Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota BJ40 1980.Reconstruit


Milan

Postări Recomandate

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

Senzatie complet idioata dupa atata munca depusa, sa fii nevoit sa renunti.

 

De ce ti se pare aiurea? Sunt unii care reconstituie si cand masina e perfecta dispare interesul ptr ea ... cunosc eu cateva specimene ...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

De ce ti se pare aiurea? Sunt unii care reconstituie si cand masina e perfecta dispare interesul ptr ea ... cunosc eu cateva specimene ...

 

Asta e pct tau de vedere, pentru ca tu cunosti persoane de genul celor mentionate...eu bibilesc la caruta mea de 1 an de zile (bani fara numar), si imi pare rau ca nu am un spatiu adecvat si suficient timp si cunostinte. Daramite la bijuteria in discutie....ce sa mai vorbim...

Editat de Big.Ursu

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

De ce ti se pare aiurea? Sunt unii care reconstituie si cand masina e perfecta dispare interesul ptr ea ... cunosc eu cateva specimene ...

 

Asa crezi tu ca isi pierd interesul...

Din pacate, in multe cazuri problemele personale sau financiare determina vanzarea unei astfel de masini.

Nu ai cum sa iti pierzi pur si simplu interesul dupa ce ai muncit atat la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

Recunosc ca v-am spus adevarul pe jumatate.Intamplator m-am procopsit cu inca un BJ42 in stare mult mai buna decat era cea bej la momentul achizitiei.Vinovatul care m-a ispitit cu noua mea achizitie este intamplator un prieten de-al nostru de aici si pe aceasta cale ii multumesc inca odata pentru tot raul creat:tk.

Planul initial era de a termina al doilea proiect ca apoi sa ma despart de una din ele.

Pentru a testa piata,intr-o seara am hotarat sa postez masina pe un singur site si cu o singura poza.A doua zi masina era deja vanduta primind banii pe care i-am cerut.Pentru cei interesati 14.000 euro.

Deci domnilor.Orice lucru are o valoare.Nu aveam nevoie urgenta de banii astia, insa am preferat sa o vand neconditionat.

Am fost oricum impacat de miscarea asta fiindca este doar o chestiune de cateva luni pana o finalizez pe cealalta.

Asadar colega stai linistit ca nu ramane Sibiul fara J4.

Editat de Milan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

Cu parere de rau,o problema financiara m-a obligat sa o vand

Deci domnilor.Orice lucru are o valoare.Nu aveam nevoie urgenta de banii astia, insa am preferat sa o vand neconditionat.

 

Rau imi pare ca am postat pe acest topic. Eu chiar te compatimeam ca ai fost <<nevoit>> sa renunti la masina. Bafta in continuare !

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

Recunosc ca v-am spus adevarul pe jumatate.Intamplator m-am procopsit cu inca un BJ42 in stare mult mai buna decat era cea bej la momentul achizitiei.Vinovatul care m-a ispitit cu noua mea achizitie este intamplator un prieten de-al nostru de aici si pe aceasta cale ii multumesc inca odata pentru tot raul creat:tk.

Planul initial era de a termina al doilea proiect ca apoi sa ma despart de una din ele.

Pentru a testa piata,intr-o seara am hotarat sa postez masina pe un singur site si cu o singura poza.A doua zi masina era deja vanduta primind banii pe care i-am cerut.Pentru cei interesati 14.000 euro.

Deci domnilor.Orice lucru are o valoare.Nu aveam nevoie urgenta de banii astia, insa am preferat sa o vand neconditionat.

Am fost oricum impacat de miscarea asta fiindca este doar o chestiune de cateva luni pana o finalizez pe cealalta.

Asadar colega stai linistit ca nu ramane Sibiul fara J4.

 

Asa da. Asteptam poze cu noua jucarie.

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

Recunosc ca v-am spus adevarul pe jumatate.Intamplator m-am procopsit cu inca un BJ42 in stare mult mai buna decat era cea bej la momentul achizitiei.Vinovatul care m-a ispitit cu noua mea achizitie este intamplator un prieten de-al nostru de aici si pe aceasta cale ii multumesc inca odata pentru tot raul creat:tk.

Planul initial era de a termina al doilea proiect ca apoi sa ma despart de una din ele.

Pentru a testa piata,intr-o seara am hotarat sa postez masina pe un singur site si cu o singura poza.A doua zi masina era deja vanduta primind banii pe care i-am cerut.Pentru cei interesati 14.000 euro.

Deci domnilor.Orice lucru are o valoare.Nu aveam nevoie urgenta de banii astia, insa am preferat sa o vand neconditionat.

Am fost oricum impacat de miscarea asta fiindca este doar o chestiune de cateva luni pana o finalizez pe cealalta.

Asadar colega stai linistit ca nu ramane Sibiul fara J4.

 

Fara suparare Milan, da' au trecut cateva luni, macar o poza doua "spion" din timpul restaurarii, daca mai ai de lucru, spor la treaba, sigur nu o sa-ti para rau de achizitie, eu unul m-am convins ca inafara motorului e un pic alta masina fata de 40.

 

 

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota BJ40 1980.Reconstruit

 

Milan,

asa de info:

http://www.autovit.ro/toyota-land-cruiser-C28987686.html

 

asta nu-i fosta ta masina ?

 

Ea este, cu alte gume. Se pare ca actualul proprietar n-a apreciat-o asa cum spera Milan... Poate asa isi va gasi proprietarul care sa o merite!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare