Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza


Ryder

Postări Recomandate

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Aia 1+1 sigur este facuta de la 0, te ajuta cu flexarea mai mult dar nu stiu cat o sa te tina.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

E originala aia 1+1 insa nu am reusit sa gasesc ce model avea tipul asta de arc. Eu aveam ideea sa le mai adaug o foaie, un amic avea ideea sa le tai inelele de prindere si sa le montez la foile de arc normale 3+1 ca sa fie putin mai rezistente la greutate. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Salut,as vrea sa trec de la Castrol la Valvoline si nu prea stiu ce specificatii sa aiba uleiul ,am citit in prima pagina cam ce trebuie dar cei de pe la magazine nu prea stiu despre aceste norme.Foloseste cineva uleiuri din aceasta gama si ma poate ajuta cu un sfat?Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

salut , eu folosesc MOTUL 10w40 la motor . Tot MOTUL am pus si in diferentiale, CT si CV.

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Salut colegi! schite pentru scuturi Feroza!

 

https://feroza-club.jimdo.com/manuntenzione-e-meccanica/kit-piastre/

  • Like 1
"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

mama ce tare e asta!....de cat credeti voi ca ar fi util sa fie un astfel de scut ca sa ofera o protectie decenta fara a fi overkill

Editat de Astral
A fi.....niciodata cu doi i...revezi conjugarea verbului a fi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

:)) al meu avea 5 mm grosime, era din doua bucati, chiar si asa reuseam sa il montez demontez singur, m-am suparat pe el si l-am vandut, acum im pare rau.

Postarea 152 https://forum.club4x4.ro/showthread.php?67389-Feroza-Facocerul/page16

 

Tot acolo ai si o schema.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Va salut.

Am o intrebare cu privire la radiatorul pentru feroza. Am inteles ca sunt 2 modele de radiatoare. Intrebarea e daca se potrivesc unul in locul celuilalt si daca gaurile pentru prindere sunt la aceleasi distante ?

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...
Este roz. Se schimba usor, tragi cu o siringa (din aia mare cu care spala urechile la cai, magari, rinocerietc) toata zeama din recipientul de servo. Ar fi bine sa atasezi un furtunel la siringa sa bagi furtunelul si pe ... furtunurile de . Oricum nu poti scoate tot lichidul, mare parte este in caseta. Tragi ce poti afara apoi bagi altul pana la semn, rotesti volanul cu motorul prornit fe vreo 2-3 ori i apoi completezi iarasi pana al semn.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Stie cineva ce face butonul (potentiometrul) incercuit in poza? Eu nu am, dar am vazut pe mai multe feroze ca exista. Banuiesc ca e ceva temporizator pt stergatoare dar nu am gasit nimic nici macar in manuale. Sau e ceva instalatie montata ulterior? Poate e doar spatiu pt clapeta de la capota motorului pt masinile cu volan pe dreapta...

 

 

bord.jpg.3500eb498f5bc76590b15af0c82862fe.jpg

Editat de FlaviusWetter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...
Salut tuturor,am devenit de curând proprietarul unui Daihatsu Feroza ,am observat că nu indică benzina ,lucru care mă preocupă ,am verificat siguranțele și sunt ok toate,am verificat cele 2cabluri care intra in sonda de benzina din rezervor și nu vine curent(cu un led de12v)cum as putea rezolva cumva problema?multumesc frumos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare