road-ul!

 

--------------------------

 

Pentru episodul 6 ... m-am bazat pe GPS, el m-a dus la Cetatea Troesmis dupa un mic popas pe malul Dunarii. Ruinele s-au dovedit un foarte bun loc de trial, zidurile peste care au trecut secole nu erau vizibile, in schimb urmele comunismului care si-a dorit sa rezolve problema apei in Dobrogea erau foarte vizibile ...

 

 

zWvdxrSyu64

--------------------------

 

Admiram peisajul, eram in varf, dar D-rive gaseste un loc si mai sus, mic de tot ... cu prapastie spre peisaj si normal ca in episodul 9 am urcat ca sa apar onoarea masinilor 4x4 in fata ATV-ului!

 

 

zCXHlwQ2wOs

 

P.S. Pana la final am ramas fara frane, astept diagnosticul de la service, daca era ulei sau lichid de frana ce curgea/picura pe roata stanga fata! Uleiul in grupul fata era full, dar lichidul de frana din bidon s-a "evaporat" ... va povestesc mai tarziu ... aventura continua ...

Editat de Miron Sorin
Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Frumos:h5

Cu patrolul alb m-am intilnit vineri la amiaza,pe la Faclia...el venea eu plecam sa recuperez un TUAREG.

Sa va fie de bine!:2dr

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Dap,de mare angajament....

Zona super frumoasa,ai ce vizita in Dobrogea dak mergi din lac in lac:grin:,sa faci si o baie la fiecare oprire. Participanti si organizatori,invitati si trecatori au plecat super incintati zic eu....la mai mare.

Noi (eu si Suzuker),am ramas la vadu pina astazi (luni) la 12....si am mai fi ramas dar deja lungeam situatia si obligatiile ne chemau....:ha:

Poze sunt dar trebuiesc disecate de Suzuker,am vazut 5-7 buc la fel cica au expuneri diferite si filtru si lumina....eu,tiriplici in arta fotografica zic ca sunt foto super....o sa postez eu citeva facute de mine cu sapuniera personala...il am pe Lipoveanu in citeva ipostaze demne .....:ha:

Ca idee generala am preferat iesirea aici si nu etapa de mures....tiriplic,dar am ris cu lacrimi si a fost super odihnitor,am ajuns cu bateriile incarcae,poate si de la soare,ca tare m-a mai batut in cap....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Felicitari ! Ati avut si stickere !

Asteptam restul povestii, pozele si filmele !!!

Mitshubishi Pajero 3000V6 Canvas Top

Off-Road PRO Pack

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Plang. Mananc si plang. Din cauza ca am fost absent.Dar nu-i bai.Macinul si toate traseele alea nu se muta de acolo.Asa ca o sa trebuiasca o reeditare.Felicitari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

Am gasit aparatul in masina dupa ceva cautari aprofundate...

Asadar..

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

...continuare..

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

si la sfirsit ....bomboana de pe tort :ha:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Macin 2010: Plimbare 4x4 3 zile si 2 nopti la cort: 11-13.06

 

cu greu imi voi gasi cuvintele .... dar incep prin a multumi lui RZV pentru invitatie si ptr insistenta de a participa ... inca o data multumiri celor ce au avut initiativa acestei iesiri ... , mult mai incantat am fost ca i-am cunoscut .... cu toate ca virtual ne stiam de mult ...

........ in afara de somn si sforaituri ....totul timpul excursiei .... a fost o voie buna , condimentate cu caterinca , aleasa cu grije sau neintentionata :ha: ( aloooooo mai sunteti pe canal 16 ..???? - da ..... f bine , intorceti-va inapoi ..... aloooo -da... vedeti ca v-ati intors prea mult .... era o strada la stamga ....:ha: )

 

@ rzv .... daca tu crezi ca alea sunt poze stai sa-ti pregatesc eu cateva .... :dr3

Editat de Lipoveanu
cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare