Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

18-19 septembrie "Toamna Cugireana"


allex.ghise

Postări Recomandate

Club 4x4 Cugir organizeaza in data de 18-19 septembrie o intalnire a pasionatilor de off-road.

Manifestarea se desfasoara intr-un cadru mai larg al serbarilor orasului Cugir, "Toamna Cugireana".

Programul evenimentului:

Sambata: - ora 9:00, inceprea programului cu o defilare a masinilor clubului.

- ora 10:00, demonstratii intr-un poligon off-road

- ora 19:00, masa

 

Duminica: - ora 10:00, demonstratii off-road

- ora 15:00, masa

- ora 16:00, inchiderea evenimentului

 

Informatii la tel: 0745107124 - Adi Nicoara

0741095363 - Tavi Tiru

0747237870 - Alex Ghise

0748237480 - Mishu

Club 4x4 Cugir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 18-19 septembrie "Toamna Cugireana"

 

Salut! aduc o precizare (asta in urma telefoanelor pe care le-am primit) , stiu ca multi isi aduc , cu placere (sau nu ) aminte , de OFFROADCHALLENGE Cugir ca si o competitie , dar anul acesta evenimentul se doreste a fi o intilnire prieteneasca . Desi intr-un an greu , dorim sa ducem mai departe traditia concursurilor la Cugir . Pentru cei mai tineri amintesc ca seria competitiilor a debutat in 1998 cu" TRIAL OFFROAD Cugir " (ca si mugure din celebra CarpatTrophy) , patru ani mai tirziu ( 2002 ) competitia si-a schimbat numele in OffroadChallenge Cugir , iar in 2008 am avut editia jubiliara de 10 ani . Tot in acest an a luat fiinta si Club 4x4 Cugir , moment in care am incercat sa predau stafeta organizatorica catre cei mai tineri . Aproape toti veteranii off-road-ului au trecut pe la Cugir (unii chiar au debutat aici) . Cu toate acestea cred ca ne va fi greu sa tinem in friu unele rivalitati ( prietenii stiu de ce ) , dar dorim sa subscriem opiniilor care cer intrarea pe un fagas al legalitatii in ceea ce priveste organizarea de competitii si in general dezvoltarea miscarii offroad intr-un cadru organizat.

Reality is for those who cannot face Science Fiction!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 18-19 septembrie "Toamna Cugireana"

 

Prezent cu mare placere.Singura data cand am fost la un concurs la Cugir am fost placut impresionat de orgamnizare si de oameni.

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 18-19 septembrie "Toamna Cugireana"

 

Salut! mai in gluma , ( parafrazind o reclama ) raspunsul este DA . Si desigur lasind gluma la oparte programul este de asa natura incit sa facem si trial si traseu (cca 20 km) presarat cu diferite obstacole care se pot dovedi mai usoare sau mai grele (pentru uni) sau chiar de netrecut (pentru altii) , avem in vedere si o " surpriza " de noapte , iar Dumineca pe dealul Cetatii , intr-un poligon se vor face demonstratii offroad (gen trial ). NU exista taxa de participare , mincarea , bautura si costurile organizatorice vor fi suportate de Club4x4 Cugir in parteneriat cu Primaria Cugir in limita a cca 60-70 persoane sau 30 masini , iar cazarea pentru cei din alte parti la cort .

Reality is for those who cannot face Science Fiction!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 18-19 septembrie "Toamna Cugireana"

 

Salut! pentru cei care m-au sunat si doresc sa vina de Vineri pot sa stea si la pensiunea PERLA 0726028200 (Bogdan) , conditii foarte bune si preturi mai mult decit decente dar numai cu rezervari.

Reality is for those who cannot face Science Fiction!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: 18-19 septembrie "Toamna Cugireana"

 

Am fost si nu regret deloc ! Oameni deosebiti ,locuri deosebite,distractie si mancare, tot ce ne asteptam de la niste Cugireni.Trialul de sambata a fost superb ,cu niste busteni plini de noroi ce ne-au dat bataie de cap nu joaca,incrucisari de punti spectaculoase,noroaie adanci si foarte urat mirositoare dar deliciul a fost urcare de la iesire pe care unii nu au reusit sa o dobandeasca.A urmat o plimbare"usoara" cu noroaie si urcari lungi .Duminica aproximativ acelasi traseu dar in sens invers care pe mine m-a pacalit unpic si nu am reusit sa il termin. Astept cu nerabdare ceva poze sau filme.Tin sa multumesc mult familiei Nicoara,lui Sandu si lui Misu,oameni deosebiti .:2dr

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 18-19 septembrie "Toamna Cugireana"

 

in filmuletul lui @geticman nu se vad dar acolo unde Melente incerca sa iasa erau niste busteni nenorociti care au creat mari probleme,asa ca poate cineva are niste filmulete mai de aproape:grin::grin:

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare