Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Interventie de urgenta in munti


gabi.r

Postări Recomandate

Re: Interventie de urgenta in munti

 

@gabi r nu se dezminte,un offroader adevarat ,felicitari tuturor celor care au participat la aceasta actiune

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Interventie de urgenta in munti

 

Da, actiunea poate fi usor incadrata in categoria de umanitare si ...ma incearca asa, un sentiment de mandrie ca...va cunosc!!! Felicitari domnilor!!!

 

 

PS: Astfel de actiuni fac imagine pozitiva fenomenului si ar trebui reflectate in media...

Offroad Racing Romania - the ORIGINAL since 2006

Membru Club T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Interventie de urgenta in munti

 

revin tirziu cu scuzele de rigoare pentru a face o MENTIUNE SPECIALA pentru clubul X-treme OLANESTI care prin descendentul boier VALI OLANESCU:y...a participat activ si la actiunea asta ca si la multe altele de gen...( printre altele, omul intretine pe banii si efortul lui , pe mosiile lui din munti REFUGII MONTANE...poate revine el cu un topic sa va explice...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Interventie de urgenta in munti

 

bravo baieti .ca intotdeauna saritori la nevoie nu se compara nimic in lume cu onoarea de a fi OM CU SUFLET MARE. :1 RESPECT pentru aceasta actiune de salvare .va cunosc suficent cat sa pot spune ca sunteti foarte saritori la nevoie iar aceasta actiune va aduce un loc fruntas in lumea offroad.:h5

Cine nu are loc de mine, sa se inghesuiasca ! Ford Maverick -W.W.O.C.-RM.VALCEA

:jp1:rsp :rsp

Crazy Wolf->0740130543

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Interventie de urgenta in munti

 

ACEEASI MUNTI PARING - ALTA INTERVENTIE

 

simbata 11 septembrie seara aproximativ ora 19 telefon de la un domn din olanesti ( acelasi )...cum ca are niste prieteni ( o femeie si doi barbati ) ramasi blocati cu o masina de offroad undeva in apropiere de vf. balota....

ca o paranteza noi astia de X3M - OFFROAD VALCEA circa 10 masini si 20 de oameni, ne retrageam din traseul de enduro organizat cu ocazia cupei ' ENDUROMANIACODEPRESIV ' undeva in zona olanesti-pausesti-cheia, unde am fost solicitati de prietenii de la FREE BIKE TEAM - VALCEA sa stam pe post de ' arbitri ' in cp-uri...ziua de concurs se terminase cu bine si o parte dintre masini ramasesera in 'zona'...ca urmare dupa telefonul cu pricina 3 masini cu 4 oameni iau startul spre a incerca sa recupereze oamenii ramasi in munte...

au plecat spre olanesti soo-locco cu toyota, lel si boby cu jimny si billy [wst]box cu patrol...la olanesti l-au imbarcat pe domnu' care a dat apelul de urgenta si au urcat ostaseste noaptea pe FOLEA ( traseu foarte greu ziua !!! ) -VF. URSU-BALOTA...

in timp ce urcau am primit de la watcher (bun cunoscator al zonei) coordonatele gps unde a ramas respectiva masina ( habar n-am de unde le stia dar alea erau )...am facut rost de nr. de telefon al uneia din pesoanele ramase in munte...degeaba (am incercat dar nu avea semnal...)

baietii au coborit in vaideeni pentru ca nu aveau cum sa ajunga la ei direct pe creasta...au luat cu ei un prieten localnic care i-a dus pe alta urcare spre NEDEIA...au reusit sa vorbeasca pe statie cu oamenii ramasi intr-o pozitie foarte dificila sus in munte...troliere, sufe, munca...masina a fost scoasa in drum la 4 dimineata...

au facut lejer si multumiti coborirea din nou spre vaideeni-horezu...au ajuns acasa dimineata la 8 dupa 12 ore de traseu si munca...

N.B. sus in munte au fost in noaptea aia cam 6-8 grade celsius !!!

 

P.S. am pus aici intimplarea fara sa cer voie baietilor...sper ca nu se supara...daca am gresit cu ceva in relatare rog sa ma corecteze...oricum din partea mea vreau sa le urez un sincer BRAVO !!!

 

X3M OFFROAD VALCEA - ORICIND LA BINE SI LA GREU !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Interventie de urgenta in munti

 

Pe mine m-a sunat Cristian Irimescu, care se auzise cu YO2BT pe statie, in timp ce dl Irimescu mai facea un traseu de gen Strategica-Transalpina. Dansul a luat coordonatele pe statie.

Eu eram la Predeal, la momentul acela sarbatoream ziua fratelui meu. Am pus pe Earth si nu imi venea sa cred unde 'iese' punctul :-))

Intre timp a inceput si protagonistul sa descrie povestea aici :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Interventie de urgenta in munti

 

Ma bucur, dragi prieteni, ca am prilejul si aici sa va multumesc pentru ajutorul acordat. :rsp:rsp:rsp

73 de adi - yo2bt ...altfel spus - TOATE CELE BUNE :hi

ORCA - Off Road Club Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare